ERLI

Odżywki i suplementy dla biegaczy

(616 wyników)
Sortuj wg:  
najlepsze dopasowanie
Kategorie i filtry

Odżywki i suplementy dla biegaczy

O swoje ciało możemy dbać na wiele sposobów – uprawiając sport, zdrowo się odżywiając, spędzając czas na świeżym powietrzu, wysypiając się i nawadniając. Każda osoba aktywna fizycznie wie, że niezbędnym czynnikiem sprzyjającym prawidłowej pracy organizmu i zwiększeniu wydolności jest stosowanie zbilansowanej diety bogatej w wartościowe składniki odżywcze. Niestety, ich pozyskanie ze standardowych posiłków nie zawsze jest możliwe. Niezbędnym elementem diety każdego biegacza (i nie tylko biegacza) pragnącego utrzymać optymalną kondycję fizyczną są specjalistyczne odżywki i suplementy.

Suplementy dla biegaczy – co warto włączyć do codziennej diety?

Białko dla biegaczy jest drugim, zaraz po węglowodanach, najważniejszym składnikiem codziennej diety. To właśnie ono pozwala budować, utrzymywać na optymalnym poziomie i regenerować po treningach masę mięśniową. Białko dla biegacza można pozyskiwać z wielu źródeł: ryb, mięsa, nasion chia, jaj czy produktów mlecznych. Jednak to nie zawsze wystarczy, aby utrzymać poziom aminokwasów na optymalnym poziomie. Doskonałym uzupełnieniem standardowego menu jest białko dla biegaczy w formie proszku.

Prezentowana na ERLI.pl oferta suplementów, odżywek, przekąsek i witamin dla biegaczy jest niezwykle bogata. Znajdziesz tutaj między innymi zdrowe batony bez dodatku tłuszczu, galaretki energetyczne w różnych smakach, napoje izotoniczne, „spalacze tłuszczu” wspomagające walkę z nadmiarem tkanki tłuszczowej, magnez w łatwo przyswajalnej formie, kapsułki bogate w witaminy dla biegaczy, tabletki z kolagenem wzmacniającym kości i stawy, środki wzmacniające odporność, kompleksy mikro- i makroelementów naturalnie wspierających i wzmacniających organizm od wewnątrz. Osobom intensywnie i regularnie trenującym szczególnie polecamy suplementy na regenerację w formie smacznego proszku rozpuszczalnego w wodzie.

Kreatyna a bieganie: czy warto?

Czy zwolennicy biegania powinni przyjmować kreatynę - organiczny związek kojarzący się bardziej z ćwiczeniami na siłowni niż lekkoatletyką? Wbrew pozorom – tak! Ma ona ważne zadanie w organizmie – umożliwia odnowę cząsteczek ATP oraz, poprzez działanie anaboliczne i antykataboliczne, stymuluje syntezę białek. Kreatyna dla biegaczy jest zatem ważnym nośnikiem energii, sprzyja szybszej regeneracji, zwiększa siłę mięśni, poprawia wydolność i pomaga rozrastać się tkance mięśniowej. Co ciekawe, kreatyna dostępna jest w wielu ciekawych smakach, na przykład ciasteczkowym albo owocowym.

ERLI.pl dla biegacza

Platforma ERLI.pl jest wirtualnym miejscem przyjaznym osobom aktywnym. Wśród bogatego asortymentu prezentowanego na platformie znajdziesz nie tylko odżywki i suplementy dla biegacza, ale również wyposażenie niezbędne podczas codziennych treningów i szczególnie ważnych zawodów – profesjonalne obuwie, skarpety kompresyjne, komfortową odzież (w tym również termiczną). Suplementy na regenerację, odżywki i inne produkty dla biegaczy dostarczane są przez producentów uznanych w świecie profesjonalnego sportu.