ERLI

Smartwatche i akcesoria

(ponad 10 000 wyników)
Sortuj wg:  
najlepsze dopasowanie
Kategorie i filtry
Smartwatch posiada system operacyjny (tak samo jak smartfon). Może być to iOS, Android czy Windows. Z reguły warto kupić smartwatcha z takim systemem operacyjnym, w jakim pracuje nasz smartfon. Nie będzie wtedy problemów z kompatybilnością oraz z przesyłaniem danych pomiędzy tymi dwoma urządzeniami.więcej

Smartwatch – połączenie tradycyjnego zegarka z telefonem – czy można chcieć coś więcej?!

Nowoczesne technologie oferują nam coraz więcej rozwiązań typu „smart”. Dostępne na rynku od kilku lat smartwatche to doskonały przykład na to, jak można sobie ułatwić życie i sprawić, aby marzenia stały się rzeczywistością. Z pozoru niepozorny smartwatch jednak ma wiele przydatnych funkcji oraz możliwości. Poniżej opiszemy najważniejsze z nich.

Smartwatch posiada system operacyjny (tak samo jak smartfon). Może być to iOS, Android czy Windows. Z reguły warto kupić smartwatcha z takim systemem operacyjnym, w jakim pracuje nasz smartfon. Nie będzie wtedy problemów z kompatybilnością oraz z przesyłaniem danych pomiędzy tymi dwoma urządzeniami. Warto sparować smartfon ze smartwatchem – dzięki temu na ekranie zegarka będziemy otrzymywać powiadomienia z aplikacji zainstalowanych na naszym telefonie. Parowanie jest proste – wykonuje się je poprzez łącze bluetooth.

Dlaczego warto rozważyć zakup smartwatcha?

Przede wszystkim dlatego, iż posiada on wiele przydatnych funkcji i możliwości, które naprawdę ułatwiają aktywne życie. Jeżeli nasz smartwatch posiada kartę SIM, można go używać przy odbieraniu i wybieraniu połączeń głosowych. Wprawdzie mówienie „do zegarka” może niektórym jeszcze się nie kojarzyć z rozmową telefoniczną, ale taka jest przyszłość komunikacji. Smartwatch potrafi także odbierać nasze polecenia głosowe, dzięki czemu możemy np. dyktować treść SMS-a, wybrać głosowo połączenie do kogoś z listy kontaktów, włączyć nawigację do wybranego przez siebie miejsca czy do wyszukania potrzebnych informacji w internecie. Niektóre smartwatche wyposażone są nawet w aparat fotograficzny, dzięki czemu możemy robić zdjęcia…zegarkiem! Ten inteligentny sprzęt wyposażony jest także w kartę pamięci, na której możemy przechowywać np. muzykę w formacie mp3 czy zdjęcia/filmy. Moduł NFC, w który wyposażony jest smartwatch,pozwala na wykonywanie płatności zbliżeniowych poprzez przyłożenie zegarka do terminala płatniczego. Dzięki temu, wychodząc z domu, nie musimy brać już portfela z kartą czy smartfona – wystarczy nam inteligentny zegarek na ręce.

Dla kogo smartwatch?

Na pewno smartwatch jest bardzo przydatny dla osób aktywnych fizycznie. Dzięki małym rozmiarom, a dużym możliwościom, można go zabrać wszędzie. Wycieczka rowerowa, górska wędrówka, plażowanie czy nawet basen – ze wszystkich tych atrakcji można korzystać bez zdejmowania smartwatcha z ręki. Oczywiście wtedy nasz smartwatch musi być wodoodporny, ale takich modeli nie brakuje na rynku. Dzięki różnym opcjom, takim jak np. pomiar pulsu, zliczanie liczby kroków, przejechanych kilometrów, pomiar prędkości czy zapis parametrów treningowych, smartwatch to idealny gadżet dla osób aktywnych fizycznie. Niektóre modele posiadają także funkcje barometru, termometru, wysokościomierza czy ostrzegają przed nadchodzącą burzą. Dzięki temu można czuć się bezpieczniej podczas pieszych czy rowerowych wypraw. Minusem każdego smartwatcha jest czas trzymania wbudowanej w niego baterii. Bateria ta z reguły wytrzymuje około 1.5-2 dni (w zależności od użytkowania). Czas ładowania na szczęście jest dość krótki, bowiem jest to mniej więcej 60-90 minut do pełnego naładowania. Na szczęście smartwatch jest kompatybilny z powerbankami, tak więc można go ładować także w ten sposób.

Jakie akcesoria warto dokupić?

Smartwatche i akcesoria do nich to dość obszerna grupa produktów. Zobaczcie, jakie akcesoria można dokupić do Waszego smartwatcha.

Na pewno warto pomyśleć o folii ochronnej czy szkle hartowanym na ten inteligentny zegarek. Uchroni to jego tarczę przed zarysowaniami czy uszkodzeniami, dzięki czemu będzie dłużej i lepiej nam służyć. Wybierając taki rodzaj ochrony, przed zakupem trzeba sprawdzić, czy dana folia lub szkło pasuje do naszego smartwatcha, bowiem rozmiarów tych inteligentnych zegarków jest naprawdę wiele. Można wybrać także specjalne etui do smartwatcha, dzięki czemu uchronimy go przed uszkodzeniami mechanicznymi czy otarciami. Także wszelkiego rodzaju ładowarki USB – czy to zwykłe, czy samochodowe oraz powerbanki – będą potrzebne przy częstym używaniu każdego smartwatcha. Dlatego i takie akcesoria warto mieć na uwadze.

Ostatnią kategorią, jeżeli chodzi o smartwatche i akcesoria,są paski czy bransolety do tych inteligentnych zegarków. Nie jesteśmy zmuszeni posiadać tylko jednego paska w danym kolorze! Możemy śmiało mieć kilka różnych, dopasowanych np. do naszego ubioru czy…humoru. Można spotkać paski ze skóry, różnych tworzyw sztucznych, stali panelowej, stali nierdzewnej i oczywiście – srebrnych i złotych. Dzięki temu, iż bardzo prosto się je wymienia i nie kosztują zbyt wiele, każdy z nas może liczyć na pewną indywidualność, jeżeli chodzi o sposób noszenia swojego smartwatcha. Smartwatch już na stałe zagościł w naszym życiu codziennym i zapewne za kilka lat tradycyjne zegarki będą nosić tylko miłośnicy stylu vintage, a osoby, które stawiają na nowoczesność i funkcjonalność – sięgną po smartwatche i akcesoria do nich dedykowane.