ERLI

Meble

(ponad 10 000 wyników)
Sortuj wg:  
najlepsze dopasowanie
Kategorie i filtry
Urządzenie nowego domu czy mieszkania lub wymiana mebli w dotychczasowym lokum to przyjemność, ale jednocześnie wyzwaniewięcej

Meble do domu

Szafy, łóżka, sofy, stoły, krzesła – jak to wszystko wybrać, aby w nowym wnętrzu czuć się dobrze i czerpać radość z ostatecznego jego wyglądu?

Wybór mebli – planowanie

Choć w wyborze mebli emocje mogą wziąć górę, warto jednak kierować się pragmatyzmem i przed zakupem, dokładnie zaplanować to, jak ma wyglądać dana przestrzeń, biorąc pod uwagę jej funkcjonalność oraz przeznaczenie, a także wielkość. Dopiero w kolejnych krokach można przemyśleć estetykę i styl, w jakim ma być zaprojektowane dane pomieszczenie. To ważne, aby całość była spójna. Nie jest to łatwe zadanie, gdyż w domu, czy mieszkaniu trzeba wybrać:

  • meble do salonu,
  • meble do kuchni,
  • meble do sypialni,
  • meble do pracowni lub gabinetu,
  • meble dla dziecka,
  • meble do korytarza,
  • meble do łazienki.

To ogromna różnorodność związana z użytecznością pomieszczeń. To również mnóstwo decyzji, które należy podjąć, aby meble wybrane do każdego z pomieszczeń maksymalnie wykorzystywały ich potencjał. Podejmując decyzje, których konsekwencje są zwykle długotrwałe, warto wiedzieć, czym się kierować, wybierając meble do poszczególnych pomieszczeń.

Meble do salonu

Salon to miejsce reprezentacyjne domu, w którym spędza się najwięcej wspólnego czasu. Jego sercem muszą być zatem meble, na których można wygodnie siedzieć i wypoczywać. Sofy, fotele, podnóżki, narożniki, a nawet szezlongi znajdują tu swoje miejsce. Konieczny jest także stolik kawowy, a jeśli nie ma osobnej jadalni, w salonie może znaleźć się także stół. W niewielkich przestrzeniach, gdzie miejsce musi być maksymalnie wykorzystane, można zaaranżować także szafy, dopasowane stylistyką do całości. Meble do salonu to również regały na książki i bibeloty, nadające mu charakteru, zgodnie z gustem jego właścicieli.

Meble do kuchni

Kuchnia jest miejscem, które musi być zaprojektowane bardzo praktycznie. Meble do kuchni powinny być przede wszystkim przystosowane do wygodnego przechowywania akcesoriów kuchennych oraz żywności. Dzisiejsze rozwiązania w meblach kuchennych są niezwykle pomysłowe i funkcjonalne. Umożliwiają łatwy dostęp do potrzebnych przedmiotów z maksymalnym wykorzystaniem przestrzeni. Jeśli chodzi o design i estetykę, meble do kuchni dostępne są w różnorodnych stylach. Wybierając je, trzeba kierować się własnymi upodobaniami, uwzględniając kwestie praktyczne, związane z ich czyszczeniem. Wszak w kuchni są one narażone na wiele różnorodnych zabrudzeń.

Meble do sypialni

Sypialnia jest miejscem wypoczynku. Tu mniej, znaczy często więcej. Centralnym miejscem w każdej sypialni jest łóżko. Jego rozmiar powinien być dopasowany do powierzchni pomieszczenia. Dodatkowymi meblami w sypialni mogą być szafa, komoda oraz wyjątkowo praktyczne szafki nocne. Jeśli nie ma na nie miejsca, można zastąpić je niewielkimi półkami, zawieszonymi na ścianie na wygodnej wysokości. W przestronnym pokoju, meble do sypialni można uzupełnić toaletką, która nada całości kobiecy rys.

Meble do pracowni lub gabinetu

Gabinet czy pracownia nie muszą być pełne stylizowanych mebli i książek, jak często wyobrażamy sobie takie pomieszczenie. Może mieć ono dowolny styl. Meble do pracowni to przede wszystkim biurko i krzesło, które stanowią serce całego pomieszczenia. Powinny być one funkcjonalne i ergonomiczne, by zapewnić komfort pracy. Można je uzupełnić regałami do przechowywania dokumentów. W pracowni powinno znaleźć się także miejsce na wygodny fotel, służący do wypoczynku, czytania książek i relaksu pomiędzy obowiązkami zawodowymi.

Meble dla dziecka

W pokoju dziecięcym meble powinny być funkcjonalne i bezpieczne. Najlepiej jeśli meble do pokoju dla dziecka, takie jak szafy, komody czy regały, są przymocowane do ścian. Wyobraźnia dzieci jest nieograniczona, a wspinanie się na meble może wydawać się maluchom świetną zabawą. Bezpieczeństwo jest więc najważniejsze. W pokoju dziecka musi znaleźć się miejsce do spania. W zależności od wieku dziecka jest to kołyska, kojec, łóżeczko czy klasyczne łóżko. Konieczna jest także przestrzeń do przechowywania zabawek. Mogą to być łatwo dostępne regały, półki czy pojemniki. Meble do pokoju dla dziecka powinny być uzupełnione o miejsce do pracy – biurko czy stolik, dla młodszych dzieci, z dopasowanym, ergonomicznym krzesłem.

Meble do korytarza

Korytarz jest zwykle dość niewielką przestrzenią, w której trzeba zaaranżować miejsce do wygodnego przechowywania butów i okryć wierzchnich. To w korytarzu znajdują się najczęściej szafy o dużej pojemności, w których można wygodnie przechowywać odzież, ale także zaaranżować miejsce do przechowywania sprzętu służącego do sprzątania domu, jak odkurzacz, czy mop. Meble do korytarza to także szafki na buty, które zajmują stosunkowo niewiele miejsca, a są wygodne w użytkowaniu, czasem także połączone są z ławeczką. Jako że przedpokój jest najczęściej miejscem słabo doświetlonym naturalnym światłem dziennym, warto umieścić w nim duże lustro, które nie tylko nieco go rozświetli, ale także optycznie powiększy przestrzeń.

Meble do łazienki

Bez względu na wielkość pomieszczenia, meble do łazienki i meble do toalety muszą być funkcjonalne i odporne na działanie wilgoci. W łazience trzeba dobrze rozplanować przechowywanie, zarówno środków czystości, środków higieny, jak i ręczników czy papieru toaletowego. Ważnym elementem wyposażenia łazienki jest także kosz na pranie o gabarytach dostosowanych do ilości domowników.

Funkcjonalność, użyteczność, dopasowanie do potrzeb i przestrzeni oraz estetyka – to najważniejsze zasady, jakimi warto kierować się przy wyposażaniu domu czy mieszkania w meble.