ERLI

Okrycia z kapturem dla dzieci

(472 wyniki)
Sortuj wg:  
najlepsze dopasowanie
Kategorie i filtry
Na ERLI.pl czeka wiele ofert obejmujących okrycia z kapturkiem dla dzieci, które przydadzą się w domu po kąpieli, na plaży czy działce!więcej

Okrycia dla dziecka - szeroki wybór

Mówiąc o okryciach dla dzieci, należy podkreślić, że zaliczane są do nich wszelkiego rodzaju ręczniki o niestandardowej formie. Okrycia są bowiem wykorzystywane w celu osuszenia dziecięcego ciała oraz główki zarówno w domu, jak i poza nim. Wybór jest duży, nie tylko jeśli chodzi o kroje, estetykę, ale także materiały, które wykorzystywane są do stworzenia okrycia.

Do najpopularniejszych z nich należą z pewnością okrycia dziecięce z kapturkiem, które stosowane są przede wszystkim w okresie noworodkowym i niemowlęcym. Są to przeważnie kwadratowe ręczniki, które w jednym z rogów mają dodatkowo doszyty kapturek. Dzięki niemu każdy rodzic jest w stanie zadbać o główkę pociechy zaraz po kąpieli. Jest to ważny element produktu, gdyż ułatwia znacząco pielęgnację dziecka - posiadając okrycie z kapturkiem nie trzeba stosować dodatkowo czapeczek czy innych okryć główki.

Dużą popularnością, zwłaszcza wśród rodziców dzieci, które już potrafią chodzić i są niezwykle aktywne, cieszą się poncza kąpielowe. Ich konstrukcja jest przemyślana i zaprojektowana tak, aby można było szybko okryć dziecko, które nie potrafi usiedzieć w miejscu. Posiadają one zazwyczaj wygodny kaptur, który osuszy główkę oraz na tyle dużą główną część materiału, aby ochronić od wiatru oraz promieni słonecznych ciało malucha, lub zwyczajnie zapewnić mu ciepło i brak odczuwania różnic temperatur pomiędzy pomieszczeniami w domu.

Wśród wielu ofert można znaleźć także okrycia w postaci turbanów na głowę. Sprawdzają się one przede wszystkim wtedy, kiedy wykorzystywany dziecięcy ręcznik nie posiada kapturka. Wystarczy nałożyć turban na głowę, aby nie tylko osuszyć włosy, ale również zapobiec odczuwaniu różnic temperatur.

Materiały okryć dziecięcych z kapturkiem

Skład to podstawowa kwestia podczas zakupu wszelkich produktów dla dzieci. Wie o tym każdy rodzic, dlatego też najlepiej sięgać po artykuły wykonane z naturalnych materiałów lub takich, które z pewnością nie będą uczulać, ani podrażniać delikatnej skóry dziecka.

W przypadku okryć dla dzieci najczęściej wybierane są te wykonane z bawełny frotté. Jest ona delikatna, przyjemna w dotyku i z zasady nie uczula. Dodatkowo świetnie absorbuje wodę, a to z kolei przyczynia się do tego, że pociecha nie odczuwa różnic temperatur, gdy wychodzi z kąpieli, z morza czy basenu.

Coraz więcej rodziców sięga także po okrycia wykonane z włókien bambusowych. Są one przede wszystkim bardzo lekkie i przyjemne w dotyku. Tkanina ta wykazuje także wysokie właściwości absorpcji wody i szybciej schnie względem nawet bawełny frotté! Ma także właściwości antyodorowe, antygrzybicze i antybakteryjne, a to kwestie, jakie przy dziecku mają duże znaczenie!

Podczas zakupu, czy to okrycia dziecięcego z kapturkiem, czy innego akcesorium materiałowego, ważne jest, aby produkt posiadał certyfikat OEKO TEX. Jest to zapewnienie dla rodziców, że dana tkanina przeszła szereg testów i może mieć kontakt z dziecięcą skórą. Tylko najlepsze materiały są w stanie uzyskać certyfikat i zostać dopuszczone do sprzedaży.

Czy kształt ma znaczenie?

Okrycia dla dzieci, jakie znaleźć można na ERLI.pl dostępne są w wielu formach. Ręczniki niemowlęce z kapturkiem mogą być kwadratowe i są one największą i najpopularniejszą grupą produktów. Nie brakuje również ręczników o mniej klasycznych kształtach. Wiele z dostępnych modeli ma wydłużone boki, aby móc nimi owinąć niemowlę niczym w kokon. Co jednak ważne, nie ma jednego, najlepszego kształtu okrycia dziecięcego z kapturkiem, gdyż to, które okaże się najbardziej funkcjonalny, zależy tylko od rodziców i dziecka.

Rozmiary okryć dziecięcych z kapturkiem, czyli coś dla dużego i małego

Kompletowanie dziecięcej wyprawki to dla wielu osób zadanie niezwykle trudne, które spędza sen z powiek. Gdy rodzic wie już, z jakiego materiału i o jakim kształcie okrycia dla dziecka poszukuje, przychodzi czas na określenie jego wielkości. Jedni będą doradzać jak najmniejsze i idealnie dopasowane do wieku dziecka, drudzy natomiast jak największe. Ile osób tyle opinii. Prawda jednak leży pośrodku. Choć zakup dopasowanego do wieku pociechy okrycia nie jest niczym złym, to jednak liczyć się trzeba z tym, że materiał ten raczej nie posłuży za długo. Z kolei największy z dostępnych produktów może świetnie sprawdzić się podczas wycierania dziecka, jednak spowijanie go, aby przenieść z łazienki do pokoju, może być już utrudnieniem. Najpopularniejsze są zatem okrycia z kapturkiem w rozmiarze 100x100 cm, które służą zarówno w przypadku niemowląt, jak i starszych pociech. Jeśli jednak chodzi o poncza, to najlepiej dobierać je odpowiednio do wieku dziecka - kwestią kluczową jest długość materiału, a tym samym bezpieczeństwo malucha, który mógłby się potknąć o zbyt długą tkaninę.

Okrycia dla dzieci idealne na każdą porę

Na ERLI.pl czeka bogaty wybór okryć dziecięcych, dzięki czemu każdy jest w stanie znaleźć coś dla siebie i swojej pociechy. Różnorodność fasonów, wymiarów i materiałów pozwalają na dokonanie satysfakcjonujących zakupów. Co ważne, wśród okryć czekają rozwiązania dla najmłodszych, ale i dla tych starszych pociech!