ERLI

Naczynia i sztućce

(3 583 wyniki)
Sortuj wg:  
najlepsze dopasowanie
Kategorie i filtry
Chcąc wprowadzić metodę BLW, która w swoim założeniu pozwala maluchowi decydować o tym, co je, należy zadbać o odpowiednie akcesoria. Niezbędne będą naczynia dla niemowląt, ułatwiające jedzenie, a przede wszystkim sprzątanie. W końcu to metoda, która wielu rodziców może przyprawić o zawał.więcej

Zestaw naczyń dla niemowląt – jak wybrać najlepszy?

Rozszerzanie diety dziecka rozpoczyna się najczęściej w okolicach 6. miesiąca życia. To właśnie wtedy maluch przechodzi z diety płynnej na stałą i zaczyna przyjmować pokarmy inne niż mleko. Moment ten różni się jednak w zależności od dziecka – u jednych można rozpocząć rozszerzanie diety już w 5. miesiącu, natomiast inne dzieci są na to gotowe dopiero około 10. miesiąca. Jeśli maluch wykazuje zainteresowanie tym, co jemy, warto powoli wprowadzać do jego diety żywność o stałej konsystencji. Do próbowania pierwszych posiłków niezbędne są naczynia dla dzieci – wykonane z bezpiecznych tworzyw i odporne na stłuczenia. Produkty dla dzieci to jedna z najbogatszych kategorii w naszym sklepie internetowym, dlatego na ERLI.pl znajdziesz kilkaset kubków, talerzyków, miseczek, sztućców, termosów, zestawów obiadowych i innych akcesoriów przeznaczonych do karmienia dzieci.

Pierwsza miseczka niemowlaka, czyli od czego zacząć

Mamy już krzesełko, śliniak i chęć do jedzenia. Co zrobić w następnej kolejności? Wybrać metodę rozszerzania diety! Możemy karmić malucha łyżeczką lub zdecydować się na coraz popularniejszą metodę BLW, która opiera się na samodzielnym jedzeniu. Metoda BLW (ang. baby-led weaning) bywa tłumaczona na polski jako Bobas Lubi Wybór, a nazwa ta doskonale odzwierciedla założenia koncepcji. Rodzice stosujący metodę BLW pozwalają bowiem dziecku samodzielnie decydować o tym, co i ile zje. Maluch ma więc wybór i może do pewnego stopnia kontrolować swoją dietę. Prawdopodobnie dziecko sięgnie po produkty bogate w wartości odżywcze, których mu obecnie brakuje, a tym samym od najmłodszych lat zacznie kształtować zdrowe nawyki żywieniowe. Metoda BLW wspiera koordynację ręka-oko i pozwala dziecku odkrywać smaki we własnym tempie.

Kiedy już zdecydujesz się na konkretną metodę, czas wybrać zestaw naczyń dla niemowląt. Warto pamiętać o tym, by pierwsza miseczka niemowlaka była estetyczna, łatwa w czyszczeniu i wykonana z bezpiecznego dla zdrowia tworzywa. Nic dziwnego, że talerzyki i miseczki oraz kubeczki plastikowe dla dzieci cieszą się znacznie większą popularnością niż naczynia wykonane z innych materiałów. Plastik jest lekki, tani, wzorzysty i odporny na upadki. Plastikowy zestaw naczyń dla dzieci powinien być wykonany z tworzywa bez dodatku szkodliwego BPA. Popularną alternatywą dla plastiku jest silikon.

Jak ugryźć temat niejadka?

Niektóre dzieci uwielbiają jeść, chętnie przyjmują zbilansowane pokarmy i nie mają problemu ze spożywaniem owoców oraz warzyw. Inne – wręcz przeciwnie. Takie dzieci nazywamy niejadkami, a ich rodzice muszą często wykazywać się naprawdę dużą cierpliwością i pomysłowością, by zachęcić malucha do zjedzenia posiłku. W większości jesteśmy wzrokowcami, co oznacza, że „jemy” oczami i sięgamy po to, co ładne. Sposobem na niejadka może więc być zestaw obiadowy dla niemowlaka z bohaterem ulubionej bajki czy kolorowym nadrukiem. Niektóre naczynia dla niemowląt są tak śliczne, że aż sami mamy niekiedy ochotę zjeść z nich obiad. Inne zachwycają wymyślnymi kształtami i bardziej przypominają zabawki niż naczynia. Atrakcyjny wizualnie talerz dla dziecka często jest wystarczającą zachętą, by zjeść posiłek i odsłonić obrazek ukryty pod górą warzyw.

Ciekawą opcją są także gryzaki do podawania pokarmu, które eliminują ryzyko zadławienia, a przy tym zachęcają do samodzielnego jedzenia i odkrywania nowych smaków. Sposobem na niejadka może być także wspomniana już metoda BLW, która zachęca do samodzielnego jedzenia, a tym samym pozwala dopasować tempo rozszerzania diety do indywidualnych potrzeb dziecka.

Bezpieczne sztućce dla niemowląt

Wiadomo, że miseczka, kubek i talerzyk dla dziecka muszą być wykonane z tworzywa sztucznego lub innego materiału odpornego na upadki. Nieco inaczej należy jednak podejść do wyboru sztućców. W tej kwestii nie ma miejsca na ustępstwa – liczy się przede wszystkim bezpieczeństwo malucha. Pierwsze sztućce dla niemowlątto najczęściej zestawy złożone z łyżeczki i widelca. Sztućce powinny być wykonane z tworzywa sztucznego lub silikonu. Dziecięce sztućce różnią się od tych przeznaczonych dla dorosłych przede wszystkim materiałem i kształtem. Krawędzie muszą być gładkie i zaokrąglone, a uchwyty solidne i ergonomiczne. Nieco zakrzywione uchwyty zapewnią dziecku wygodę i sprawią, że nabieranie jedzenia będzie łatwiejsze.

Podróżny zestaw naczyń dla niemowląt

Wybierając się w podróż, często pakujemy ulubioną dziecięcą miseczkę i ukochany kubek. Można także kupić zestaw do jedzenia dla dzieci, który będzie przeznaczony wyłącznie na podróż. Bez względu na to, czy wybieracie się na weekend nad morze, czy w odwiedziny do dziadków, warto zapewnić maluchowi dostęp do bezpiecznych miseczek, talerzyków i kubeczków. Na ERLI.pl znajdziesz kompletne zestawy naczyń i sztućców, które idealnie sprawdzą się w podróży. Sztućce i talerze dla dzieci możesz też skompletować samodzielnie, wybierając z naszej oferty produkty dopasowane do Twojego malucha. Niezastąpiony w podróży będzie również termos do przewożenia posiłków oraz gorących i zimnych napojów.