ERLI

Gry - Towarzyskie

(ponad 10 000 wyników)
Sortuj wg:  
najlepsze dopasowanie
Kategorie i filtry

Gry towarzyskie: propozycja nie tylko dla najmłodszych

Grzybobranie, Chińczyk, Warcaby – to ponadczasowe gry, w które grają kolejne pokolenia. Gry towarzyskie to jednak coś więcej niż tylko zwykłe planszówki; dzięki nim rozkręcisz każdą imprezę oraz zapewnisz przyjaciołom świetną zabawę. Gry planszowe dla dorosłych to sposób na udany wieczór!

Gry dla dorosłych – dlaczego warto?

Choć gra planszowa kojarzy nam się przede wszystkim z dziecięcymi zabawami, to jednak coraz częściej spotkać możemy propozycje nie tylko dla dzieci, ale również dorosłych. Ogromny wybór sprawia, że każdy znajdzie wśród nich coś dla siebie – zarówno miłośnicy strategii, jak i logicznych łamigłówek, humorystycznych gier słownych, a nawet odrobiny hazardu. Dlaczego warto zainwestować w gry dla dorosłych?

  • Gry to doskonały sposób na spędzanie wspólnych wieczorów – zarówno z przyjaciółmi, jak i we dwoje. Rozbudowane scenariusze zapewniają wielogodzinną rozrywkę;
  • Gry dla dwóch osób pozwalają na lepsze poznanie partnerów lub przyjaciół – dzięki nim dowiadujemy się o sobie wielu nowych rzeczy;
  • Ćwiczenia funkcji poznawczych – poprzez gry planszowe i towarzyskie ćwiczymy refleks, spostrzegawczość, ale również koncentrację uwagi lub pamięć oraz wyobraźnię; w ten sposób łączymy przyjemne z pożytecznym;
  • Gry towarzyskie wymagają skupienia na rozgrywce – odkładamy wówczas smartfony, zapominamy na chwilę o obowiązkach czy pracy i cieszymy się zabawą w miłym gronie.

Najlepsze gry towarzyskie: jakie wybrać?

Zastanawiasz się, jakie wybrać gry towarzyskie – planszowe, karciane czy imprezowe? A może bitewne lub strategiczne? Warto odpowiedzieć sobie przede wszystkim na pytanie, z kim planujesz grać najczęściej. Pary wybierają zwykle gry dla 2 osób, podczas których można dowiedzieć się czegoś więcej o sobie lub po prostu miło spędzić czas podczas rozgrywki. Gry dla 3 osób wymagają dodatkowej osoby – to świetny pretekst do spotkania z przyjaciółmi. Najlepsze gry towarzyskie pozwalają na rozgrywkę zarówno w parach, jak i większym gronie. Jeśli szukasz gry na imprezę, zwróć uwagę na to, by zasady nie były zbyt skomplikowane. Nikt nie będzie chciał poświęcać godziny na zapoznanie się z instrukcją czy rozłożeniu wszystkich elementów na planszy. Na ERLI.pl znajdziesz fajne gry towarzyskie dla każdego.

Jak zorganizować imprezę z grami?

Chcesz zaprosić grupę przyjaciół na gry towarzyskie i planszówki? Aby wieczór był udany, warto pamiętać o kilku ważnych zasadach. Przede wszystkim zapewnij gościom różnorodność: nie każdy będzie miłośnikiem gier logicznych, ktoś inny nie przepada za grami towarzyskimi na czas. Może się także okazać, że po jednej rozgrywce goście będą chcieli zmienić grę – warto przygotować zawczasu kilka propozycji. Podczas imprezy nie może także zabraknąć przekąsek! Nieważne, czy zamówicie pizzę, czy też każdy przyniesie sałatkę lub ciasto – podczas emocjonującej rozgrywki z pewnością będziecie chcieli coś przegryźć. Jeśli spotykacie się w większym gronie, warto zorganizować miejsce do rozgrywek w taki sposób, by kilka grup mogło grać w różne gry jednocześnie.