ERLI

Kosmetyki dla dzieci

(3 586 wyników)
Sortuj wg:  
najlepsze dopasowanie
Kategorie i filtry
Najważniejszą zasadą związaną z dbałością o dobrostan skóry niemowlęcia i małego dziecka jest regularność i systematyczność. Na szczęście dzisiejsze kosmetyki dla dziecka bardzo ułatwiają to zadanie.więcej

Kosmetyki dla dzieci

Dbanie o skórę i włosy dziecka, to kwestie, za jakie odpowiedzialni są wszyscy rodzice. Co ważne, dzięki kremom, żelom i szamponom pociecha nie tylko będzie wyglądać pięknie, ale również nie będzie odczuwać dolegliwości związanych z podrażnieniami skóry czy zaczerwienieniami. W wielu ofertach dostępnych na ERLI.pl czekają artykuły kosmetyczne, dzięki którym codzienne rytuały pielęgnacyjne będą bardzo przyjemne.

Niezbędnik kosmetyczny do kąpieli

Kąpiele to czas relaksu i zabawy, zarówno dla dziecka, jak i dla rodzica. Należy jednak pamiętać, że jest to również chwila pielęgnacji, podczas której pozbywasz się wszelkiego brudu z całego dnia. To dlatego też tak ważne jest, aby w domu nie brakowało odpowiednich dziecięcych kosmetyków, jakie wykorzystuje się podczas kąpieli.

Na pierwszym miejscu znajdują się oczywiście wszelkiego rodzaju płyny, mydła i żele do kąpieli. Wszystkie one mają przede wszystkim oczyścić skórę dziecka z brudu, jaki powstał przez cały dzień zabaw i poznawania świata. Dodatkowym atutem tego typu produktów jest nawilżenie - zawarte w nich składniki mają nadać skórze miękkości, a dodatkowo nawilżyć ją podczas kąpieli. Nie można zapomnieć o najważniejszej kwestii, przynajmniej dla dzieci - żele, mydła i płyny przeważnie się pienią, co gwarantuje dozę frajdy dla malucha!

Wspominając o kąpielach, nie można zapomnieć o szamponach. To one dodają włosom objętości, a także czyszczą je z wszelkich zanieczyszczeń. Co ważne, stosuje się je nie tylko w przypadku maluszków, które posiadają bujną czuprynę, ale także i wtedy, gdy pociecha nie ma ich za wiele. Szampony bowiem pielęgnują nie tylko włosy, ale także skórę głowy. Warty podkreślenia jest fakt, że to, jakie rytuały pielęgnacyjne wprowadzą rodzice już w dzieciństwie malucha, będzie miało wpływ na jego późniejsze zdrowie i wygląd.

Chcąc zoptymalizować koszty, jakie przy dziecku są nierzadko bardzo wysokie, warto postawić na zakup dziecięcych kosmetyków 2w1. Żele do mycia jednocześnie będące także szamponami do włosów to świetne rozwiązanie nie tylko do domu, ale także na wszelkie wyjazdy. Nie tylko pozwalają zmniejszyć koszty zakupu dwóch produktów, ale także zajmują w kosmetyczce znacznie mniej miejsca.

Domowe SPA dla najmłodszych

Po kąpieli przychodzi czas na kolejne czynności pielęgnacyjne. Aby maluszkowi nie groziły przesuszenia skóry czy inne podrażnienia, warto postawić na zakup kremów, balsamów, olejków i wielu innych. W zależności od tego, na jaki produkt zdecyduje się rodzic, inny będzie stopień jego działania. Do dyspozycji są masła, mleczka, balsamy oraz kremy. Pierwsze z nich są najcięższe, ale zarazem trafiają do najgłębszych warstw skóry, tym samym gwarantując jej mocne odżywienie. Balsamy są kremowe i do tego lżejsze w swojej konsystencji aniżeli masła, świetnie sprawdzają się zatem na co dzień. Mleczka są najlepsze w przypadku letniej pielegancji - szybko się wchłaniają, są lekkie i świetnie nawilżają.

Gdy chodzi o kremy, to przede wszystkim ich doboru należy dokonywać względem potrzeb. Jedne z nich będą zawierać dodatkowe słabe filtry, inne natomiast mocniejsze. Nie brakuje także kremów, które stosuje się na wszelkiego rodzaju podrażnienia i odparzenia. Ich skład ma nie tylko łagodzić wszelkie dolegliwości, ale także wspierać szybką regenerację skóry.

W dziecięcej kosmetyczce nie może także zabraknąć oliwki. To ona jest od lat stosowana w celu zmiękczenia skóry malucha. Dodatkowo świetnie sprawdza się, gdy rodzice praktykują masaże kojące zmysły - oliwki mają swój piękny, naturalny zapach, jednak na ERLI.pl znaleźć można również produkty z dodatkowymi olejkami eterycznymi, które są bezpieczne dla dzieci. Niektóre z oliwek można także dodać do kąpieli, aby nadać skórze przyjemnego dotyku.

Uzupełniamy kosmetyczkę malucha

Wśród wielu kosmetyków, które znaleźć się powinny w dziecięcej kosmetyccze nie może zabraknąć kremu do rąk. Maluchy mają tendencję do buntowania się zimowymi porami przy zakładaniu rękawiczek, a tym samym skóra na ich dłoniach jest mocno przesuszona. Ponadto warto zaopatrzyć się w chusteczki nasączane. Są one niezastąpione zarówno jeśli chodzi o pielęgnację dziecięcej buzi, jak i pupy czy rączek. Przydają się w domu, ale i podczas wyjazdów czy wyjść z domu.

Każdy rodzic wie, jak kończy się wyjście z dzieckiem do parku czy na plac zabaw - pociecha dotyka wszystkiego i wszędzie. W końcu w ten sposób poznaje świat. Dlatego też kompletując dziecięce kosmetyki, warto pomyśleć o zakupie żeli antybakteryjnych. Pomogą one zachować higienę i tym samym uchronić dziecko przed bakteriami i innymi drobnoustrojami.

Niewielu rodziców wie, że na ERLI.pl dostępne są również dezodoranty w kulce dla dzieci. Starszaki mają w sobie przeważnie pokłady niespożytkowanej energii, którą wykorzystują, biegając, wspinając się i będąc wszędzie. Podczas tego typu aktywności mogą się spocić - naturalne i do tego posiadające odpowiednie atesty dezodoranty dla dzieci będą świetnym rozwiązaniem, które zagwarantują pociesze komfort niezależnie od sytuacji.

Dziecięce kosmetyki, czyli wprowadzamy rytuały pielegancyjne

Młodzi rodzice, ale i ci, którzy pierwsze lata sprawowania opieki mają za sobą, powinni pamiętać, że to, jakich kosmetyków będą używać w przypadku pielęgnacji swoich dzieci, będzie miały wpływ na ich skórę także w przyszłości. Dodatkowo odpowiedni dobór produktów nie tylko sprawi, że skóra czy cera będą się prezentować pięknie, ale i zagwarantuje, że wszelkie dolegliwości skórne znikną. Na współczesnym rynku wybór jest tak duży, że każdy rodzic jest w stanie znaleźć kosmetyki idealne dla swojej pociechy.