Zegarki sportowe, smartbandy

(1 015 wyników)
Kategorie i filtry
Z ratami

stać Cię na więcej

Skorzystaj z 10 rat 0% lub aż do 50 rat z odroczeniem.

PayU ilustracja
RRSO 0%

Zegarki sportowe – przydatne codziennie i nie tylko w czasie ćwiczeń

Czym właściwie są smartbandy,znane także jako zegarki dla aktywnych? To opaski sportowe na rękę, które monitorują aktywność fizyczną, a także pozwalają śledzić i porównywać nasze postępy w tym zakresie. Dzięki temu potrafią być niezwykle motywujące i umożliwiają skuteczniejszą realizację założeń treningowych.

W jaki sposób? Obserwując cyfry wyświetlające się na ekranie, poznasz liczbę przebytych w danym dniu kilometrów lub kroków. Dla tych, którzy wyznaczają sobie cele związane z poprawą kondycji czy wytrzymałości, to znakomita motywacja do pokonywania kolejnych etapów rozwoju tężyzny fizycznej. Innym użytkownikom smartband pozwoli po prostu w utrzymaniu regularności w codziennych spacerach. Widząc, jak każdego dnia polepszają się wyniki, chcesz ustanawiać coraz to nowe rekordy. Jeśli do swojej kondycji podchodzimy na poważnie, to zakup opaski wielofunkcyjnej jest doskonałym rozwiązaniem, które znacznie ułatwi dbanie o zdrowie oraz aktywność fizyczną.

Czym jest smartwatch i dlaczego jest bardzo podobny do smartbanda?

Smartwatch może pełnić funkcję czasomierza, który będzie nowoczesnym, modnym dodatkiem do stylizacji. Jako zegarek dla sportowców sprawdzi się znakomicie dzięki wielu funkcjom monitorującym aktywność fizyczną i parametry zdrowotne. Opaska smartband to z kolei mniejsza wersja tego urządzenia, która wyglądem bardziej przypomina bransoletkę. Ważniejsze od wyglądu jest jednak to, co urządzenie potrafi. Opaski monitorujące dzięki wbudowanym sensorom i modułom mogą analizować naszą aktywność w ciągu dnia oraz nocy, a następnie wskazywać nam informacje na temat tego, w jaki sposób efektywniej funkcjonować każdego dnia. Dotyczy to w szczególności sportu oraz zdrowia. W ofercie ERLI.pl dostępne są smartwatche damskie i męskie, a także dedykowane smartwatche dla dzieci, różniące się od wersji dla dorosłych gabarytami i designem.

Smartband i smartwach – do czego mogą być wykorzystywane i jak działają?

Inteligentna opaska sportowa wskazuje nie tylko poszczególne wartości obliczane w trakcie monitorowania, ale także pokazuje aktualną godzinę. Dzięki temu może bez problemu zastąpić zegarek. Niektóre modele mogą być sparowane ze smartfonem, oferując wyświetlanie powiadomień o wiadomościach prywatnych, połączeniach bądź przypomnieniach z kalendarza.

Na co należy zwracać uwagę przy wyborze elektroniki sportowej takiej jak opaska aktywności? Przede wszystkim dobrze jest przyjrzeć się materiałom zastosowanym w produkcji. Z reguły jest to elastyczna guma, która dobrze się sprawdza w kontakcie ze skórą, a także jest wytrzymała i odporna na wilgoć. Dla osób ćwiczących poza zamkniętymi przestrzeniami ważne jest, aby wyświetlacz był widoczny nawet w jasny dzień, co nie jest możliwe bez automatycznej regulacji jasności oraz odpowiedniej matrycy.

Opaski zegarki smartband lub smartwatch z tzw. wyższej półki bardzo często zaopatrzone są także w pulsometr oraz inteligentnego trenera. Oba te rozwiązania pozwalają o wiele efektywniej korzystać z treningów oraz uzupełniają się wzajemnie, gdyż jedna z funkcji mierzy tętno, a następnie dostosowuje je do wyznaczonego interwału i wskazuje, kiedy przyspieszyć lub zwolnić. Ponadto całość na bieżąco monitoruje spalane przez organizm kalorie. Cecha ta w przypadku treningów cardio oraz wydolnościowych jest bardzo przydatna.