ERLI

Oświetlenie - Lampy

(ponad 10 000 wyników)
Sortuj wg:  
najlepsze dopasowanie
Kategorie i filtry

Lampy nowoczesne i tradycyjne

Lampy to podstawowe wyposażenie każdego mieszkania. Jednak niezbędne nie tylko w pomieszczeniach mieszkalnych, ale również użytkowych, w biurach, halach przemysłowych, a także na zewnątrz. Trudno wyobrazić sobie dzisiaj funkcjonowanie bez lamp czy też, mówiąc szerzej - bez światła. Niemniej jednak już dawno sklepy z lampami przestały sprzedawać jedynie praktyczne urządzenia - dzisiaj oświetlenie to również istotny element dekoracyjny.

Oświetlenie nowoczesne do każdego wnętrza

Czym jest dzisiaj nowoczesne oświetlenie? Jakie warunki musi spełniać lampa, aby uznać ją za godną naszych czasów? Odpowiedź na to pytanie nie jest prosta, ze względu na olbrzymią różnorodność lamp i popularność modeli reprezentujących zupełnie odmienne style wykonania.

Nowoczesne oświetlenie pokojowe bez wątpienia stanowią plafony i półplafony. Są to płaskie lampy przymocowane do sufitu lub ściany, dające nieco przytłumione, ale jednocześnie mocne światło. Design plafonów z pewnością spełnia wymagania XXI wieku. Konstrukcje te czasami wyglądają wręcz kosmicznie. Nie bez powodu bywają określane jako lampy UFO. Znajdziesz je w kategorii półplafony i plafony.  Niemniej jednak lampy pokojowe, które również uznać można za nowoczesne, to liczne modele wiszące. Wykonane ze szkła w połączeniu z metalem doskonale sprawdzą się w mieszkaniach urządzonych w stylu industrialnym. Natomiast długie wiszące lampy punktowe sprawdzą się w zasadzie w każdej nowoczesnej kuchni nad blatem i w salonie nad stołem.

Sklepy z żyrandolami wciąż mają się świetnie

Pomimo że lampy nowoczesne mają dziś olbrzymie wzięcie, tradycja również nie wychodzi z mody. Nie bez powodu sklepy z żyrandolami notują świetne wyniki. Masywne, bogato zdobione żyrandole to coś, co prawdopodobnie nigdy nie wyjdzie z mody. Dlatego też liczne modele lamp tego typu znajdziesz na platformie zakupowej ERLI.pl. Żyrandole to dzisiaj najczęściej lampy z wieloma źródłami światła, skierowanymi ku górze. Niemniej jednak niektóre klasyczne lampy posiadają źródła światła skierowane ku dołowi lub w wielu kierunkach, co jest już jednak rozwiązaniem bardzo niestandardowym.

Lampy pokojowe jako dodatkowe źródło światła

Oświetlenie pokojowe to nie tylko plafony sufitowe i lampy wiszące rozświetlające całe pomieszczenie. To również oświetlenie, które stanowi dodatkowe źródło światła oraz pełni funkcję ozdobną. Tutaj należy zaliczyć plafony ścienne oraz lampy stołowe. Podobnie jak wyspecjalizowane sklepy z lampami, również platforma ERLI.pl udostępnia bogaty asortyment plafonów ściennych oraz lamp stołowych.

Plafony najlepiej spisują się w pomieszczeniach, w których punktowe źródło światła może spowodować oślepienie, na przykład ze względu na obecność luster. Natomiast stołowa lampa pokojowa sprawdzi się wszędzie - wystarczy, że wybierzesz design dostosowany do danego wnętrza. W ostatnich latach w modzie są modele ze szklaną podstawą oraz wszelkie lampy z ciemnymi abażurami. Na platformie ERLI.pl znajdziesz wiele tradycyjnych i nowoczesnych lamp stołowych. Zapoznaj się z ofertą kilkuset modeli dostępnych w tej kategorii.

Dodatkowe lampy pokojowe to również kinkiety. W przeciwieństwie do plafonów, dostarczają one zwykle światła punktowego. Dlatego też są bardzo funkcjonalne, przydając się na przykład podczas wieczornego czytania książki w łóżku czy na fotelu. Niemniej jednak stylowe lampy przymocowane do ściany stanowią również ozdobę każdego salonu i każdej sypialni. Kinkiety znajdziesz w kategorii kinkiety.

Na ERLI.pl znajdziesz model lampy lub żyrandola, które spełnią Twoje oczekiwania pod względem wzornictwa i funkcjonalności!