ERLI

Szczypce, nożyce, obcęgi

(2 878 wyników)
Sortuj wg:  
najlepsze dopasowanie
Kategorie i filtry
Narzędzia takie jak szczypce, nożyce i obcęgi to przyrządy bardzo często kupowane zarówno do amatorskiego majsterkowania, jak i do profesjonalnych prac budowlanych.więcej

Szczypce, nożyce, obcęgi

Zestawy narzędzi są ważnym elementem wyposażenia nie tylko warsztatów samochodowych, ale także garaży. To jakie klucze lub szczypce wybrać powinno być kwestią indywidualną. Jednak kompletując własny zestaw narzędzi warto sięgnąć zarówno po narzędzia popularne, jak i te bardziej specyficzne. Stworzenie własnego kompletu kluczy to nie lada wyzwanie. Dlatego tak ważne jest, by wybrać narzędzia, które znajdą szerokie zastosowanie przy codziennych naprawach. Wśród nich powinny znaleźć się obcęgi, kombinerki, a także nożyce.

Jakie wybrać narzędzia?

Zestawy kluczy i narzędzi powinny znaleźć się w każdym garażu. To sprawi, że naprawy będą łatwiejsze, szybsze i przyjemniejsze. Szerokie zastosowanie narzędzi i uniwersalizm sprawiają, że nawet trudne i skomplikowane naprawy nie będą spędzać snu z powiek majsterkowiczom. Tworząc swój zestaw narzędzi warto sięgnąć po szczypce. Dzięki ich uniwersalności i szerokiemu zastosowaniu, możesz użyć ich niemal przy każdej naprawie! Te wygodne i wysoce praktyczne narzędzia świetnie odnajdą się w pracy w trudno dostępnych miejscach. Szczypce bardzo często wyposażone są w gumową, ergonomiczną rączkę, co sprawia, że praca przy ich użyciu jest niesamowicie wygodna i komfortowa. Dzięki temu przyjemność z majsterkowania nie zostanie utracona.

Wielowariantowe zastosowanie szczypiec, nożyc, obcęg sprawia, że z powodzeniem sprawdzą się podczas niemal każdej czynności naprawczej. Są obowiązkowym wyposażeniem każdego mechanika, hydraulika, czy budowlańca. Doskonale sprawdzają się podczas przykręcania śrub, zaciskania i przecinania różnorakich materiałów i przedmiotów.

Szczypce to narzędzie doceniane od pokoleń. Jego uniwersalne zastosowanie sprawia, że może ono zastąpić niekiedy inne przyrządy, których akurat nie mamy pod ręką. W ten sposób prowadzona naprawa czy remont nadal będą wykonane na najwyższym z możliwych poziomów.

Szczypce, nożyce, obcęgi podczas naprawy

Decydując się na remont lub naprawę należy mieć na uwadze to, że potrzebnych będzie wiele narzędzi. Wszystko w zależności od rodzajów śrub czy nakładek, ich rozmiarów, a także stanu fizycznego. Należy zaznaczyć, że niektóre narzędzia nie radzą sobie dobrze z uszkodzonymi i zastanymi śrubami. Jednak zarówno szczypce, nożyce, jak kombinerki nie będą mieć z nimi problemu! Szeroki zakres pracy tych narzędzi sprawia, że korzystanie z nich w trakcie codziennych remontów i napraw będzie teraz o wiele łatwiejsze i przyjemniejsze. Dodatkowo, ich zastosowanie można znaleźć zarówno w domu rodzinnym, garażu czy nawet warsztacie samochodowym.

Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów szczypiec. Rozróżnić je można między sobą przede wszystkich kształtem, ale także zastosowaniem. Choć na pierwszy rzut oka niemal wszystkie wyglądają identycznie, to każdy z nich lepiej będzie się sprawdzał w różnych aspektach majsterkowania. Pierwszym z rodzajów są szczypce boczne, potocznie zwane również obcinakami bocznymi. Sprawdzą się doskonale podczas przecinania przewodów elektrycznych, opasek montażowych czy drutów. Wszystko za sprawą specjalnego kształtu szczęk i ostrzy, które znajdują się blisko przegubu. Taki wygląd i specyfikacja narzędzia sprawia, że sprawdzą się one nawet podczas najbardziej wymagającego zadania. Wśród szczypiec rozróżniamy jeszcze szczypce do pierścieni oraz szczypce wielofunkcyjne. Pierwsze z nich doskonale sprawdzą się podczas odginania blokujących pierścieni. Szczypce do pierścieni posiadają dwa rodzaje końcówek – proste i wygięte. Dzięki temu możliwe jest zamontowanie i zdemontowanie pierścieni osadczych wewnętrznych i zewnętrznych. (czyli tych, które zabezpieczają elementy maszyny przed przemieszczaniem się). Kolejnym z rodzajów szczypiec są szczypce wielofunkcyjne. Jak sama nazwa wskazuje, znajdują one zastosowanie w wielu aspektach działania i przy wielu zadaniach. Narzędzie te składają się z kilku (a czasami nawet kilkunastu) ostrzy, pilników, szczypiec, wkrętaków. Niektóre z nich wyposażone są również w miniaturową latarkę. Ich wszechstronne zastosowanie i wysoki uniwersalizm sprawiają, że szczypce wielofunkcyjne doskonale sprawdzą się jako narzędzie podręczne, zwłaszcza wtedy, gdy majsterkowicz nie ma zbyt dużej powierzchni do przechowywania narzędzi.

Zarówno szczypce, jak i kombinerki, obcęgi czy nożyce zostały wykonane z materiałów najwyższej jakości. To sprawia, że narzędzia będą służyły ich użytkownikom przez długie, długie lata, a każda naprawa będzie komfortowa i przyjemna, a to za sprawą ergonomicznych wykończeni narzędzi. Ponadto wysokiej jakości materiał użyty do produkcji narzędzi wpływa na trwałość oraz odporność przyrządów na uszkodzenia mechaniczne — dzięki temu mogą posłużyć Ci w dobrym stanie przez długi czas.