ERLI

Biżuteria męska

(2 605 wyników)
Sortuj wg:  
najlepsze dopasowanie
Kategorie i filtry

Biżuteria męska dopasowana do Twojego stylu

Czy wiesz, że pierwszymi użytkownikami biżuterii byli mężczyźni? Dopiero w czasach bizantyjskich ozdoby ze złota, szkła i klejnotów zaczęły nosić kobiety, które do dziś chętnie ozdabiają swoje ciała biżuterią. Współczesna moda męska jest pełna akcesoriów pełniących funkcję praktyczną i dekoracyjną. Do tych praktycznych możemy zaliczyć zegarki, okulary i paski, natomiast biżuteria męska, muchy i spinki do mankietów to elementy, które pozwalają nam się wyróżnić i podkreślają naszą osobowość.

Męska biżuteria oferuje dużo możliwości, gdyż pozwala całkowicie odmienić wizerunek, uzupełnić stylizację, dodać sobie nieco elegancji i pokazać, że moda nie jest nam obca. Odchodzą w niepamięć czasy, kiedy jedynymi ozdobami noszonymi przez panów były zegarek i obrączka ślubna. Biżuteria dla mężczyzn coraz częściej dobierana jest do osobowości i stylu. Ozdoby męskie masowo pojawiają się także wśród zestawień najlepszych pomysłów na prezent dla niego.

Erli.pl to miejsce stworzone z myślą o Twoich potrzebach – tych całkiem zwyczajnych i tych zupełnie wyjątkowych. Wyraź siebie za pomocą stylowych naszyjników, bransoletek, spinek do mankietów, wisiorków, sygnetów i obrączek. Baw się modą, eksperymentuj i komponuj własną kolekcję najmodniejszej biżuterii męskiej.

Obudź w sobie wojownika, czyli krótka historia męskiej biżuterii

Jak już wspomnieliśmy na samym początku, w przeszłości biżuteria była domeną mężczyzn. Pierwsze ozdoby tworzyli i nosili neandertalczycy, wykorzystując głównie zwierzęce kości, zęby i szpony – w dawnych czasach wierzono, że takie amulety przenoszą siłę z martwego stworzenia na człowieka. Dawna biżuteria wskazywała również na status i siłę wojownika. Wojownicy stawiali także na funkcję praktyczną biżuterii, wykorzystując na przykład skórzane bransolety, które chroniły nadgarstki przed ostrzem miecza w czasie walki.

W starożytnym Egipcie dużą popularnością cieszyła się biżuteria ze złota wysadzana drogocennymi kamieniami. Egipcjanie wierzyli w moc swoich amuletów, które miały chronić ich przed złymi duchami zarówno za życia, jak i po śmierci.

W średniowieczu biżuteria stała się oznaką statusu społecznego. Wystarczy wspomnieć o rodowych pierścieniach i sygnetach, które nosili wysoko postawieni urzędnicy. Do biżuterii zaliczamy też atrybuty królewskie – korony i berła – często wysadzane drogimi kamieniami.

Jak się ma współczesna biżuteria męska? Bransolety, łańcuchy i złote nakładki na zęby ukochali sobie artyści sceny hip-hopowej, natomiast ćwieki, agrafki i obroże z kolcami od lat 70. utożsamiane są ze sceną punkową. Jednak męska biżuteria to nie tylko efektowny element stroju scenicznego – męskie stylizacje z biżuterią w roli głównej nieustannie pojawiają się w modzie miejskiej. Jeśli szukasz inspiracji, przejrzyj zdjęcia mężczyzn będących ikonami stylu, takich jak Johnny Depp, Lenny Kravitz, Harry Styles czy Timothée Chalamet – zwróć przy tym uwagę na to, że w ich stylizacjach zawsze pojawia się biżuteria.

Męska biżuteria – jak ją nosić?

Biżuteria dla mężczyzny dostępna w asortymencie podkreśla styl i charakter współczesnego mężczyzny, a przy okazji dodaje mu elegancji, klasy i charyzmy. Męskie ozdoby z drewna, srebra oraz białego i żółtego złota dobieramy do naszej oferty w taki sposób, by na Erli.pl każdy mężczyzna mógł znaleźć dokładnie taką biżuterię, jakiej szuka.

Delikatne łańcuszki i efektowne łańcuchy ze złota to propozycje dla panów szukających ozdób na szyję. Złote naszyjniki męskie dostępne są w wielu popularnych splotach, takich jak ankier, bismarck, figaro, królewski (bizantyjski), pancerka czy garibaldi. Biżuteria dla niego w formie naszyjnika to sposób na podkreślenie osobowości i wyróżnienie się z tłumu. Jeśli szukasz pomysłu na prezent, do kompletu możesz dobrać złote wisiorki męskie, na przykład w kształcie krzyża.

Tuż obok naszyjników i wisiorków najpopularniejsze są bransoletki dla niego, które świetnie prezentują się zarówno jako samodzielna ozdoba, jak i dodatek do łańcuszka czy sygnetu. A jeśli już mowa o ozdobach palców, odkryj nasze sygnety męskie, które w modzie biżuteryjnej obecne są od tysięcy lat. W przeszłości sygnet używany był w charakterze pieczęci, zastępował podpis i potwierdzał autentyczność wydawanych dekretów. Obecnie sygnety pełnią funkcję ozdobną i noszone są na palcu serdecznym lewej dłoni (zwyczaj polski) lub na małym palcu (zwyczaj angielski).

Choć dużą część naszej oferty stanowi biżuteria męska złota, zadbaliśmy również o potrzeby panów szukających nowoczesnych ozdób z drewna. Ten naturalny surowiec coraz częściej wykorzystywany jest w modzie biżuteryjnej do produkcji bransoletek, pierścionków, naszyjników, wisiorków, muszek czy spinek do mankietów. Komplet Niwatch składający się z drewnianej muszki, spinek i broszki oraz materiałowej poszetki to doskonały pomysł na prezent dla eleganckiego mężczyzny, który chętnie podąża za trendami. Na Erli.pl znajdziesz również drewniane spinki do mankietów sprzedawane oddzielnie.