ERLI

Środki czyszczące

(6 815 wyników)
Sortuj wg:  
najlepsze dopasowanie
Kategorie i filtry

Profesjonalne środki czystości do domu i biura

Ponad 50% firmowego budżetu przeznaczonego na sprzątanie wydaje się na środki czystości. Choć coraz więcej osób korzysta z domowych metod czyszczenia powierzchni, większość z nas nadal nie wyobraża sobie sprzątania bez profesjonalnych środków czyszczących. Na platformie zakupowej ERLI.pl znajdziesz najlepsze proszki, pasty, pianki, żele i płyny do czyszczenia powierzchni użytkowych, dzięki którym szybko pozbędziesz się kurzu, brudu, zacieków, pleśni i innych zanieczyszczeń.

Jakie środki do czyszczenia powinny znaleźć się w biurze?

Małe firmy, które nie zatrudniają ekip sprzątających, muszą samodzielnie zająć się wyposażeniem biura w profesjonalne środki czyszczące. Najważniejszym krokiem jest ustalenie planu czystości i przestrzeganie jego zapisów. W planie należy ująć wszystkie obszary oraz częstotliwość ich sprzątania. Niektóre obszary (np. podłogi i toalety) wymagają codziennego czyszczenia, inne (np. okna i meble) mogą być czyszczone rzadziej. Warto też udostępnić pracownikom podstawowe środki do czyszczenia, takie jak ściereczki i antyseptyczne pianki do kurzu, by każdy mógł z nich skorzystać w razie potrzeby. Praca przy czystym i uporządkowanym stanowisku jest bowiem przyjemniejsza i bardziej efektywna.

Wiosenne porządki, czyli kiedy środki do czyszczenia stają się niezbędne

Choć w sprzątaniu najważniejsza jest regularność, niektóre czynności, takie jak mycie okien, wykonujemy raz na kilka miesięcy. Najwięcej mówi się o tzw. wiosennych porządkach, na które nachodzi nas ochota wraz z nadejściem pierwszych cieplejszych dni. To właśnie wtedy pozbywamy się z domu rzeczy, których już nie potrzebujemy i zarządzamy sprzątanie generalne.

Jak przygotować się do wiosennych porządków?

  1. Dobra organizacja pracy to podstawa. Nie działaj bez planu, bo szybko się zniechęcisz. Warto podzielić prace pomiędzy domowników. Jeśli jednak działasz samodzielnie, sprzątaj dom pomieszczenie po pomieszczeniu.
  2. Kuchnia. Umyj okna, szafki kuchenne (wewnątrz i na zewnątrz), płytki, zlewozmywak, armaturę, lodówkę, kuchenkę, piekarnik, kosze na śmieci i podłogę. Zanim jednak przystąpisz do czyszczenia, przejrzyj zawartość szafek oraz lodówki i pozbądź się przeterminowanych produktów.
  3. Łazienka. Umyj okna, szafki, wannę/prysznic, armaturę, toaletę, umywalkę, płytki, pralkę, lustra i podłogi. Uporządkuj kosmetyki i pozbądź się tych, z których nie korzystasz. Pamiętaj także o odkurzeniu akcesoriów łazienkowych i opraw oświetleniowych.
  4. Pokoje. Odkurz szafy, szafki i dywany, umyj drzwi, okna i podłogi. Wiosna to najlepszy moment na porządki w szafach – ubrania, których nie nosisz, sprzedaj online lub oddaj potrzebującym. Wypierz również wszystkie tekstylia, zmień pościel i zajmij się pielęgnacją kwiatów.
  5. Przedpokój. Na samym końcu posprzątaj przedpokój: schowaj zimową odzież i buty oraz umyj szafki, lustra i drzwi.

Najlepsze środki czystości do domu i biura

Na ERLI.pl znajdziesz profesjonalne środki do sprzątania, w które zaopatrzysz mieszkanie i firmę. Środki czystości do domu i biura dostępne w naszej ofercie to wielofunkcyjne produkty przeznaczone do czyszczenia armatury, dywanów, tapicerek, kabin prysznicowych, kuchenek, lodówek, stali nierdzewnej, WC, okien, mebli, luster i wielu innych powierzchni wymagających regularnej pielęgnacji.