ERLI

Etui na okulary

(156 wyników)
Sortuj wg:  
najlepsze dopasowanie
Kategorie i filtry
Na ERLI.pl znajdziesz etui na okulary, które z łatwością dobierzesz do własnego stylu.więcej

Etui na okulary – łatwy sposób ochrony przed uszkodzeniami i kurzem

Etui na okulary chroni je przed uszkodzeniami mechanicznymi, kiedy ich nie nosimy. Ściągając okulary, powinniśmy zawsze chować je do etui, aby zapobiec ich zarysowaniu, wykrzywieniu czy choćby zakurzeniu. Jeśli chcesz się cieszyć swoimi okularami korekcyjnymi lub przeciwsłonecznymi jak najdłużej, wybierz etui na okulary na ERLI.pl.

Jak dbać o okulary?

Aby zachować okulary w jak najlepszej kondycji przez długi czas, należy przestrzegać kilku prostych zasad. Miejmy na uwadze:

  • jak zakładamy i zdejmujemy okulary,
  • czym je czyścimy,
  • w jaki sposób je przechowujemy.

Niezależnie od tego, jakiego rodzaju okulary posiadamy, powinniśmy je zakładać i zdejmować oburącz, chwytając za oba zauszniki. Jeśli będziemy robić to jedną ręką, za jeden zausznik, może to po czasie odbić się wykrzywieniem oprawek.

Czyszczenie okularów to dłuższy temat, jednak można go sprowadzić do kilku najważniejszych zaleceń. Unikajmy czyszczenia soczewek okularów koszulką lub innym jakimkolwiek materiałem, który mamy pod ręką. Do małych, tłustych zabrudzeń najlepiej użyć ściereczki z mikrofazy, która często jest dołączana do etui na okulary. Taką szmatkę można też kupić odrębnie. Ważne, żeby taką ściereczkę utrzymywać w czystości, tzn. prać ją raz na jakiś czas. Możemy szmatkę z mikrofazy zastąpić małą czystą ściereczką z bawełny lub jedwabiu. Oprócz codziennego, szybkiego przecierania soczewek okularów szmatką, warto je co jakiś czas dokładniej umyć. Do tego celu używamy ciepłej (ale nie gorącej) wody i mydła lub delikatnego detergentu. Myjąc okulary, trzymamy je za oprawki, które są wokół soczewek, ewentualnie za zauszniki. Tak umyte okulary pozostawiamy do wyschnięcia. Żeby przyspieszyć proces schnięcia, możemy użyć suszarki na najmniejszym nadmuchu i najmniejszej temperaturze. Jeśli powstaną na soczewkach zacieki, wycieramy je wyżej wspomnianą ściereczką.

Jeżeli używamy okularów na plaży lub nad basenem, niezależnie od tego czy są to okulary przeciwsłoneczne czy korekcyjne, uważajmy na piasek, krem z filtrem, wodę morską i wodę z chlorem. Piasek powoduje mikro zarysowania soczewek. Tak samo jak drobiny soli, jeśli zaczniemy wycierać okulary szmatką. Tak ubrudzone okulary powinniśmy umyć ciepłą wodą z kranu i mydłem. Dopiero tak obmyte okulary możemy przetrzeć ściereczką. Jeżeli nie będziemy używać okularów po umyciu, schowajmy je do odpowiedniego etui na okulary.

Etui na okulary – jakie wybrać?

Etui na okulary to prosty sposób zabezpieczenia okularów przed uszkodzeniami. Po pierwsze, jeśli ich w danym momencie nie używamy, warto je schować do etui nawet jeśli jesteśmy w domu. Dzięki temu łatwiej je będzie potem znaleźć, a same okulary się nie zakurzą. Jeśli mamy małe dzieci w domu, warto kłaść okulary poza ich zasięgiem, albo przechowywać w etui na okulary, które zabezpieczy je przed upadkami. Po drugie, jeśli jesteśmy w podróży, na spacerze, w drodze do pracy – tak naprawdę gdziekolwiek poza domem – zazwyczaj trzymamy okulary do czytania, albo okulary przeciwsłoneczne w torbie czy plecaku. Jeżeli nie włożymy ich do etui na okulary, soczewki zarysują się przez tarcie o inne przedmioty, które nosimy, a także wykrzywią się pod wpływem nacisku.

Wybierając etui na okulary kierujmy się jego trwałością. Najlepiej wybrać twarde etui z miękką wyściółką wewnątrz. Jeżeli posiadamy nieduże druciane okulary, zazwyczaj zmieścimy je w zgrabnym, dość płaskim etui. Jednak w przypadku okularów przeciwsłonecznych lub okularów korekcyjnych w większych oprawkach, prawdopodobnie małe etui na okulary nam nie wystarczy i będziemy musieli wybrać takie, które jest większe. Takie etui na okulary przeciwsłoneczne zazwyczaj składają się z dwóch części, które nie są identycznych rozmiarów i o tym samym kształcie. Etui typu woreczek warto stosować razem z twardym etui, jako dodatkowe zabezpieczenie. Jeśli woreczek jest z mikrofazy, można go używać zamiast ściereczki.

Na ERLI.pl znajdziesz etui na okulary, które z łatwością dobierzesz do własnego stylu. Motywy letnie, roślinne, kolorowe, świetnie sprawdzą się latem. Żeby utrzymać elegancję i formalny strój, warto z etui na okulary uczynić ładne akcesorium. W takiej roli doskonale zaprezentuje się skórzane etui. Jeżeli szukanie okularów w otchłaniach torby czy plecaka sprawia Ci problem i wolisz mieć je zawsze pod ręką, wybierz etui z zapięciem, dzięki któremu przypniesz je na zewnątrz plecaka, torby czy do spodni.

Etui dla dziadka i babci może być zgrabnym prezentem, zastępującym zużyty już pokrowiec. Osoby starsze, a nawet osoby czterdziestoletnie, mają problem z widzeniem z bliska. Etui na okulary to prosty sposób, aby zadbać o swoje okulary do czytania.

Wada wzroku to przypadłość nie tylko osób dorosłych. Jeżeli Twój maluch tego potrzebuje, wybierz dla niego etui na okulary dla dzieci o ciekawym wzornictwie. Dzięki temu nauczysz swoją pociechę dobrych nawyków i dbania o posiadane rzeczy.