ERLI

Książki i Komiksy

(ponad 10 000 wyników)
Sortuj wg:  
najlepsze dopasowanie
Kategorie i filtry

Książki i komiksy dla czytelników w każdym wieku

Jak wynika z raportu Biblioteki Narodowej, w 2019 roku 39% Polaków zadeklarowało, że przeczytało minimum jedną książkę. Najwięcej z nich, bo aż 41% samodzielnie kupuje książki, a dopiero w następnej kolejności pożycza je od znajomych, dostaje w prezencie, wypożycza z biblioteki lub sięga do domowego księgozbioru. Choć sceptycy już wiele razy ogłaszali upadek książki papierowej, z roku na rok rośnie liczba czytelników w Polsce. Na platformie zakupowej ERLI.pl znajdziesz publikacje z wielu kategorii, które adresujemy do czytelników w każdym wieku. Oferujemy zarówno tanieksiążki papierowe, jak i e-booki oraz audiobooki.

Tanie komiksy i książki online

Jakie są największe zalety zakupów online? Przede wszystkim wygoda. Zakupy przez internet możesz zrobić o każdej porze dnia, siedząc w wygodnym fotelu i popijając zieloną herbatę z pomarańczą. Co więcej, zakupy online możesz zamówić z dostawą do domu, wybierając najwygodniejszą opcję. Znaczącą rolę odgrywa też atrakcyjna cena, znacznie niższa niż w stacjonarnych księgarniach. Jeśli chcesz kupować tanie komiksy i książki, najlepszą opcją są więc zakupy online, dzięki którym za te same tytuły zapłacisz mniej niż w księgarni.

Czym się kierować, szukając książki na prezent?

Książka jest jednym z najczęściej kupowanych prezentów. Coraz więcej osób życzy sobie dostać książkę zamiast ślubnych kwiatów lub skarpetek pod choinkę. Jednak nie zawsze wiemy, jaką publikację wybrać na prezent. Najlepiej spytać samego zainteresowanego (choć to zepsuje niespodziankę) lub bliską osobę z jego otoczenia. Jeśli to nie przyniesie oczekiwanego efektu, dobrym pomysłem jest wybór jednej (lub wielu) z poniższych propozycji:

  • Bestseller - najpopularniejszym wyborem jest publikacja z listy najlepiej sprzedających się książek. Może to być reportaż, literatura erotyczna, kryminał lub biografia.
  • Ekranizacja - jeśli osoba, którą pragniesz obdarować, jest fanem filmów, seriali lub gier komputerowych, najlepszą opcją będzie wybór zekranizowanej książki.
  • Nagrody - jeśli szukasz ambitnej literatury na prezent, zwróć uwagę na to, czy książka była nagradzana. Najbardziej prestiżowe nagrody to m.in. Nagroda Nobla, Nagroda Bookera, National Book Award, Nagroda Pulitzera, Paszporty Polityki i Literacka Nagroda Nike.
  • Klasyka - dużą popularnością cieszą się listy 100 książek, które musisz przeczytać w życiu. Warto zainspirować się takim zestawieniem i wybrać klasyczną powieść z ponadczasowym przesłaniem.
  • Książka kucharska - dobra książka kucharska sprawdzi się w każdym domu, dlatego jest to uniwersalny prezent na dowolną okazję.
  • Komiks - choć niektórzy uważają, że to propozycja wyłącznie dla dzieci, wiele z publikacji tej kategorii przeznaczonych jest dla dorosłych. Wśród nich znajdują się zarówno historie o superbohaterach, jak i artystyczne powieści graficzne.
  • Literatura specjalistyczna - osoba, którą pragniesz obdarować, interesuje się konkretną dziedziną? Podaruj jej książkę popularnonaukową na wybrany temat. Dla pasjonatów świetnym wyborem będą również publikacje informatyczne, sportowe, a nawet teologiczne.
  • Poradnik - dobry poradnik dla młodej mamy, książka o zdrowiu czy publikacja motywacyjna to najlepszy wybór dla osoby, która niechętnie sięga po powieści.

Nie tylko papier, czyli e-booki i audiobooki

Choć czytanie e-booków i słuchanie audiobooków jest nowoczesne i wygodne, nadal największą popularnością cieszy się książka papierowa. Według Biblioteki Narodowej „e-booki i audiobooki nie konkurują z tradycyjnymi książkami papierowymi, lecz stanowią ich uzupełnienie”. Lekturze książki tradycyjnej towarzyszy bowiem wiele odczuć, a dla czytelnika znaczenie ma nie tylko sam tekst, lecz także zapach książki, rodzaj papieru, faktura okładki, szelest kartek, format publikacji czy rodzaj czcionki.

W 2019 roku po e-booki sięgnęło 6% polskich czytelników. Najchętniej czytamy je na wakacjach, kiedy zależy nam na tym, by wziąć ze sobą jak najmniejszy bagaż. Na czytniku możemy bowiem zmieścić nawet kilkaset publikacji, a samo urządzenie jest cieńsze niż najcieńsza książka. Co więcej, e-book umożliwia dopasowanie czcionki i tła do naszych wymagań, a książkę elektroniczną możemy zacząć czytać zaraz po zamówieniu – bez czekania na kuriera.

Zupełnie inną kategorią książek są audiobooki. Wydawnictwa przygotowują warianty czytane przez jednego lektora lub wersje w formie słuchowisk czytanych przez kilku aktorów, z podziałem na role. Choć sięgamy po nie najrzadziej, dają one czytelnikom wiele możliwości. Przede wszystkim pozwalają „czytać” wszędzie – także podczas prowadzenia samochodu, biegania, sprzątania czy jazdy zatłoczonym tramwajem. Audiobooki polecane są również osobom z wadami wzroku, które odczuwają dyskomfort podczas tradycyjnego czytania lub wcale nie mogą czytać. Słuchanie interpretacji lektora pozwala również znacznie lepiej wczuć się w klimat książki.

Pasja na całe życie – z książek się nie wyrasta!

Kto chętnie czytał w dzieciństwie, prawdopodobnie będzie sięgał po książki także w dorosłym życiu. Warto więc już od najmłodszych lat podsuwać maluchom ciekawe książki dla dzieci, które zostaną z nimi na całe życie. Przygodę z literaturą najlepiej zacząć od bajek i wierszyków, a następnie wprowadzać kolejne lektury. Na ERLI.pl znajdziesz ogromny wybór literatury dziecięcej, w tym także edukacyjne kolorowanki, książki popularnonaukowe czy baśnie, podania i legendy.