Komiksy

(1 558 wyników)
Kategorie i filtry
Z ratami

stać Cię na więcej

Skorzystaj z 10 rat 0% lub aż do 50 rat z odroczeniem.

PayU ilustracja
RRSO 0%

Komiks – świetna lektura i zabawa dla każdego

Kto z nas nie lubi komiksów? Ta wyjątkowa forma obrazków, które mówią i bawią – od dziesiątek lat przyciąga dzieci i dorosłych. Wciąga, uczy i pozwala na przygodne obcowanie ze sztuką. Komiks - świetne połączenie plastyki i literatury – to lektura, nawet dla początkujących czytelników. I obiekt podziwu wytrawnych artystów. Bo choćby najpoważniejsze historyjki obrazkowe czyta się lekko, łatwo i przyjemnie.

Zabawne i całkiem poważne – tanie komiksy dla dzieci i dorosłych

„Comic strip” – coś komicznego, zabawnego, seria obrazków umieszczonych w linii – tak definiowano pierwsze historyjki obrazkowe, jakie ukazywały się na łamach prasy. Miały za zadanie zabawić i rozbawić, napiętnować przywary i wyśmiać rzeczywistość. Początkowo publikowane wyłącznie w gazetach w postaci krótkich opowiastek, z czasem wyodrębniły się jako osobne publikacje. Szybko zyskały tak dużą popularność, że zaczęto je wydawać w formie zeszytów, tzw. comic books.

Obecnie komiksy to całkiem pokaźna część oferty czytelniczej. Tradycyjne i internetowe sklepy z komiksami prześcigają się w poszerzaniu asortymentu o coraz to nowsze serie i tytuły. O ile w miejskim, stacjonarnym sklepie pozycje osiągają całkiem wysokie ceny, starsze wydania on-line można znaleźć w znacznie atrakcyjniejszej ofercie. Poszukując wybranych pozycji, warto zajrzeć na platformę zakupową ERLI.pl – z łatwością trafisz tu na książki i zeszyty, albumy i tomiki - tanie komiksy najnowszych autorów, kultowe tytuły i prawdziwe perełki.

Polski komiks – popularne historyjki obrazkowe

Komiks, który w Polsce pojawił się w wieku XIX, przechodził w naszym kraju serię przemian i ewolucji, szczególnie po roku 1989. Początkowo zdominowany przez tłumaczenia amerykańskich zeszytów o przygodach superbohaterów, na początku XXI wieku zaczął się różnicować i rozwijać na rodzimym gruncie. W rekordowym - 2015 roku - na rynku ukazało się aż 900 komiksów o rozmaitej tematyce! Ofertę skierowano też do najmłodszych. W popularyzowanie literatury komiksowej wśród dzieci włączyły się gazety, jak np. Świat Młodych, czy Gazeta Wyborcza z dodatkiem Komiksowo.

Janusz Christa, Szymon Kobyliński, Jerzy Chmielewski, Szarlota Pawel wśród rysowników i pisarzy znajdziemy popularne nazwiska artystów tworzących komiksy. Polska i rodzima twórczość komiksowa to ważny element współczesnej kultury popularnej, który od wielu lat kształtuje gusta czytelników. Komiksy po polsku to jedne z najchętniej wybieranych pozycji czytelniczych czasów współczesnych. Poczytnością cieszą się zarówno książki i zeszyty krajowych twórców, jak i świetne tłumaczenia światowych hitów. Komiks po polsku – to oferta, po którą bardzo często sięgamy.

Szeroki wybór komiksów na ERLI.pl

W ciągu ostatnich 25 lat w Polsce wydano tysiące komiksów, w tym większość najistotniejszych dzieł tego gatunku. Sięgnięto po dorobek trzech najsilniejszych komiksowych kultur świata – amerykańskiej, japońskiej i frankofońskiej oraz wielu twórców z innych państw. Zainteresowanie komiksem rozbudzają kinowe adaptacje znanych i lubianych utworów tego typu. Lawinowo rośnie zainteresowanie komiksem w mediach, odbywają się liczne zloty, konkursy i festiwale.

Sięgając po komiks, wybierzemy pomiędzy horrorem, kryminałem, opowieścią historyczną, obyczajową czy science fiction oraz wieloma pozycjami, dla których inspiracją stały się kultowe filmy, dzieła plastyczne czy popularne osoby i ważne wydarzenia. Znajdziemy komiksy rodem z Ameryki, Japonii czy komiksy polskie, historie fantastyczne i realistyczne, mitologizowane i surrealistyczne. Do kupienia są pojedyncze książeczki, zeszyty, tomiki, a nawet limitowane edycje w specjalnych, odświętnych oprawach.