Ogrodzenia i siatki

(3 258 wyników)
Sortuj wg:  
najlepsze dopasowanie
Kategorie i filtry
Pierwsze ogrodzenia powstawały już w czasach, kiedy zaczęły gromadzić się niewielkie skupiska - sięgamy zatem prehistorii. Wtedy to budowano proste, drewniane płoty. W średniowieczu rozwój doprowadził do budowania ogromnych murów, które pełniły funkcje ochronne. Dziś ogrodzenia niosą ze sobą bagaż funkcjonalności z lat wcześniejszych - chronią, otaczają skupiska ludzi, ale też są estetyczne.więcej

Ogrodzenie, które zagwarantuje bezpieczeństwo

Ludzkość ogradzała się niemalże od zarania dziejów. Kiedy tylko człowiek zaczął tworzyć niewielkie wspólnoty, to rozpoczął konstruowanie prymitywnych płotów, mających chronić mieszkańców przed niebezpiecznymi zwierzętami. Na przestrzeni wielu lat technologia budowania ogrodzeń ewoluowała, by osiągnąć poziom średniowiecznych murów. Dziś stanowią już one wyłącznie zabytek, a mówiąc ogrodzenie mamy na myśli wyłącznie niewysoki, przydomowy płot.

Architektura ogrodowa to więc ogrodzenia, które pozwalają zabezpieczyć posesję, a nierzadko stanowią też ozdobę - poza bardzo popularnymi rozwiązaniami w ofertach wielu firm znaleźć można ozdobne konstrukcje, kute przęsła, a nawet takie wykonywane z różnych gatunków drewna. Wielu właścicieli przydomowych przestrzeni staje jednak przed koniecznością dokonania trudnego wyboru między płotem a siatką - często problemem okazuje się koszt całej konstrukcji. Jedno jest jednak pewne – na początek potrzebne będą odpowiednie słupki ogrodzeniowe. W końcu jest to podstawa konstrukcji każdego, nawet najprostszego płotu!

Jakie ogrodzenie wybrać?

W wielu ogrodach spotkać można ogrodzenie panelowe z drewna i wielu innych materiałów, które cieszą się największą popularnością. Pozwala ono uniknąć spojrzeń wścibskich sąsiadów, a co najważniejsze jego zamontowanie nie stanowi wielkiego problemu - wystarczą podstawowe narzędzia, umiejętność ich obsługi i odrobina chęci do majsterkowania. W wielu gospodarstwach domowych doskonale sprawdza się również ogrodzenie betonowe, które odznacza się trwałością – raz postawione będzie służyło przez nawet kilkadziesiąt lat. Oczywiście należy o nie odpowiednio dbać. Nie można też zapomnieć, że często wymaga jednak profesjonalnej pomocy podczas montażu!

Niemalże każdą działkę na początku otacza siatka. Jest to rozwiązanie trwałe i funkcjonalne, a co najważniejsze niedrogie, ale nie gwarantuje pełnej prywatności. Również, jeżeli chodzi o design, to zdecydowanie lepiej sprawdzą się konstrukcje drewniane - szczególnie jeśli meble ogrodowe i inne dodatki również są z drewna. Jeżeli jednak ważna jest dla ciebie oszczędność, a także bezpieczeństwo i na razie ogrodzenie nie jest istotne, to przęsła ogrodzeniowe z siatki lub innego ażurowego materiału okażą się niezastąpionym rozwiązaniem. Z montażem poradzisz sobie sam, a trwałość takiej konstrukcji z pewnością cię zaskoczy. W końcu siatka jest najpopularniejszym i najczęściej stosowanym materiałem do ogradzania działek.

Inna architektura ogrodzeniowa

Nie można zapomnieć o obrzeżach, które o ile nie pełnią funkcji stricte ogrodzeniowej, to na pewno nie okazują się niepotrzebne. Pomagają one podobnie jak pergole, kratki ogrodowe i inne wydzielić funkcjonalne strefy - np. przestrzeń rekreacyjną i wypoczynkową odgrodzić od warzywniaków, które mogłyby zostać zniszczone przez bawiące się dzieci. Pewne jest jednak, że jako ERLI.pl pomożemy ci dobrać najlepsze panele ogrodzeniowe do twojego ogrodu. Wreszcie poczujesz się bezpiecznie!