Szkoła średnia - Biologia

Biologia na czasie 2 Podręcznik Zakres rozszerzony Liceum i technikum NE

biologia-na-czasie-2-podrecznik-zakres-rozszerzony-liceum-i-technikum-ne
  • biologia-na-czasie-2-podrecznik-zakres-rozszerzony-liceum-i-technikum-ne

Parametry:

Stan
Nowy
Faktura
Faktura VAT
Klasa
2
Rodzaj
tradycyjny podręcznik
Okładka
miękka
Rok wydania
2020
Tytuł
Biologia na czasie 2 Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum, zakres rozszerzony - Szkoła ponadpodstawowa
Autor
Marek Guzik, Ryszard Kozik, Władysław Zamachowski
Wydawnictwo
Nowa Era

Opis produktu:

Biologia na czasie 2 Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum, zakres rozszerzony - Szkoła ponadpodstawowa

Autor: Marek Guzik, Ryszard Kozik, Władysław Zamachowski

Wydawca: Nowa Era

Oprawa: broszurowa

Ilość stron: 496

Wymiary: 240 x 170

Rok wydania: 2020

EAN: 9788326738579

Grafika w opisie produktu

Podręcznik pt. "Biologia na czasie 2. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres rozszerzony" to publikacja wydawnictwa Nowa Era. Książka przeznaczona jest dla uczniów klas drugich, uczęszczających do liceum oraz technikum.

"Biologia na czasie 2. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres rozszerzony" to książka, która pozwala realizować wymagania nowej podstawy programowej w zakresie rozszerzonym. Pozycja umożliwia też odpowiednie przygotowanie do matury, a to wszystko dzięki rozwiązaniom rozwijającym kluczowe umiejętności z tejże podstawy.

W podręczniku "Biologia na czasie 2. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres rozszerzony", znalazły się informacje dotyczące różnorodności prokariontów, protistów, grzybów, porostów, roślin i zwierząt. Dzięki poznaniu tych wiadomości uczeń będzie w stanie odpowiedzieć na wiele pytań dotyczących ich budowy i funkcjonowania.

W podręczniku "Biologia na czasie 2. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres rozszerzony" zawarte zostały elementy pozwalające na przypomnienie wiedzy zdobytej w klasie pierwszej, niezbędnej do zrozumienia zagadnienia omawianego podczas lekcji. Naukę kluczowych umiejętności biologicznych krok po kroku ma ułatwić "Samouczek". Na początku każdego tematu zostały wyszczególnione najważniejsze wiadomości.

Doskonałą okazją do poszerzenia wiedzy są dodatkowe treści w sekcji "Dowiedz się więcej" oraz ciekawostki zatytułowane "Czy wiesz, że...". Doświadczenia i obserwacje zostały opisane w taki sposób, by uczeń mógł dokładnie przeanalizować wszystkie ich etapy. Ciekawym sposobem na ukazanie zastosowania wiedzy w praktyce są opisy wykorzystania wiedzy biologicznej w medycynie. Na końcu każdego tematu znalazły się polecenia, które pozwalają sprawdzić wiedzę i utrwalić zdobyte wiadomości.

Każdy dział kończą: "Podsumowanie" czyli synteza kluczowych informacji oraz "Zadania powtórzeniowe". Wykształceniu umiejętności rozwiązywania zadań o różnej formie służą szczegółowe wskazówki i podpowiedzi.

Materiał podręcznika podzielony został na sześć działów, każdy z nich składa się kilku lub kilkunastu tematów.