ERLI

Kryminał, sensacja, thriller

(5 868 wyników)
Sortuj wg:  
najlepsze dopasowanie
Kategorie i filtry

Książki kryminały – popularne powieści, które wbijają w fotel!

Wciągają od pierwszych słów. Nie pozwalają oderwać się od kartek powieści, hipnotyzują i porywają. A niejednokrotnie dosłownie wbijają w fotel. Książki – kryminały - jeden z najczęściej wybieranych gatunków literackich ostatnich lat – święcą triumfy popularności i to nie tylko w księgarniach. Ekranizacje bestsellerowych książek i powieści powstałe na kanwie filmowych scenariuszy, sensacyjne serie i zbiory opowieści pełnych wspólnych tajemniczych wątków – świetnych kryminałów nigdy dosyć! Bo kto z nas nie lubi dreszczyku emocji, fascynujących historii porwań, mafijnych porachunków i detektywistycznych zagadek?

Książka kryminał – świetny pomysł na pewny prezent

Wydaje się, że książka kryminał to propozycja dla każdego. Miłośnika klasycznych sensacyjnych opowieści wielkich mistrzów, jak i amatora popularnej, współczesnej prozy kryminalnej. Pozwala miło spędzić wieczór, oderwać się na chwilę od zwykłych codziennych spraw i stanowi świetny, bo niemal pewny podarunek dla bliskiej osoby i tylko znajomego. Makabryczne historie z morderstwem w tle - to zdecydowanie książki, które wybieramy najczęściej.

Strzałem w dziesiątkę będzie kryminał wielkich mistrzów, klasyków gatunku, jak Agatha Christie, Dashiell Hammett, Raymond Handler, Artur Conan Doyle czy polskiej autorki – Joanny Chmielewskiej. To świetne lektury dla miłośników opowieści z dreszczykiem, ale i każdego, kto kocha książki. Kryminał wysokiej klasy, zbudowany na pełnej napięcia intrydze, z niejednoznacznymi postaciami, i tajemniczymi sceneriami – sprawdzi się zarówno jako prezent, jak i towarzysz długich weekendów i wieczorów.

Kryminał – książka, która trzyma w napięciu i intryguje

Aktualnie kryminały – książki, po które sięga się najchętniej – to większość pozycji, jakie wypełniają półki księgarń i internetowych sklepów. Wybór jest ogromny, a świetnych książek wprost zatrzęsienie. Wśród popularnych w ostatnich latach kryminałów czołowe miejsca w rankingach czytelniczych zajmują skandynawskie książki kryminalne, literatura amerykańska i od niedawna – sensacyjna powieść rosyjska.

Miejsc w rankingach nie ustępują polscy pisarze. Kryminalne książki autorstwa Marka Krajewskiego, Wojciecha Chmielarza, Zygmunta Miłoszewskiego, Katarzyny Bondy czy Mariusza Czubaja i wielu innych polskich autorów - to jedne z najpoczytniejszych pozycji na rynku wydawniczym. Kochamy je za pełną napięcia intrygę, misternie skonstruowaną fabułę, bogate tło psychologiczne bohaterów, świetne dialogi i nieco czarnego humoru.

Książki kryminalne – serie, sagi i zbiory opowiadań

Tym, dla których jedna książka to za mało, polecamy zbiory opowiadań kryminalnych i serie wydawnicze. Historie opowiedziane przez różnych autorów, antologie kryminalnych powieści i odcinki sensacyjnych sag – to propozycje dla prawdziwych miłośników opowieści z dreszczykiem i amatorów kryminalnych zagadek. Książki kryminalne, ukazujące świat policji, intryg i brudnej polityki czy mroczne sekrety ciemnego półświatka, serie, sagi i trylogie – wciągają, pozwalają zżyć się z bohaterami i z zapartym tchem śledzić ich losy i obserwować wewnętrzne przemiany.

Na ERLI.pl znajdziesz najnowsze kryminały, które przenoszą do fascynującego świata, który oglądać można bezpiecznie z ciepłego fotela, a w którym osobiście nie chcielibyśmy się znaleźć. Kryminały psychologiczne, opowieści o miłości, nienawiści i zemście, zagadki detektywistyczne, makabryczne zbrodnie w mrocznej scenerii i zdecydowanie na topie – kryminały retro - zręczne połączenie sensacji powieści historycznej i obyczajowej. Wszystko to do kupienia na platformie zakupowej ERLI.pl.