ERLI

Narzędzia pneumatyczne

(3 622 wyniki)
Sortuj wg:  
najlepsze dopasowanie
Kategorie i filtry

Narzędzia pneumatyczne do warsztatów i stolarni

Korzystanie ze szlifierki czy wiertarki elektrycznej w warsztacie wymaga dostępu do gniazdka sieciowego. Nie zawsze pozostaje ono w bezpośrednim zasięgu. W miejscach o ograniczonym dostępie do zasilania oraz w strefach, w których istnieje ryzyko samozapłonu czy wybuchu, doskonałą alternatywą dla urządzeń elektrycznych są narzędzia pneumatyczne. Za ich zasilanie odpowiada sprężone powietrze produkowane przez kompresor i magazynowane w specjalnym zbiorniku.

Jakie zalety mają narzędzia i urządzenia pneumatyczne?

Pneumatyka jest dziedziną, która zajmuje się wykorzystaniem sprężonego powietrza zarówno do celów użytkowych, jak i do zasilania. Utrzymanie odpowiedniego ciśnienia mieszanki gazów jest równoznaczne ze zgromadzeniem bardzo dużej porcji energii, która – uwolniona odpowiednim mechanizmem – sprzyja wykonaniu nawet bardzo intensywnej pracy. Przykładami urządzeń zasilanych powietrzem są tapicerskie pistolety pneumatyczne, nitownice czy gwoździarki, których siła jest wystarczająca do wbicia gwoździa lub nitu w deskę.

Do najważniejszych zalet, jakimi cechują się urządzenia pneumatyczne, można zaliczyć:

  • bardzo prostą konstrukcję, która wpływa też na małą awaryjność urządzeń, niskie koszty produkcji i serwisowania,
  • łatwą i komfortową obsługę, która jest zasługą niewielkiej masy własnej urządzeń (narzędzia pneumatyczne nie są obciążone silnikiem lub akumulatorem),
  • brak iskrzenia – zasilanie powietrzem nie wymaga wykorzystania energii elektrycznej, które często bywa źródłem iskier. Z tego powodu urządzenia pneumatyczne mogą być stosowane w pomieszczeniach o dużym zapyleniu, przy produkcji chemikaliów, obróbce materiałów łatwopalnych czy w kontakcie z paliwami.

Jaki zestaw narzędzi pneumatycznych do warsztatu?

Wyposażenie w narzędzia pneumatyczne wymaga zapewnienia źródła sprężonego powietrza, którym jest odpowiedni kompresor ze zbiornikiem. Jest to dodatkowy wydatek warunkowany dostępnymi środkami. Zakup tańszego kompresora o mniejszej mocy i zbiornika o małej pojemności wiąże się też z ograniczeniem liczby narzędzi, z jakich możesz korzystać. Dlatego, wybierając zestaw pneumatyczny, trzeba dobrze wyliczyć zapotrzebowanie na energię.

Warto też wziąć pod uwagę fakt, że szlifierki pneumatyczne czy wkrętaki udarowe zasilane sprężonym powietrzem są nieco droższe od ich elektrycznych odpowiedników.

Narzędzia pneumatyczne na ERLI

Platforma zakupowa ERLI.pl zapewnia dostęp do licznych ofert narzędzi pneumatycznych, które możesz wybrać do swojego warsztatu. Są wśród nich zarówno klucze pneumatyczne, pistolety, wiertarki, wyrzynarki i nożyce pneumatyczne, jak i wspomniane wcześniej nitownice pneumatyczne, polerki czy młotki. W asortymencie nie brakuje też rozmaitych akcesoriów – bitów nasadek udarowych i nakładek polerskich wykorzystywanych do wykonywania pracy.

Odpowiednio skomponowany zestaw pneumatyczny powinien być dostosowany do potrzeb konkretnego warsztatu oraz jego profilu. Przykładowo specjalistyczne ściernice do opon z pewnością nie będą potrzebne w stolarni, a szlifierka orbitalna zapewne nie znajdzie zastosowania w warsztacie samochodowym specjalizującym się w elektronice.

Jeśli poszukujesz zestawu narzędzi pneumatycznych, znajdziesz go na ERLI.pl. Oferujemy tysiące produktów do amatorskich i profesjonalnych zastosowań.