Miarki i wagi jubilerskie

(43 wyniki)
Sortuj wg:  
najlepsze dopasowanie
Kategorie i filtry
Waga jubilerska pozwala ważyć złoto, srebro oraz kamienie szlachetne.więcej

Miarki i wagi jubilerskie - niezbędne w sklepie jubilerskim

Prowadzenie sklepu jubilerskiego wymaga posiadanie nie tylko specyficznego asortymentu, ale także odpowiedniego sprzętu. Dzięki któremu możliwe będzie zrealizowanie zamówień, dostosowanie wagi produktu i stworzenie odpowiedniej oferty pasującej do potrzeb klientów. Jakie produkty wybrać do salonu jubilerskiego? Oprócz gablot, podkładek i stojaków, należy zaopatrzyć się w wagi jubilerskie.

Do czego przydaje się waga jubilerska?

Dzięki wadze jubilerskiej możliwe są sprawne rozliczenia handlowe. Jednak warto pamiętać, że wagi jubilerskie muszą posiadać legalizację. Dlatego miary dokonywane dzięki niej są rzetelne i dokładne. Ich zaletą jest to, że można podpiąć do nich dodatkowy wyświetlacz, dzięki temu zarówno Ty, jak i klient poznacie dokładną wagę produktu. Wagi jubilerskie pozwalają wyświetlić (i przełączać) na wyświetlaczu dwie jednostki – gramy i karaty. Najlepsze wagi to te, które podają wynik pomiaru w gramach oraz ich dokładność określa się do kilku miejsc po przecinku. Wagi jubilerskie dedykowane są do precyzyjnego określania wagi zarówno biżuterii, małych przedmiotów (jak np. monety), jak i materiałów szlachetnych. Większość wag jubilerskich posiada cyfrowy wyświetlacz LCD, który ułatwia pracę. Dodatkowo większość z nich posiada wygodną klawiaturę oraz dodatkowe funkcje, jak np. możliwość zmiany jednostki pomiarowej.

Wagi jubilerskie charakterystyka

Ten dodatek do salonów jubilerskich pozwala na dokładne sprawdzenie wagi biżuterii. Zaawansowane modele pozwalają przeprowadzić kalibrację wewnętrzną (automatyczną lub manualną). Dzięki czemu możliwe jest dokładne sprawdzenie i zważenie biżuterii. Możliwość kalibracji to pożądany dodatek do wagi jubilerskiej. Sięgając po wagę jubilerską warto wybierać produkty właśnie z tym dodatkiem.

Waga jubilerska jest również idealnym dodatkiem dla kolekcjonerów (np. monet) i dla wszystkich osób, które zajmują się drobnymi rzeczami. Sprawdzenie ich małego ciężaru niekiedy jest problematyczne na zwykłej wadze. Dlatego warto mieć pod ręką wagę jubilerską, która umożliwia zweryfikowanie wagi małych produktów.

Korzystając z wagi jubilerskiej należy mieć na uwadze, że może ona się z czasem rozregulować i błędnie pokazywać wagę biżuterii lub monet. Aby wyeliminować błędne pomiary należy regularnie dokonywać kalibracji wagi. Takie działanie pozwoli uniknąć strat finansowych oraz zadba o dobry wizerunek firmy. Modele z automatyczną kalibracją pozwalają utrzymać wagę na najwyższej dokładności. Większość modeli z automatyczną kalibracją, wykonuje tę czynność zaraz po włączeniu wagi. Dzięki czemu nie musisz martwić się, że Twój pomiar będzie niedokładny.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu wagi jubilerskiej?

Przede wszystkim wybierając wagę należy kierować się swoimi oczekiwaniami i potrzebami. Waga jubilerska powinna ważyć ze skutecznym rezultatem zarówno biżuterię, jak i małe przedmioty. Kluczowe dla wagi jubilerskiej ważne jest również maksymalne obciążenie.

Maksymalne obciążenie urządzenia należy dobrać odpowiednio do produktów, które będziemy ważyć. To od nich zależy jakim zakresem powinna wyróżniać się waga jubilerska. Na rynku dostępnych jest wiele wariantów. Zarówno od 50 do 500 gramów. Dlatego dopasowanie idealnego modelu jest łatwe i dziecinnie proste. Wagi jubilerskie, które charakteryzują się małym ciężarem zazwyczaj są dokładniejsze. Wskazują one wynik pomiaru w dokładności do kilku miejsc po przecinku. Jest to bardzo ważne dla salonów jubilerskich., które nierzadko ważą małe elementy biżuterii. Jest to urządzenie, które jest niezbędne do wykonywania zawodu jubilera. Jednak trzeba mieć na uwadze, że wagi jubilerskie są doskonałym dodatkiem również dla osób, które hobbystycznie zajmują się kolekcjonerstwem. Decydując się na zakup urządzenia, warto również pamiętać, by zwrócić uwagę zarówno na parametry, jak np. maksymalne obciążenie, jak i na dodatkowe funkcje, w tym automatyczną kalibrację.

Wagi jubilerskie cechują się bardzo dużą dokładnością pomiarów, a także wyjątkowo prostą obsługą. Wagi bardzo często wykorzystywane są do rozliczeń handlowych, dlatego pamiętaj, aby ich używać niezbędne jest posiadanie ważnej legalizacji i kalibracja urządzenia.