ERLI

Mapy, przewodniki, książki podróżnicze

(ponad 10 000 wyników)
Sortuj wg:  
najlepsze dopasowanie
Kategorie i filtry

Przewodniki, książki podróżnicze i mapy – dla marzycieli i turystów

Podróże kształcą! Poznawanie nowych miejsc, odmiennych kultur, słuchanie opowieści rdzennych mieszkańców, odkrywanie zabytków i ich historii – wszystko to rozwija i wzbogaca. By podróż mogła być pełniejsza i bardziej efektywna, przyda się dobry przewodnik, mapa czy poradnik turystyczny. A gdy trudno o prawdziwą wycieczkę – można zasiąść w fotelu i sięgnąć po lekturę. Przewodniki pełne kolorowych fotografii i opisów, książki podróżnicze wypełnione relacjami z odległych wypraw to szansa na odbycie najdalszej, najbardziej porywającej i niebezpiecznej wędrówki bez konieczności wychodzenia z domu.

Książki przewodniki – świetna pomoc dla planujących wycieczkę

Przewodnikto nieoceniona pomoc w podróży do nieznanych miejsc. Jest jak obyty ze światem towarzysz, który dobrze wie, gdzie się zatrzymać na nocleg i którą trasą najszybciej lub najciekawiej dotrzeć na miejsce. Przewodniki, które warto zabrać na wyjazd w nieznane, pełne są przydatnych informacji, porad i trafnych spostrzeżeń. Znajdziemy w nich adresy, wytyczne i całe mnóstwo przydatny uwag i wskazówek. A wszystko uzupełnione mapami, planami oraz topograficznymi fotografiami i dokumentalnymi zdjęciami.

W bogatej ofercie przewodników znajdziesz pozycje poświęcone długim wycieczkom i weekendowym wypadom, samodzielnym podróżom i wyprawom we dwoje, a także rodzinnym wyjazdom z dziećmi czy ukochanym czworonogiem. Książki-przewodniki przeprowadzą przez górskie szlaki, polskie prowincje, wielkie miasta i światowej sławy atrakcje – w zależności od tego, gdzie się akurat wybierasz.

Książki podróżnicze i krajoznawcze – Twoje okno na świat

Książki podróżnicze ucieszą każdego miłośnika dalekich krajów, odległych wypraw i fascynujących historii. To świetna pozycja dla zapalonych obieżyświatów i po prostu – ciekawskich. Lektura podróżnicza i krajoznawcza pomoże poznać kulturę i obyczaje kraju, o którym marzymy lub tego, do którego się wybieramy, oswoić się z lokalnymi zwyczajami i poczuć przedsmak wielkiej wyprawy.

Książki podróżnicze i krajoznawcze to wprost idealny pomysł na prezent dla hobbysty, znajomego taternika czy cyklisty, pasjonata danego kraju i regionu lub osoby, która uwielbia wiedzieć więcej. Pozwolą przygotować bezpieczną i fascynującą trasę, zaplanować kierunek i nie przegapić żadnych wartych uwagi miejsc. Świetne relacje z podróży, ciekawostki, lokalne tajemnice, obyczaje i elementy historycznego rysu miast i regionów – po prostu najlepsze książki podróżnicze ostatnich lat - można znaleźć na platformie ERLI.pl.

Mapy, atlasy i plany miast – w poszukiwaniu właściwej drogi

Kiedy już wiadomo, co obejrzeć i gdzie to znaleźć – przyda się mapa. Żeby dokładnie trafić do celu i nie zmarnować cennych godzin urlopu na poszukiwanie właściwej drogi.Wyposażona w mapy książka to absolutne must have każdego podróżnika. Wskaże nie tylko właściwy kierunek, ale i nie pozwoli zgubić niczego, co można by zobaczyć w okolicy i przy okazji. A kiedy zdarzy się zabłądzić – będzie jak prawdziwe koło ratunkowe.

Jeśli masz już wszystko, co potrzebne do wyśmienitej, udanej podróży, ostatnim zakupem będzie dobra, pełna zdjęć i podróżniczych wykresów książka. Mapy turystyczne, plany ulic i topograficzne fotografie, zaprowadzą wprost do celu każdego wagabundę i globtrotera – początkującego turystę i wytrawnego podróżnika z doświadczeniem.