ERLI

Akcesoria fotograficzne

(4 644 wyniki)
Sortuj wg:  
najlepsze dopasowanie
Kategorie i filtry
Czy wiesz, że w 1900 roku powstało zdjęcie, które zrobiono aparatem ważącym aż 400 kilogramów? Mało tego, pozwolił on na uchwycenie jednego ujęcia, a jego rozstawienie było nie lada wyzwaniem! Dziś poza aparatem profesjonalni fotografowie noszą ze sobą przeróżne akcesoria – cały zestaw jest zazwyczaj lekki, dzięki czemu nie ma mowy o jakichkolwiek problemach z mobilnością.więcej

Akcesoria do aparatu fotograficznego dla pasjonatów i profesjonalistów

Mogłoby się wydawać, że w dzisiejszych czasach każdy może być fotografem - wystarczy wrażliwość estetyczna, spostrzegawczość i smartfon z dobrą matrycą. Tymczasem wykonanie naprawdę dobrego zdjęcia wymaga posiadania wiedzy i szeregu umiejętności. Nie tylko w zakresie kompozycji, ale również obsługi sprzętu! Dobry fotograf nie polega na automatycznych ustawieniach – a możliwości ich dostosowania w telefonach komórkowych są dosyć ograniczone. Ustawianie ISO, czasu naświetlania, głębi ostrości, przesłony i innych parametrów – trudno znaleźć smartfon, na którym jest to możliwe. Dobry aparat fotograficzny i inne akcesoria są najlepszymi przyjaciółmi pasjonatów i profesjonalistów. Efekty, które można osiągnąć z ich wykorzystaniem znacznie przewyższają te, które umożliwia zastosowanie telefonu komórkowego czy innych podstawowych sprzętów.

Sprzęt fotograficzny dobrej jakości

Po czym poznać dobry sprzęt fotograficzny? Cechy, których mogą poszukiwać pasjonaci ćwiczący umiejętności, niekoniecznie pokrywają się z tymi, poszukiwanymi przez profesjonalistów. Inne potrzeby niż na przykład fotografowie natury mają osoby pracujące z klientami przede wszystkim w studiu. O ile do wykonywania sesji w atelier wystarczające okazują się zwykłe obiektywy stałoogniskowe z krótką ogniskową, o tyle w plenerze czasami niezbędna może się okazać nieco dłuższa ogniskowa. Natomiast fotografia sportowa czy fotoreporterska wymaga zastosowania teleobiektywu.

Statyw i inne akcesoria fotograficzne

Dobry aparat fotograficzny wymaga doboru odpowiednich akcesoriów, które niezbędne są każdemu miłośnikowi tego twórczego hobby. Ważny jest statyw. Podczas wykonywania zdjęć ułatwia ustawienie właściwej ostrości. Statyw umożliwia całkowite wyeliminowanie ryzyka „poruszonych” fotografii. Szczególnie sprawdza się przy zdjęciach wykonywanych z ustawieniem długiego czasu naświetlania, kiedy to najmniejszy ruch może całkowicie zrujnować efekt. Statywy zazwyczaj mają regulowaną wysokość i inne elementy, co pozwala dostosować je do potrzeb kompozycji. Te przeznaczone do kamer sportowych mogą być również trzymane w dłoni lub mocowane do klatki piersiowej czy głowy.

Lampy fotograficzne – akcesorium niezbędne w atelier każdego profesjonalisty

Równie istotnym elementem akcesoriów do fotografii są lampy, które umożliwiają poprawę naświetlenia kompozycji i modyfikowania jej w dowolny sposób, niezależnie od światła naturalnego. Emitują one zwielokrotnioną ilość światła, rozproszonego przez materiał dyfuzyjny. Umożliwia to uzyskanie równomiernego efektu, szczególnie ważnego w fotografii portretowej, ale nie tylko. Z wykorzystaniem lamp fotograficznych możesz stworzyć zachwycające portrety o profesjonalnym charakterze. Co ciekawe, ich wykorzystanie zmniejsza też potrzebę zastosowania retuszu – odbite światło działa na podobnej zasadzie! Wygładza skórę, wydobywa z oczu blask i podkreśla atuty fotografowanej osoby. Światło naturalne może tworzyć wspaniałe efekty estetyczne – jak choćby słynna wśród fotografów ,,złota godzina”, przypadająca zaraz po wschodzie lub przed zachodem słońca, kiedy to złote światło szczególnie sprzyja wykonywaniu zdjęć krajobrazowych. Jednak w studiu nic nie zastąpi lamp fotograficznych. Wielu fotografów wykorzystuje je zresztą również podczas sesji plenerowych.

Sklep ze sprzętem do aparatów fotograficznych

Fotograf bez sprawnego aparatu nie jest w stanie wykonać żadnego zdjęcia. Jednak akumulatory w aparatach mają ograniczoną pojemność, przez co z czasem dochodzi do ich rozładowania. O ile nie jest to dużym problemem w studiu, gdzie szybko można go naładować, o tyle w plenerze nie ma takiej możliwości. Fotograf amator może w takiej sytuacji próbować uratować sytuację poprzez skorzystanie z powerbanku. Jednak to przenośne urządzenie sprawdzi się raczej tylko w przypadku niewielkich aparatów cyfrowych. Poza tym, aby naładować akumulator potrzeba czasu, którego podczas sesji może brakować. Dlatego też wśród akcesoriów foto, które kupuje profesjonalista, zwykle jest co najmniej kilka akumulatorów. Dzięki temu fotograf zawsze ma w zapasie przynajmniej jeden w pełni naładowany akumulator.

Lampy, akumulatory, statywy, adaptery, obiektywy – tego wszystkiego również nie może zabraknąć w wyposażeniu fotografa, który zastanawia się nad przekuciem swojej pasji w biznes bądź już tego dokonał. Istnieje jeszcze inna kategoria akcesoriów, o której nie może zapomnieć żaden profesjonalista. To oczywiście karty pamięci, umożliwiające bezpieczne przechowywanie efektów sesji i przesyłanie jej na dysk przenośny czy do komputera. Posiadanie wielu kart to gwarancja bezpieczeństwa prac, a także wygoda.

Szukasz sklepu fotograficznego, gdzie znajdziesz cały przekrój wymienionych powyżej sprzętów? W naszym sklepie internetowym możesz zamawiać online akcesoria renomowanych marek. Wyposażenie foto, które oferujemy, sprawdzi się w najróżniejszych warunkach – od sesji plenerowych po te, wykonywane w studio. Zaopatrują się u nas również osoby pasjonujące się fotografią natury, czy sportową, wymagającą specjalnego sprzętu.