ERLI

Rowery i akcesoria - Akcesoria

(9 172 wyniki)
Sortuj wg:  
najlepsze dopasowanie
Kategorie i filtry

Akcesoria do roweru dopasowane do Twoich potrzeb

Na rowerze jeździ 70% Polaków – rekreacyjnie, systematycznie, wyczynowo lub okazjonalnie. Jazda na jednośladzie jest nie tylko dyscypliną sportową, lecz także przyjemnością oraz sposobem na poruszanie się po mieście. Coraz więcej aglomeracji decyduje się na inwestycję w rowery miejskie, które można wypożyczać, a tym samym zmniejszać zanieczyszczenie powietrza przez rzadsze korzystanie z samochodu.

Rower to jeden z najbardziej ekologicznych środków lokomocji, o czym wiedzą między innymi władze Amsterdamu, które zapowiedziały, że od 2030 roku będzie obowiązywał zakaz korzystania z pojazdów zasilanych benzyną lub dieslem na terenie całego miasta. Amsterdam bardzo często nazywany jest także rowerową stolicą świata – znajduje się tam ponad 880 tysięcy rowerów, co jest ogromną liczbą, zważywszy na fakt, że stolicę Holandii zamieszkują niecałe 873 tysiące osób. Europejskie miasta chętnie biorą przykład z rowerowego Amsterdamu. Przykładowo, dzięki systemowi rowerów miejskich Veturilo w Warszawie pojawiło się 5700 rowerów, dostępnych do wypożyczenia dla mieszkańców i turystów.

Mimo popularnych systemów wypożyczania rowerów, posiadanie prywatnego jednośladu wciąż cieszy się rosnącą popularnością. Inwestując we własny rower, możemy korzystać z niego dokładnie wtedy, kiedy chcemy i zabierać w podróże. Prywatny rower można także dopasowywać do indywidualnych potrzeb i doposażać w praktyczne akcesoria do roweru. Zwiększ funkcjonalność swojego jednośladu razem z Erli.pl i dobierz dodatki do roweru, które uczynią jazdę jeszcze przyjemniejszą!

Akcesoria rowerowe zwiększające bezpieczeństwo jazdy

W Erli.pl uwielbiamy akcesoria! Rower jest pojazdem, które możesz w pełni spersonalizować, sięgając po dodatki zwiększające jego funkcjonalność. Jednym z podstawowych gadżetów wpływających na komfort i bezpieczeństwo jazdy jest oświetlenie rowerowe. Posiadanie sprawnych lampek do roweru to nie tylko gwarancja wygody, lecz przede wszystkim obowiązek każdego rowerzysty, który ma obowiązek zaopatrzyć swój jednoślad w:

  • oświetlenie przednie – przynajmniej jedna lampka biała lub żółta, świecąca ciągłym lub migającym światłem,
  • oświetlenie tylne – przynajmniej jedna lampka czerwona odblaskowa o kształcie innym niż trójkąt i przynajmniej jedno czerwone światło pozycyjne.

Oprócz obowiązkowego oświetlenia możesz także zastosować dodatkowe odblaski, takie jak nakładki LED na koła czy opaska odblaskowa. Podczas jazdy nocą lub w trudnych warunkach atmosferycznych świetnie sprawdzi się również latarka rowerowa.

O najwyższe bezpieczeństwo należy zadbać także wtedy, gdy przewozimy rowerem małego pasażera. Profesjonalne foteliki rowerowe z wielopunktowymi wzmocnionymi pasami bezpieczeństwa, regulacją podnóżka, dodatkowym odblaskiem i certyfikatem CE to obowiązkowy gadżet rowerzysty, który planuje podróżować z dzieckiem.

Akcesoria na rower, bez których nie sposób wyobrazić sobie bezpieczną podróż, to także blokady rowerowe w formie solidnego łańcucha ze stali hartowanej. Rowerowe gadżety, takie jak blokady, kosztują niewiele, a znacząco zwiększają bezpieczeństwo sprzętu w miejscach o podwyższonym ryzyku kradzieży. Aby z kolei zabezpieczyć rower przed działaniem deszczu, śniegu czy kurzu, możesz zaopatrzyć się w tani pokrowiec, który warto zawsze wozić ze sobą w plecaku lub torbie.

Najbardziej przydatne akcesoria na rower

Nasz sklep z akcesoriami rowerowymi to miejsce, w którym znajdziesz gadżety do roweru znacząco zwiększające komfort jazdy. Jeśli chcesz podczas podróży korzystać z funkcji swojego smartfona, koniecznie zaopatrz się w odpowiedni uchwyt rowerowy na telefon. Stabilny i łatwy w montażu uchwyt umożliwi ci korzystanie z licznych aplikacji, takich jak nawigacja, bazy tras rowerowych, rejestrator trasy czy parametrów (m.in. czasu, dystansu, prędkości i spalonych kalorii).

Równie popularną opcją są klasyczne liczniki rowerowe mierzące między innymi prędkość, temperaturę, dystans i czas. W przeciwieństwie do wielu modeli smartfonów liczniki rowerowe są wodoodporne, dedykowane rowerzystom i wyposażone w dodatkowe opcje, takie jak czujnik zmierzchu.

Podczas krótkiej przejażdżki do sklepu lub długiej wycieczki za miasto przyda ci się także sprzęt bagażowy: metalowy lub wiklinowy kosz, pojemna torba sportowa lub trójkątna sakwa montowana pod ramą roweru.

Komu w drogę, temu rower!

Akcesoria rowerowe montowane na rowerze zwiększają komfort, bezpieczeństwo i przyjemność jazdy, a przy tym kosztują naprawdę niewiele. Gadżety na rower dostępne na Erli.pl możesz w pełni dopasować do swoich potrzeb i z ich pomocą personalizować swój jednoślad.

Jeśli dopiero zamierzasz kupić rower, gorąco cię do tego zachęcamy! Rower to zdrowie – już 3 godziny jazdy tygodniowo zmniejszają o połowę ryzyko zawału serca, a godzina jazdy pozwala spalić około 500 kalorii bez zbędnego wysiłku. Jazda na rowerze to także sposób, by zadbać o środowisko i zredukować emisję CO2, dotlenić organizm, zmienić otoczenie, wyjść z domu i uwolnić dużą dawkę endorfin, które wpływają na dobre samopoczucie.