ERLI

Albumy i poradniki

(ponad 10 000 wyników)
Sortuj wg:  
najlepsze dopasowanie
Kategorie i filtry

Albumy i poradniki dla tych, którzy chcą wiedzieć więcej

Co druga książka z listy bestsellerów jest poradnikiem. Sięgamy po nie, pragnąc poznać odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania i pogłębić swoją wiedzę. Poradniki znacząco różnią się od literatury pięknej, gdyż ich zadaniem nie jest dostarczanie emocji, lecz cennych wskazówek. W dzisiejszym świecie poradniki mają działanie terapeutyczne, a wiele osób szuka w nich motywacji, sposobów rozwiązywania konfliktów w związku czy porad dotyczących zdrowego stylu życia. Na platformie zakupowej ERLI.pl znajdziesz najciekawsze albumy i poradniki z wielu kategorii, dzięki którym odkryjesz nowe możliwości i spojrzysz na swoje życie z zupełnie innej perspektywy.

Jak rozpoznać dobre poradniki?

„Jak” jest tutaj słowem-kluczem, dzięki któremu czytelnik od razu wie, że ma do czynienia z poradnikiem. Poradniki, które przykuwają uwagę, najczęściej mają w tytule pytanie rozpoczynające się właśnie od „jak”. Jednak wydawnictwa oferują obecnie tak dużo poradników, że wybranie tego najlepszego może stanowić wyzwanie. Warto kierować się kilkoma wskazówkami, które pomogą wybrać poradnik spełniający nasze oczekiwania.

  • Opinie. W przypadku poradników opinie internautów, blogerów i znajomych mają kluczowe znaczenie. W związku z dużą popularnością tego typu literatury znalezienie opinii zajmuje tylko kilka minut.
  • Nazwisko autora. Warto sięgać po poradniki autorstwa ekspertów w swojej dziedzinie. Jeśli więc interesują cię zwierzęta domowe i hodowlane, szukaj książek napisanych przez weterynarzy, techników weterynarii, pracowników schronisk czy właścicieli gromady zwierzaków. Z kolei najlepsze książki z kategorii Moda, uroda to te napisane przez stylistów, fryzjerów, makijażystów, kosmetologów czy blogerów modowych.
  • Objętość książki. Nie zawsze gruba książka jest lepsza – zdarza się, że autor używa powtórzeń, dużej czcionki lub licznych fotografii. Nie ignoruj więc cienkich książek, które mogą zawierać skondensowaną wiedzę.

Jakie poradniki na prezent?

Dobry poradnik świetnie sprawdzi się na prezent. W związku z dużą różnorodnością tytułów wybór poradnika warto dopasować do zainteresowań lub obecnej sytuacji osoby, którą pragniemy uszczęśliwić. Jakimi poradnikami warto obdarować najbliższych?

  • Motywacja, rozwój osobisty. Dobre książki motywacyjne zachęcają do zmiany nawyków i pomagają lepiej żyć oraz wydajniej pracować.
  • Hobby, kolekcjonerstwo. Nie ma lepszego prezentu dla pasjonata lub kolekcjonera niż książka, która bezpośrednio wiąże się z jego hobby.
  • Rodzina, ciąża, wychowanie. Najlepszy prezent dla młodej mamy to poradnik dla rodzica, który można podarować z okazji baby shower lub narodzin dziecka.
  • Seks, relacje partnerskie. Taki poradnik można kupić z okazji ślubu, wieczoru panieńskiego czy Walentynek.
  • Motoryzacja, transport. Oto dowód na to, że idealny prezent dla mężczyzny jednak istnieje!
  • Dom i ogród. Co kupić na parapetówkę? Poradnik domowy, który znacząco ułatwi wykonywanie codziennych obowiązków.
  • Zdrowie i pierwsza pomoc. Poradnik medyczny to najlepszy prezent dla dziadka i babci lub osoby zainteresowanej tą tematyką.

Poradnik na prezent jest znacznie bezpieczniejszą opcją niż powieść. Kierując się tematyką i opiniami, w kilka chwil znajdziesz idealny prezent na każdą okazję!