ERLI

Utrzymanie czystości

(ponad 10 000 wyników)
Sortuj wg:  
najlepsze dopasowanie
Kategorie i filtry

Czy wiesz, ile godzin w ciągu roku przeznaczasz na sprzątanie?

Najczęściej sprzątanym pomieszczeniem w całym domu jest kuchnia. Utrzymanie czystości w tej przestrzeni domu jest szczególnie ważne ze względu na kontakt powierzchni użytkowych z żywnością. W ciągu całego roku poświęcamy na sprzątanie domu ponad 200 godzin. Aby przyspieszyć ten proces i dłużej korzystać z wolnego czasu, warto korzystać ze sprawdzonych trików i sięgać po dobrej jakości środki czyszczące. Na platformie zakupowej ERLI.pl znajdziesz najlepsze produkty do sprzątania, prania, prasowania i zmywania, które pomogą ci utrzymać dom w czystości.

Pranie i prasowanie – jak polubić te czynności?

Trudno wyobrazić sobie codzienność bez pralki. Wynajmując mieszkanie lub wyjeżdżając na długi urlop, zawsze zwracamy uwagę na to, czy w apartamencie znajduje się pralka. Zapach świeżego prania jest dla nas tak przyjemny, że powstają nawet świeczki o tym aromacie. Choć lubimy prać i rozwieszać pranie, niespecjalnie przepadamy za prasowaniem. Niektórzy twierdzą, że czynność ta uspokaja, inni z kolei robią się drażliwi, próbując rozprasować zagniecenia. Aby uprzyjemnić sobie pranie i prasowanie, warto sięgać po praktyczne akcesoria, które można także podarować znajomemu z okazji parapetówki.

Wśród produktów do prania największą popularnością cieszą się klasyczne proszki, odplamiacze, wybielacze, płyny do prania oraz płyny do płukania. Jednak na tym nie kończy się lista środków czyszczących do pralek, gdyż powstaje coraz więcej produktów do odświeżania odzieży. Zaliczamy do nich m.in. żele do prania, kapsułki i tabletki, chusteczki, kule, listki, a nawet… orzechy! Po te ostatnie szczególnie chętnie sięgają miłośnicy ekologicznych rozwiązań, gdyż są biodegradowalne i mogą być wielokrotnie wykorzystywane.

Do rozwieszania świeżego prania niezbędna jest suszarka. Warto przyłożyć się do tej czynności, gdyż staranne rozwieszenie prania pozwala znacznie zaoszczędzić czas podczas prasowania. Aby jednak wygładzić wszelkie zagniecenia, potrzebujemy deski do prasowania i żelazka. Jeśli chcesz ułatwić sobie tę czynność lub dodatkowo wzmocnić zapach prania, sięgnij po środki do prasowania, dzięki którym wygładzanie zagnieceń stanie się błahostką.

Zmywanie – ręcznie czy w zmywarce?

Najlepszy patent na zmywanie to… zmywarka! Wystarczy załadować brudne naczynia, włożyć tabletkę, zamknąć urządzenie i pozwolić, by zadziała się magia. Zmywarka staje się już powoli standardem w polskich domach i coraz więcej osób decyduje się na jej montaż. W związku z tym rośnie również liczba akcesoriów do zmywarek – takich jak nabłyszczacze, żele i proszki, czyściki i sole – które nie tylko usuwają zanieczyszczenia, lecz także przedłużają żywotność sprzętu. W ofercie ERLI.pl nie mogło też zabraknąć produktów do zmywania ręcznego: płynów, gąbek i ociekaczy.

Co jest lepsze: zmywarka czy mycie ręczne?

Oba rozwiązania mają zarówno swoich zwolenników, jak i przeciwników, którzy posługują się różnymi argumentami.

  • Mycie naczyń w zmywarce jest bardziej ekonomiczne. Podczas jednego cyklu zużywamy 8-10 litrów wody. Dla porównania, myjąc naczynia ręcznie, zużywamy średnio 45 litrów.
  • Zmywarki są drogie. Z pewnością są one droższe niż ociekacze i gąbki do mycia naczyń, lecz inwestycja ta zwraca się w postaci oszczędności na wodzie.
  • Mycie ręczne jest szybsze. W zależności od wybranego programu czyszczenie naczyń w zmywarce trwa 1-2 godziny. Jednak wbrew pozorom zmywarka oszczędza czas, gdyż po uruchomieniu urządzenia możemy wyjść z kuchni i zająć się czymś innym.
  • Mycie ręczne niszczy dłonie. Środki czyszczące i gorąca woda negatywnie wpływają na stan skóry. Jeśli decydujesz się na mycie ręczne, pamiętaj o rękawicach do zmywania.
  • Zmywarka zabija bakterie. Pod wpływem wysokiej temperatury zmywarka eliminuje bakterie. Aby podczas zmywania ręcznego nie dopuścić do nagromadzenia się drobnoustrojów na gąbkach, należy pamiętać o częstej wymianie zmywaków.

Jak nie tracić czasu na sprzątanie?

Najważniejsza w sprzątaniu jest odpowiednia organizacja pracy. Można sprzątać przez cały dzień lub doprowadzić dom do porządku w 2 godziny. Najważniejszą zasadą jest jednak regularność – im częściej sprzątamy, tym łatwiej możemy pozbyć się kurzu i zabrudzeń. Ważna jest także kolejność sprzątania: odkurzając meble, zawsze zaczynamy od góry i stosujemy antyseptyczne środki czyszczące, które spowalniają ponowne osadzanie się kurzu.

Jeśli nie lubisz sprzątać, wybierz jasne meble, na których kurz również się osadza, lecz jest mniej widoczny. Aby zredukować czas spędzany na sprzątaniu, warto też ograniczyć ilość przedmiotów znajdujących się na zewnątrz, zaopatrując się w praktyczne koszyki – zamykane lub takie, które możemy schować w szafie.

Regularne sprzątanie wiąże się również z częstą wymianą akcesoriów, takich jak mopy, ścierki czy worki na śmieci. Aby zawsze mieć pod ręką świeże akcesoria, warto raz na 1-2 miesiące zaopatrywać się w zapasy produktów do sprzątania lub na bieżąco uzupełniać braki, kupując najpotrzebniejsze artykuły, takie jak papier toaletowy, mydła czy odświeżacze powietrza.