



Byłem dziennikarzem
Parametry
- Stan
- Nowy
- Faktura
- Faktura VAT
- Wydawnictwo
- Wydawnictwo Capital
- Język
- polski
- Okładka
- miękka
- Waga (z opakowaniem)
- 0,368 kg
- Wysokość produktu
- 13 cm
- Szerokość produktu
- 14,5 cm
- Numer wydania
- 2
- Autor
- Wojciech Reszczyński
- Liczba stron
- 308
- Tytuł
- Byłem dziennikarzem
- Rok wydania
- 2 018
- ISBN
- 9788364037108
- Nośnik
- książka papierowa
Opis produktu

Byłem dziennikarzem
Wspomnienia Wojciecha Reszczyńskiego z lat 1971 do 1991. Autor pisze o swoim pierwszym zafascynowaniu radiem, gdy w czasie studiów trafił do Studenckiego Studia Radiowego Bielany Radio w Toruniu, opisuje swoją pracę w radiowej Jedynce, Trójce i Czwórce oraz szok jakiego doznał, gdy zobaczył od środka małe amerykańskie radio Waltera Kotaby WSSY 1330 AM i poznał kształt amerykańskiego rynku radiowego, na którym działało mnóstwo takich małych lokalnych stacji. Istotną część książki stanowi też wątek telewizyjny Wojciech Reszczyński był w tym czasie prowadzącym najpierw Teleexpress, a później Wiadomości w telewizyjnej Jedynce a także wyborczy Przy okazji przedstawiania swojej drogi autor ujawnia kulisy działania ówczesnych mediów. Wspomina m.in. jak po przyznaniu pokojowej Nagrody Nobla Lechowi Wałęsie z anten Polskiego Radia zniknęła muzyka z krajów popierających tę kandydaturę nie można było usłyszeć utworów urodzonego w Bonn Beethovena, ale kompozycje jego kolegów po fachu, którzy urodzili się na terenach należących po II Wojnie Światowej do NRD, były już prezentowane. Pisze też o niespełnionych nadziejach, gdy już po Okrągłym Stole miał być podwładnym tych samych osób, które szefowały mu w stanie wojennym. Książka ukazała się w roku 1991.
Autor: Wojciech Reszczyński
Rok wydania: 2018
Oprawa: broszurowa
Format: 14,6x21 cm
Liczba stron: 296
Producent: Capital s.c.
Kod ean: 9788364037108
Waga: 0.2 kg


