ERLI

Jeździki dla dzieci

(1 719 wyników)
Sortuj wg:  
najlepsze dopasowanie
Kategorie i filtry
Dzieci, które dopiero zaczynają stawiać pierwsze kroki, jak i te, które już chodzą, ucząc się równowagi i stabilności, nierzadko korzystają z wszelkiego rodzaju chodzików, jeździków i pchaczy dla dzieci. więcej

Rodzaje jeździków dla dzieci, czyli który z nich wybrać

Chcąc dokonać satysfakcjonującego zakupu, należy przede wszystkim wiedzieć, co chce się kupić. Na rynku dostępnych jest wiele produktów, które różnią się funkcjonalnościami, a także dopasowaniem do wieku dziecka. Jeździki w formie pchaczy czy chodzików to rozwiązania najpopularniejsze, na które najczęściej stawiają rodzice. Pozwalają one dziecku na swobodne chodzenie przy wsparciu, którego potrzebuje, aby czuć się bezpiecznie. Gdy tylko się zmęczy, może usiąść na nim i bez problemów jeździć po całym mieszkaniu odpychając się obiema nóżkami. W ten sposób ćwiczy ono mięśnie nóg i stóp! Rodzic natomiast ma szansę kierować maluchem, dzięki specjalnej, zazwyczaj wysokiej rączce. Dodatkowym atutem jest fakt, że tego typu pchaczo-jeździki posiadają w większości zabezpieczenia, które gwarantują bezpieczeństwo podczas jazdy. Do najpopularniejszych modeli należą z pewnością te, przypominające samochody wzorowane na różnych markach.

Innego rodzaju pchacze dla dzieci to wózki dla lalek, sklepowe czy na klocki. Dziecko, choć samo nie może w nich usiąść, to może przewozić swoje ulubione zabawki czy misie. Tym samym prócz nauki chodzenia wyprostowanym, uczy się również odpowiedzialności za swoje ulubione rzeczy.

Jeździki dla dzieci będące jednocześnie rowerkami biegowymi to coraz popularniejsze zabawki. Ich głównym celem jest wymuszenie na dziecku pozycji stojącej i dodatkowo stabilnej. Maluch porusza się na tego typu jeździku bez dodatkowych kół. Poruszając nogami, ma możliwość siedzenia na siodełku, utrzymując jednocześnie pozycje pionową rowerka biegowego. Na ERLI.pl dostępne są również modele trzy czy czterokołowe, które sprawdzą się przy dzieciach mniej zachowujących równowagę.

Nowością wśród zabawkowych pojazdów są jeździki grawitacyjne. Ich zasadnicza różnica względem produktów podobnych polega na tym, że są wprawiane w ruch poprzez naprzemienne poruszanie kierownicą. Specjalnie zaprojektowana konstrukcja gwarantuje dziecku komfort siedzenia - siodełko jest odpowiednio wyprofilowane, a miejsce na stopy zabezpieczone antypoślizgową powierzchnią. Kauczukowe koła zapewniają amortyzację podczas jazdy po nierównościach, a także odznaczają się wytrzymałością. Zaletą takich jeździków jest z pewnością fakt, że wspierają one aktywność ruchową pociechy, a dodatkowo wpływają na prawidłową postawę zdrowotno-sprawnościową. Nie można zapomnieć, że jest to także najlepsza z możliwych zabaw dla dziecka!

Dodatki jeździków warte uwagi!

Przyglądając się licznym ofertom dostępnym na rynku, zauważyć można, że pchaczo-jeździki są różne nie tylko pod względem wyglądu, ale także i dodatkowych funkcjonalności. Kupując tego typu produkt, można zatem wybrać jeździki z sorterem kształtów. Takie rozwiązanie to opcja 2w1, która pozwoli Ci zaoszczędzić miejsce w pokoju malucha, a z pewnością przyczyni się do jego prawidłowego rozwoju fizycznego i umysłowego.

Nie brakuje także zabawek, które wyposażone zostały w elementy wydające dźwięki - pianina, bębenków, klaksonów, radia z melodyjkami. Taki jeździk to gratka dla malucha, który ekscytuje się dźwiękami. Od teraz może on być chodzącą orkiestrą, zarówno w domu, jak i na zewnątrz!

Rodzice, którzy nie mają za dużo miejsca w pokoju dziecka czy innych pomieszczeniach, warto, aby zainteresowali się wszelkiego rodzaju chodzikami dla dzieci w formie kuchni czy warsztatu. Są to zabawki 2w1, które sprawią, że dziecko będzie mogło uczyć się chodzić, stawiać poprawnie stopy oraz ćwiczyć umiejętności prostego poruszania się, jak również będzie mogło oddać się ulubionym zabawom. Tego typu produkty wyposażone są w całe zestawy - kuchnie posiadają piekarnik, palniki, garnki, a także dodatkowe akcesoria. Nie inaczej jest w przypadku warsztatów - tutaj liczyć można na śrubokręty, klucze francuskie, piły, młotki i wiele więcej. Oszczędność miejsca, przy jednoczesnym zagwarantowaniu dzieciom dostępu do zabawek rozwijających ich pasje!

Nie można zapomnieć o chodnikach w postaci wózków edukacyjnych. Są to swego rodzaju tablice manipulacyjne, które umożliwiają maluchowi poznawanie różnych procesów, a także faktur i kształtów. Dodatkowo aktywują do próbowania wielu akcji - łączenia, otwierania, wprawiania w ruch.

Z pewnością na liście dodatkowych opcji nie może zabraknąć możliwości zakupu jeździka, który sprosta oczekiwaniom każdego małego fana motoryzacji. Opcji jest wiele - rodzice mogą wybrać motocykle, skutery, a także samochodziki, które wzorowane są na autach znanych marek. Dostępne są one również w szerokiej gamie kolorystycznej, dzięki czemu znalezienie idealnego pchaczo-jeździka dla malucha nie jest wcale zadaniem trudnym.

Wsparcie na etapie chodzenia, czyli jeździk jako wyjątkowy prezent

Kupno jeździka dla dziecka, czy to w formie typowego pchacza, czy chodzika jest rozwiązaniem bardzo mądrym, wspierającym prawidłowy rozwój ruchowy, ale i w wielu przypadkach umysł dziecka. Należy jednak pamiętać, aby dopasować go do etapu, na jakim jest pociecha, aby nie wpływać negatywnie na postawę czy naukę chodzenia. Na ERLI.pl czeka szereg ofert, które zagwarantują radość dziecku, ale także i wsparcie w rozwoju.