Dziecko

Zabawki ogrodowe dla dziecka – jakie sprawdzą się najlepiej?

Częste spędzanie czasu na świeżym powietrzu ma pozytywny wpływ na zdrowie zarówno dorosłych, jak i dzieci. Dlatego rodzice i opiekunowie powinni zadbać o to, aby ich pociechy jak najczęściej przebywały i bawiły się na zewnątrz. Warto zaopatrzyć się w zabawki ogrodowe dla dziecka, które umożliwiają doskonałą zabawę na powietrzu. Jeżeli chcesz dowiedzieć się, na co warto zwrócić uwagę przy ich zakupie, koniecznie zapoznaj się z poniższymi radami.
3 min
09.02.2021 | aktualizacja: 28.10.2021
Zabawki ogrodowe dla dziecka

Zabawki ogrodowe dla dziecka – bezpieczeństwo użytkowania

Podstawową kwestią, którą należy wziąć pod uwagę przy zakupie zabawek ogrodowych dla dziecka, jest bezpieczeństwo. Produkty powinny być wykonane z materiałów przyjaznych dla dzieci. Warto pamiętać, że akcesoria drewniane (huśtawki, domki itp.) muszą być odpowiednio zaimpregnowane, najlepiej za pomocą substancji hipoalergicznych. Warto wybierać artykuły dziecięce, które posiadają specjalne certyfikaty i atesty bezpieczeństwa. Jeżeli masz wybór pomiędzy produktami znanej marki a tanimi zabawkami nieznanego producenta, zdecyduj się na pierwszą możliwość. Akcesoria wytwarzane przez cenione firmy są zazwyczaj droższe, ale charakteryzują się znacznie wyższą jakością wykonania. Takie produkty mogą służyć Twoim dzieciom przez wiele lat. Przy zakupie sprawdź, czy wyroby z drewna lub metalu nie mają ostrych krawędzi, które mogą być niebezpieczne dla dzieci. Kolejnym aspektem, na który należy zwrócić uwagę przy wyborze zabawek ogrodowych, jest ich dostosowanie do wieku dziecka. Przykładowo - artykuły do zabawy dla niemowlaka powinny być mniejsze i wykonane z bardziej delikatnych materiałów niż akcesoria dla starszego dziecka. Jeżeli szukasz produktów dla najmłodszych w atrakcyjnych cenach, zajrzyj do sklepów internetowych.

Krzesła i stoliki ogrodowe

Domowy plac zabaw warto wyposażyć nie tylko w zabawki ogrodowe dla dziecka, ale także w małe krzesła i stoliki. Siedząc przy stoliku, najmłodsi mogą m.in. rysować, malować i grać w gry. Przed zakupem produktów zwróć uwagę na ich funkcjonalność. Możesz zdecydować się na najprostszy stolik, np. wykonany z drewna. Jednak producenci oferują także modele z różnymi funkcjami dodatkowymi. Do wyboru masz m.in. egzemplarze z pojemnikiem na zabawki i przybory do rysowania lub specjalnym blatem do układania klocków Lego. Dodatkowo warto kupić krzesełka, które będą podobały się Twoim dzieciom, a jednocześnie będą dla nich wystarczająco wygodne. Krzesła i stoliki dla dzieci są dostępne w rozmaitych kolorach i kształtach, dzięki czemu każde dziecko może wybrać dla siebie komfortowy zestaw mebli w swoich ulubionych barwach. Istnieje możliwość zakupu akcesoriów jedno- i wielokolorowych, a także z różnymi wzorami lub postaciami z bajek. Bardzo ważne jest, aby wybierać stoliki i krzesła, które nie posiadają ostrych rantów. Na szczęście na rynku dostępna jest szeroka oferta bezpiecznych dla dzieci akcesoriów z zaokrąglonymi krawędziami.

Produkty z kategorii stoliki, krzesełka ogrodowe dla dzieci

  Zabawki do piaskownicy - zwiększają kreatywność i umiejętności manualne

  Rewelacyjnym miejscem zabaw dla dzieci jest piaskownica. Najmłodsi lubią lepić babki, kopać i przesypywać piasek. Zabawa w piaskownicy zwiększa kreatywność i umiejętności manualne oraz ćwiczy koncentrację. Piaskownica to również miejsce, gdzie najmłodsi mogą bawić się wspólnie z rówieśnikami, dzięki czemu rozwijają się ich umiejętności społeczne. Zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i online, dostępny jest ogromny wybór zabawek ogrodowych dla dzieci do piaskownicy. Są to m.in. ponadczasowe zestawy składające się m.in. z wiaderka, łopatki, grabek i foremek do tworzenia babek. Dla chłopców świetnie sprawdzą się zabawki do piaskownicy w postaci różnego rodzaju samochodów (ciężarówki, koparki). Z pewnością spodobają im się również foremki do babek w kształcie pojazdów, a także taczki, betoniarki i duże łopaty do piasku. Dziewczynki będą zachwycone foremkami w kształcie liter, zwierzątek, roślin i produktów spożywczych. Mogą im się również spodobać wózki do przewożenia piasku. Akcesoria do piaskownicy są dostępne w różnych kolorach. Można również zdecydować się na wybór zabawek z motywami z ulubionych dziecięcych bajek. Wybierając zabawki ogrodowe dla dziecka, warto pamiętać o tym, aby były one dostosowane do wieku malucha. Inne zabawki sprawdzą się w przypadku rocznego dziecka, a inne będą odpowiednie dla kilkulatka.

  Produkty z kategorii zabawki do piasku dla dzieci

   Duże zabawki ogrodowe dla dziecka

   Duże zabawki ogrodowe dla dziecka to m.in. namioty, domki, huśtawki i zjeżdżalnie. Korzystanie z nich to prawdziwa frajda dla najmłodszych. Namioty i domki ogrodowe doskonale wspierają dziecięcą kreatywność. Stanowią komfortową przestrzeń dla dzieci i zachęcają je do wymyślania różnego rodzaju zabaw na świeżym powietrzu. Huśtawki i zjeżdżalnie to urządzenia uwielbiane przez najmłodszych. Na rynku dostępne są różne zjeżdżalnie, m.in. niewielkie z plastikowym stelażem lub bardziej stabilne ze stelażem wykonanym z drewna. Z kolei najbardziej popularne rodzaje huśtawek to:

   • huśtawka z siedziskiem kubełkowym,
   • huśtawka z siedziskiem w kształcie deseczki,
   • huśtawka bujak,
   • bocianie gniazdo.

   Producenci oferują m.in. huśtawki plastikowe, metalowe i drewniane. Najbardziej przyjazne dla dzieci są huśtawki z drewna, które jest materiałem naturalnym i nie zawiera szkodliwych substancji. Jeżeli planujesz zakup huśtawki dla niemowlaka, wybierz model wykonany z miękkiej tkaniny. Aby mieć pewność, że Twoja pociecha będzie bezpieczna podczas zabawy, zwróć uwagę na zabawki ogrodowe dla dziecka posiadające odpowiednie atesty i certyfikaty.

   Produkty z kategorii zjeżdzalnie

    Zabawki do wody - wspierają rozwój ruchowy

    Zabawa w basenie ma wiele zalet. Nie tylko stanowi ogromną frajdę dla najmłodszych, ale także wspiera rozwój ruchowy i ma pozytywny wpływ na stawy i mięśnie. Dlatego warto zdecydować się na zakup basenu dla dzieci. Możesz wybrać model dmuchany, który jest najbardziej odpowiedni dla najmłodszych dzieci. Dla starszych dzieci idealny będzie basen rozporowy, który charakteryzuje się większą trwałością. Z kolei przeznaczone dla młodzieży i dorosłych modele stelażowe są największe i najbardziej wytrzymałe. Do zabawy w wodzie z pewnością przydadzą Wam się takie akcesoria jak dmuchane koła, materace do pływania w kształcie różnych zwierząt, a także piłki i balony wodne.

    Zabawki ogrodowe dla dziecka mogą stanowić świetną motywację do zabaw na świeżym powietrzu. Aby akcesoria przeznaczone do zabawy w ogrodzie właściwie spełniały swoje zadanie, trzeba dopasować je do wieku dziecka. Należy również zwrócić szczególną uwagę na kwestie bezpieczeństwa – warto wybierać produkty posiadające odpowiednie certyfikaty i atesty.

    Produkty z kategorii zabawki wodne