ERLI

Telefony i Akcesoria

(ponad 10 000 wyników)
Sortuj wg:  
najlepsze dopasowanie
Kategorie i filtry
Akcesoria do telefonów można podzielić na kilka grup, biorąc pod uwagę to, do czego można je wykorzystać. Jedna z nich to akcesoria zapewniające urządzeniu bezpieczeństwo. Ważną grupą gadżetów są akcesoria ułatwiające i usprawniające ich użytkowanie w różnych warunkach, a także dodatkowe wyposażenie dla zmotoryzowanych.więcej

Kiedy warto sięgnąć po dodatkowe akcesoria do telefonu?

Teraz, kupując nowy telefon, od razu myślimy o tym, co jeszcze warto do niego dokupić. Standardowo: etui na telefon, szkło hartowane, do tego może słuchawki – najlepiej bezprzewodowe bluetooth. Może jakaś podstawka, aby się wygodniej oglądało filmy na telefonie. No i oczywiście do tego wszystkiego trzeba „dorzucić” powerbank, aby mieć mobilne źródło zasilania. To oczywiście tylko niewielki wycinek koszyka z akcesoriami do telefonu. Zobaczcie sami, co jeszcze warto dokupić do swojego smartfona, aby w każdym miejscu i o każdej porze dało się z niego wygodnie oraz bezpiecznie korzystać.

Jakie są najpopularniejsze akcesoria do telefonów?

Akcesoria do telefonów można podzielić na kilka grup, biorąc pod uwagę to, do czego można je wykorzystać. Jedna z nich to akcesoria zapewniające urządzeniu bezpieczeństwo. Różnego rodzaju etui to podstawa właściwej ochrony. Tutaj wybór mamy naprawdę duży – wiele zależy od tego, w jakich okolicznościach najczęściej będziemy użytkować nasz telefon. Najprostsze etui to tzw. nakładka na telefon – chroni jego tył oraz boki przed rysami i otarciami, ale raczej nie uchroni telefonu przed skutkami upadku z niewielkiej nawet wysokości. Zaletą tego typu etui jest to, że minimalnie zwiększa gabaryty urządzenia, nie wpływając tym samym na jego użytkowanie. Takie etui można bez problemu dopasować do praktycznie każdego smartfona.Etui z klapką często wykonane jest z naturalnej skóry, barwionej na różne kolory. Występuje m.in. w wersji bardzo eleganckiej, często jest także wyposażone w wewnętrzne kieszonki np. na kartę płatniczą. Może również pełnić funkcję podstawki pod telefon – dzięki czemu np. oglądanie na nim ulubionych seriali jest o wiele wygodniejsze. Etui pancerne jest często również wodoszczelne, odporne na kurz, deszcz czy nawet śnieg. W zależności od spełnianych norm akcesoria te chronią nasz telefon przed danymi warunkami fizycznymi.Pokrowce sportowe są idealne dla osób aktywnych fizycznie, które uwielbiają bieganie czy jazdę na rowerze. Smartfon „zapakowany” do takiego pokrowca jest bezpieczny, ale zawsze pod ręką.Pokrowce wodoodporne są zalecane nie tylko na basen (chronią telefon przed zalaniem), ale także np. podczas górskich wycieczek. Do dowolnego etui warto dołożyć szybkę z wielokrotnie hartowanego szkła, oczywiście docinaną na wymiar do danego modelu/marki telefonu. Tak zabezpieczony telefon możemy już bezpiecznie użytkować, bez obaw, iż jego ewentualny upadek spowoduje kosztowne straty.

Akcesoria do telefonu przydatne poza domem

Ważną grupą gadżetów, o której warto pamiętać, są akcesoria do telefonów komórkowych ułatwiające i usprawniające ich użytkowanie w różnych warunkach – nie tylko w domu. Możemy tutaj zakwalifikować wszelakie akumulatory wymienne/powerbanki, które przedłużają żywotność i mobilność każdego smartfona. Bateria przy intensywnym użytkowaniu telefonu, szczególnie z większym wyświetlaczem, czasem nie wystarcza nawet na dobę! Dla miłośników spacerów, wycieczek rowerowych czy biegania przydatnym gadżetem będzie np. futerał na ramię, który pozwala bezpiecznie słuchać muzyki podczas takiej eskapady. Przydatne będą także słuchawki – najlepiej bezprzewodowe czy głośnik bezprzewodowy zewnętrzny. Oczywiście prawdziwy użytkownik smartfona nie może obejść się bez posiadania kijka do selfie, a nawet lampy do selfie.

Jakie akcesoria do telefonu przydadzą się zmotoryzowanym?

Akcesoria do telefonu dla zmotoryzowanych to szeroki wybór gadżetów, dzięki którym można bezpiecznie korzystać z telefonu podczas jazdy samochodem, nie narażając innych uczestników ruchu drogowego na przykre skutki rozproszenia uwagi korzystaniem z telefonu „z ręki”. Część z tych gadżetów można użytkować podczas rowerowych podróży. Tak zwane akcesoria motoryzacyjne do telefonu to głównie uchwyty samochodowe, dzięki którym można bezpiecznie zamontować swój telefon i używać go np. jako nawigacji. Taką rolę mogą również pełnić maty antypoślizgowe, przyczepiane do deski rozdzielczej samochodu. Także zestaw głośnomówiący do telefonu to gadżet, który sprawia, że prowadzenie auta jest bezpieczne oraz zgodne z prawem. W tej kategorii nie można również zapomnieć o ładowarkach samochodowych do telefonu czy różnego rodzaju przejściówkach i adapterach – bardzo przydatnych w przypadku, gdy współtowarzysze podróży mają inne telefony niż właściciel samochodu.

Czy akcesoria do telefonu przydadzą się użytkownikom laptopów i tabletów?

Ostatnia grupa, do której zaliczamy akcesoria do telefonów komórkowych, to urządzenia ułatwiające komunikację telefon-komputer. Należą do nich kable USB, kable do przesyłania danych, kable do ładowania, ładowarki sieciowe, karty pamięci, adaptery do kart pamięci, przejściówki/adaptery itp. Bez nich w wielu przypadkach nie będziemy w stanie przesłać ważnych danych ze swojego telefonu np. na telefon czy komputer znajomego.

Sprawdzony i oferujący szeroki asortyment sklep z akcesoriami do telefonów komórkowych to miejsce, w którym zaopatrzysz się w zestaw odpowiednich gadżetów. Nie tylko po to, aby chronić swój telefon przed ewentualnymi uszkodzeniami, ale także po to, aby ułatwić sobie korzystanie z niego i przedłużyć jego działanie także poza domem.