ERLI

Artykuły BHP

(3 661 wyników)
Sortuj wg:  
najlepsze dopasowanie
Kategorie i filtry

Bezpieczeństwo w pracy ponad wszystko – wybierz artykuły BHP

Sprzęt, który służy ochronie zdrowia i życia pracowników, szczególnie narażonych w miejscu pracy na różnego rodzaju zagrożenia to artykuły BHP. Najczęściej ta potoczna nazwa odnosi się do środków ochrony indywidualnej (ŚOI). Zgodnie z Kodeksem Pracy, pracodawca nie może dopuścić do pracy pracownika bez środków ochrony indywidualnej oraz odzieży i obuwia roboczego, przewidzianych do stosowania na danym stanowisku pracy.

Pracodawca ma więc obowiązek zapewnić pracownikom bezpieczeństwo i ochronę ich zdrowia w każdym aspekcie związanym z pracą. Pracownik natomiast jest zobowiązany do stosowania środków ochrony indywidualnej, które dostarczył mu pracodawca.

Co należy do środków ochrony indywidualnej? Jakie artykuły BHP zapewnić pracownikom, aby byli bezpieczni w pracy? Gdzie znaleźć maseczki przeciwpyłowe i inne osłony twarzy dla specjalistów z branży przemysłowej?

Ochrona kolan, głowy i całego ciała – podstawowe środki ochrony indywidualnej w pracy

Zacznijmy od tego, co faktycznie należy do środków ochrony indywidualnej:

 • odzież ochronna, w tym m.in. ochraniacze brzucha, klatki piersiowej, barków,
 • ochrona kończyn dolnych, a zwłaszcza ochraniacze stóp, kolan i obuwie ochronne,
 • ochrona kończyn górnych, w tym ochraniacze łokci i dłoni,
 • ochrona głowy, w tym kaski i hełmy,
 • ochrona twarzy i oczu, w tym m.in. okulary ochronne, gogle, przyłbice,
 • ochronniki słuchu, w tym m.in. nauszniki i zatyczki do uszu (stopery),
 • ochrona układu oddechowego, w tym m.in. maski przeciwpyłowe,
 • środki izolujące cały organizm, w tym m.in. kombinezony gazoszczelne,
 • środki chroniące przed upadkiem z wysokości, m.in. kaski, szelki i liny.

Niezbędne artykuły BHP, a zwłaszcza osłony twarzy, kaski, sprzęt asekuracyjny, ochronniki słuchu, taśmy i łańcuchy ostrzegawcze, czyściwa, apteczki, chemię przemysłową, ochronę kolan, a nawet sprzęt przeciwpożarowy znajdziesz w bogatej ofercie platformy zakupowej ERLI.pl.

Niebezpieczeństwo w pracy a artykuły BHP

Dzięki artykułom BHP pracownik minimalizuje skutki czynników środowiska pracy, które mają znaczący wpływ na jego zdrowie, a nawet życie. Te negatywne czynniki dzielimy na dwie grupy:

 • czynniki niebezpieczne, które występują nagle i mogą spowodować uraz, wypadek przy pracy, m.in. zagrożenia związane z: elementami maszyn (ruchomymi, luźnymi, ostrymi, wystającymi), z przemieszczaniem się ludzi, porażeniem prądem elektrycznym, poparzeniem, pożarem lub wybuchem.
 • czynniki szkodliwe lub uciążliwe, które oddziałują przez dłuższy czas na pracownika i mogą spowodować obniżenie jego sprawności fizycznej i psychicznej lub zmiany w stanie zdrowia, a w konsekwencji doprowadzić do choroby zawodowej.

Im dłużej pracownik jest narażony na działanie szkodliwego czynnika, tym wzrasta stopień zagrożenia jego zdrowia. Dlatego tak ważne jest, aby stosować odpowiednie artykuły BHP. Wybór najczęściej wykorzystywanych artykułów BHP w branży przemysłowej (m.in. gastronomia, firmy budowlane, obróbka drewna, rolnictwo) znajdziesz na platformie zakupowej ERLI.pl.