Szkoła podstawowa - Religia, Etyka

Pakiet Chcemy poznać Pana Jezusa 2 Podręcznik + Ćwiczenia Część 1-2 SP

pakiet-chcemy-poznac-pana-jezusa-2-podrecznik-cwiczenia-czesc-1-2-sp
  • pakiet-chcemy-poznac-pana-jezusa-2-podrecznik-cwiczenia-czesc-1-2-sp

Parametry:

Stan
Nowy
Faktura
Faktura VAT
Klasa
2
Rodzaj
pakiet
Okładka
miękka
Rok wydania
2021
Tytuł
Pakiet: Chcemy poznać Pana Jezusa. Podręcznik z ćwiczeniami dla klasy 2 szkoły podstawowej. Część 1 i 2
Autor
Paweł Płaczek
Wydawnictwo
inne

Opis produktu:

Pakiet: Chcemy poznać Pana Jezusa. Podręcznik z ćwiczeniami dla klasy 2 szkoły podstawowej. Część 1 i 2

Autor: Paweł Płaczek

Wydawca: Księgarnia Św. Wojciecha

Grafika w opisie produktu

Podręcznik nr AZ-12-01/18-PO-1/21 do nauczania religii rzymskokatolickiej na terenie całej Polski, z zachowaniem praw biskupów diecezjalnych, przeznaczony dla klasy II szkoły podstawowej, zgodny z programem nauczania numer AZ-1-01/18.

Niniejszy podręcznik z ćwiczeniami dla klasy drugiej szkoły podstawowej został opracowany zgodnie z wymogami zawartymi w nowej podstawie programowej z 9 czerwca 2018 roku i jest zgodny z programem nauczania nr AZ-1-01/18.

Składa się ON z dwóch części podzielonych na rozdziały (łącznie 63 jednostki lekcyjne).

Klasa druga to etap edukacyjny prowadzący do rozbudzania w dzieciach tęsknoty za Tym, który jest źródłem bezpieczeństwa, pokoju, miłości.

Struktura katechezy w podręczniku ucznia „ Historia biblijna” i „ Odniesienie do życia” ułatwi dzieciom wprowadzenie poznanych prawd wiary w relacje z Bogiem, rówieśnikami, dorosłymi.

Podczas katechez uczniowie poznają Osobę Jezusa Chrystusa – Króla Wszechświata, oraz rolę Ducha Świętego w budowaniu Królestwa Bożego.

Poszczególne jednostki lekcyjne zostały tak zaplanowane, aby uczeń mógł zrozumieć bezinteresowną i bezwarunkową miłość Boga, która najpełniej objawia się umiłowanym Synu przychodzącym na ziemię, by być blisko człowieka, roztaczać nad nim opiekę i stać się jego przyjacielem. By go ZBAWIĆ.

Scenariusz lekcji został tak opracowany by uzyskana wiedza pomogła uczniom przyjąć łaskę wiary, otworzyć serce Jezusowi, rozbudzić miłość do Boga i kształtować postawę dziecka Bożego.

Każdy temat zawiera odniesienie do Pisma Świętego oraz do doświadczeń dziecka z jego życia codziennego. Pomocne w poznawaniu i pogłębieniu Bożej nauki będą zawarte w podręczniku różnorodne zadania. Dla ułatwienia zostały one oznaczone kolorowymi ikonkami. Każda katecheza zawiera list skierowany do rodziców i opiekunów z informacją o materiale, który został zrealizowany, zadaniach wykonanych podczas lekcji, aktywności i o postępach ucznia. To doskonała forma pomocy dla rodziców w prowadzeniu ich dziecka do Pana Jezusa.

Przygotowano również zestaw katechez okolicznościowych, które można wykorzystać w odpowiednim okresie liturgicznym.