ERLI

Sztalugi malarskie

(158 wyników)
Sortuj wg:  
najlepsze dopasowanie
Kategorie i filtry
Sztalugi malarskie to produkty o dość szerokim zastosowaniu. Służą do malowania, rysowania, a także do wystawy swoich dzieł na różnych wystawach czy w galeriach.więcej

Sztalugi malarskie

Korzystanie ze sztalugi malarskiej ułatwia pracę i poprawia komfort malowania, dlatego każdy, kto maluje, powinien rozważyć jej zakup. W ofercie dostępne są różne modele, z pewnością więc znajdziesz model idealny dla siebie.

Sztalugi malarskie – czy są Ci w ogóle potrzebne?

Wiele osób, zwłaszcza tych, które malują amatorsko, uważa, że sztalugi studyjne są im zupełnie niepotrzebne, ich użytkowanie nie niesie za sobą żadnych korzyści i to tylko strata pieniędzy. Gwarantujemy jednak, że każdy, kto spróbuje choć raz malować przy użyciu sztalugi, już nigdy nie będzie chciał inaczej. Profesjonalne sztalugi malarskie to produkty, dzięki którym praca jest jeszcze przyjemniejsza. Jakie są ich zalety?

  • Ułatwiają pracę dzięki możliwości ustawienia odpowiednio obrazu, a możliwość regulacji kąta widzenia sprawia, że zachowanie rzeczywistych proporcji podczas malowania jest łatwiejsze.
  • Poprawiają komfort malowania – wielogodzinne pochylanie się nad obrazem obciąża kręgosłup i prowadzi do zmęczenia się mięśni. Sztalugi malarskie pozwalają na regulowanie ich wysokości, dlatego możesz malować z pozycji siedzącej lub stojącej, w zależności od Twoich indywidualnych preferencji.
  • Zapewnisz odpowiednią stabilizację podobrazia niezależnie od tego, czy malujesz w domu, w studiu czy w plenerze. Jest to wygodne, ponieważ nie musisz cały czas trzymać obrazu, a ruchy pędzla będą pewniejsze.
  • To inwestycja na lata – w przeciwieństwie do pozostałego wyposażenia malarskiego sztalugi studyjne się nie zużywają, dlatego produkt posłuży Ci przez bardzo długi czas.
  • Jest bezawaryjna – sztaluga nie posiada elementów ani podzespołów, które mogłoby się uszkodzić. Jedyne co jej zagraża, to zabrudzenie od farby, a to można z łatwością usunąć.
  • Łatwa w pielęgnacji – profesjonalne sztalugi malarskie nie wymagają żadnych skomplikowanych zabiegów pielęgnacyjnych czy konserwacyjnych. Mogą być przechowywane gdziekolwiek.

Sztalugi – rodzaje i charakterystyka

Na rynku znajduje się naprawdę bogaty wybór sztalug, które różnią się od siebie wyglądem, ale i funkcjonalnością, dlatego, zanim dokonasz zakupu, zapoznaj się z charakterystyką poszczególnych modeli.

  • Sztalugi stołowe regulowane mają płaską podpórkę i regulowane są za pomocą kółka od góry i od dołu. Pozwalają na dowolne ustawienie sztalugi w płaszczyźnie pionowej oraz pod dowolnym kątem. Dedykowane są do podobrazia o większych rozmiarach.
  • Sztalugi stołowe trójnożne to najprostsze i najtańsze modele. Taka sztaluga charakteryzuje się niewielkimi rozmiarami – stworzona jest z myślą o stawianiu jej na podwyższeniu, np. na biurku, stole, ławie, czy murku. Większość modeli wykonywanych jest z drewna bukowego lub sosnowego. W ofercie znajdują się stołowe sztalugi malarskie regulowane i nieregulowane. Ich cena nie jest wysoka – to idealny produkt dla początkujących.
  • Sztalugi plenerowe – jak sama nazwa wskazuje, najczęściej stosowane są do malowania w plenerze. Są lekkie, dlatego bez problemu można przestawiać je z miejsca w miejsce. Ten model jest wysoki i pozwala na regulację wysokości roboczej oraz kąta nachylenia podobrazia. Można wybierać spośród modeli drewnianych i aluminiowych. Te drugie to idealne rozwiązanie dla osób, które planują używać profesjonalnej sztalugi malarskiej jedynie w plenerze. Jej cena jest nieco wyższa, należy jednak pamiętać, że to jednorazowy wydatek.

Profesjonalne sztalugi malarskie – malowanie staje się przyjemniejsze!

Wiele osób malowanie traktuje jako hobby, dla innych zaś jest to źródło zarobku. Niezależnie jednak od tego, do której grupy się zaliczasz, malowanie powinno być przede wszystkim…przyjemnością! Jednym z akcesoriów, które mają ułatwić i poprawić komfort w trakcie pracy są sztalugi studyjne. Ich używanie ułatwia malowanie, a także odciąża kręgosłup i ogranicza męczenie mięśni. Ustawienie dowolnej wysokości podobrazia umożliwia rysowanie czy malowanie zarówno z pozycji siedzącej, jak i stojącej. Sztalugi pozwalają również spojrzeć na dzieło całościowo i zapewniają malowanie z lepszej perspektywy, dzięki czemu szybciej można wychwycić ewentualne błędy, ale także dobrać odpowiedniejsze kolory. Sztalugi malarskie skutecznie stabilizują podobrazie, co przekłada się na pewniejsze ruchy pędzla.

Sztalugi malarskie dla dzieci – obudź w swoim dziecku wyobraźnię i kreatywność

Jeśli nie masz pomysłu na prezent dla dziecka, warto rozważyć zakup sztalugi dla dzieci. Zazwyczaj w zestawie mają wszystkie niezbędne do malowania akcesoria, dlatego nie musisz się martwić kompletowaniem całej wyprawki. Dzieci kochają malować, z pewnością więc każdy maluch doceni taki podarunek. To nie tylko sposób na zapewnienie świetnej zabawy, ale również zajęcie, które przyczynia się do rozwijania zdolności manualnych i plastycznych malucha, a także pobudza wyobraźnię i kreatywność najmłodszych. Sztalugi malarskie dla dzieci poprawią komfort podczas malowania i odciążą kręgosłup od pracy w nieergonomicznej pozycji, co w przypadku dzieci jest szczególnie ważne. Jeśli chcesz wywołać szczery uśmiech na twarzy malucha, podaruj mi profesjonalną dziecięcą sztalugę!