ERLI

Ręczniki i okrycia dla dzieci

(1 857 wyników)
Sortuj wg:  
najlepsze dopasowanie
Kategorie i filtry
ERLI.pl wychodzi naprzeciw oczekiwaniom rodziców, którzy poszukują idealnego ręcznika dziecięcego. Mnogość wzorów, kolorów, ale przede wszystkim materiałów, gwarantuje, że najlepszy z możliwych produktów czeka w jednej z ofert. więcej

Ręczniki dla dzieci jako obowiązkowy element codziennych rytuałów

W przypadku ręczników tak samo jak i wielu innych produktów ważne jest stosowanie typowo dziecięcych artykułów. Różnią się one od tych dla dorosłych składem, wielkością, a czasem nawet funkcjonalnościami. Warto zadbać o to, aby ciepło i przyjemny dotyk towarzyszyły dziecku nie tylko w kąpieli, ale również i po niej.

Skóra malucha zaraz po urodzeniu jest niezwykle delikatna i wrażliwa, dlatego ręcznik nie powinien jej podrażniać. Wykorzystane materiały powinny być zatem miękkie i przyjemne w dotyku. Na ERLI.pl. znaleźć można wiele ofert obejmujących ręczniki dziecięce stworzone z bawełny, bawełny frotte czy bambusa. Wspomniana bawełna frotte to świetne rozwiązanie, które nie tylko gwarantuje miękkość, ale również dobrze absorbuje wodę, a to kwestia niezwykle ważna. Dziecka nie powinno się bowiem wycierać poprzez pocieranie, a raczej dociskanie materiału do ciała - w ten sposób znacznie łatwiej uniknąć podrażnień. Dodatkowo naturalne, przyjemne w dotyku materiały absorbujące wodę sprawią, że różnica temperatur po wyjściu z wanienki nie będzie dla malucha aż tak odczuwalna.

Ważnym elementem ręcznika kąpielowego dla dziecka jest jego konstrukcja. Produkt tego typu najlepiej, aby był kwadratowy, a w jednym z rogów znajdował się dodatkowy materiał tworzący kaptur. W ten sposób każdy rodzic jest w stanie nie tylko odpowiednio okryć ciało dziecka, ale również i jego główkę. Niezależnie od tego, czy maluch będzie ubierany w łazience, w której był kąpany, czy może w pokoju, który znajduje się zaraz obok łazienki, różnica temperatur może negatywnie wpłynąć na zdrowie pociechy, dlatego też ważne jest zakrywanie całego ciała w tym główki.

Rodzaje ręczników dziecięcych

Współczesny rynek oferuje bogaty wybór ręczników dziecięcych, gwarantując tym samym nie tylko dopasowanie do potrzeb pociechy i rodzica, ale również do sytuacji. Wśród okryć dziecięcych znaleźć można ręczniki dla niemowląt posiadające dodatkowy kaptur chroniący głowę przed wyziębieniem, a także ręczniki kąpielowe dla starszaków oraz plażowe. Każdy z nich przydaje się w innej sytuacji, dlatego że posiadanie wielu produktów z danej kategorii jest rozwiązaniem co najmniej dobrym. Okrycia z kapturem przydadzą się bowiem przy codziennej pielęgnacji malucha, kąpielowe pozwolą na osuszenie mokrego ciała starszej pociechy, a plażowe umożliwią odpoczynek nad morzem.

Na co zwracać uwagę kupując ręcznik kąpielowy dla dziecka?

Mając w planach zakup ręcznika dla dziecka, warto dobrać go pod kilkoma względami. To one zagwarantują, że produkt ten będzie idealny dla pociechy i dla rodzica. Na pierwszym miejscu jest wielkość. Niezależnie od tego, czy kupuje się ręcznik dla niemowlaka, czy dla starszej pociechy, warto wybrać większy. Dzieci rosną bowiem bardzo szybko i po chwili okazać się może, że materiał jest już za mały. Oczywiście nie oznacza to, że w przypadku noworodków należy kupować ręczniki największe, jakie są dostępne na rynku. Trochę większy model na pewno nie utrudni pielęgnacji, a wystarczy na dłużej!

Na drugim miejscu jest oczywiście skład. To na niego, jak przy wielu innych produktach, powinno się zwracać szczególną uwagę. Ręcznik dla dziecka powinien być wykonany z naturalnych materiałów. Te artykuły, które zawierać będą sztuczne składniki, mogą uczulać, powodować podrażnienia i zaczerwienienia na skórze. Dodatkowo nie będą one odpowiednio absorbować wody, a tym samym i zapewniać ciepła oraz chronić przed odczuwaniem różnic temperatur.

Estetyka ręczników dziecięcych

Producenci ręczników czy to dla dorosłych, czy dla dzieci, zawsze starają się wychodzić naprzeciw ich oczekiwaniom co do jakości, ale również estetyki. Nic więc dziwnego, że na ERLI.pl znaleźć można wiele ofert, w których czekają atrakcyjne wizualnie produkty.

Jeśli chodzi o ręczniki dla niemowląt, to przeważnie dostępne są one w szerokiej gamie kolorystycznej z jednym wyhaftowanym wzorem. Dzięki temu dziecku nie grozi przebodźcowanie - zbyt mocne barwy czy też za dużo wzorów mogłoby doprowadzić do nadmiernej stymulacji wszelkich zmysłów, a to z kolei do niepokoju i rozdrażnienia.

Produkty dla starszaków są już znacznie bardziej kolorowe i nierzadko opatrzone wizerunkami ulubionych postaci z bajek i filmów animowanych. Zarówno ręczniki kąpielowe, jak i plażowe mogą ucieszyć fanów bajki „Kraina śniegu”, „Auta”, „Świnka Peppa”. Nie brakuje również artykułów dla miłośników zwierząt, rolnictwa czy sportu. Nadrukowane na ręcznikach motywy prezentują się pięknie nawet po kilku praniach, dzięki wykorzystanym technologiom!

Aby ciałko było suche, czyli ręczniki dziecięce dla każdego!

W każdej wyprawce dziecięcej znaleźć powinien się ręcznik niemowlęcy, ale również i plażowy, który zapewni komfort siedzenia na piasku. Oferty, które czekają na ERLI.pl sprostają oczekiwaniom wielu klientów - dużych i małych.