ERLI

Gry

(ponad 10 000 wyników)
Sortuj wg:  
najlepsze dopasowanie
Kategorie i filtry

Uniwersalny sposób na nudę? Gry!

Jesienna i zimowa aura nie zachęcają do wyjścia z domu? Obejrzeliście już wszystkie odcinki ulubionego serialu? A może szukacie rozrywki dla szerszego grona znajomych lub rodziny? Gry to propozycja zarówno dla starszych, jak i młodszych. Karty, planszówki, gry komputerowe, towarzyskie gry dla imprezowiczów. Dzięki nim z pewnością nie dacie się nudzie!

Gry towarzyskie: idealne na imprezę

Organizując imprezę, warto pomyśleć zawczasu o rozrywkach dla gości. Nie zawsze możemy udostępnić dla nich miejsce do tańca, a przychodzi moment, w którym dyskusje powoli zaczynają wygasać. W takich chwilach nieocenione stają się gry towarzyskie: dzięki nim rozkręcisz zabawę. Gry imprezowe to także świetny sposób na przełamanie lodów, jeśli w towarzystwie znajdują się osoby, które nie znały się wcześniej. Gra przeznaczona do zabawy w większym gronie charakteryzuje się przede wszystkim prostymi zasadami. Tu nie ma czasu na mozolne rozkładanie planszy czy czytanie długich i skomplikowanych zasad. Gry towarzyskie bazują często na rywalizacji pomiędzy grupami, co dodatkowo podkręca emocje. Jednocześnie zasady są na tyle proste, że szybko uporacie się z opanowaniem rozgrywki. Kalambury, wspólne zgadywanie słów, skojarzenia czy gry zręcznościowe to propozycja na każdą imprezę. Możesz przygotować drobne nagrody dla gości i w ten sposób zachęcić ich dodatkowo do wspólnej zabawy. Kto wie, może z czasem gry towarzyskie zagoszczą na Waszych imprezach jako stały element wieczoru?

Gry na konsole – zabawa dla każdego

Gry komputerowe oraz gry na konsole potrafią zapewnić rozrywkę przez długi czas. Choć zwykło się uważać, że w większości są to brutalne gry oparte na strzelaniu do wrogów, to jednak gry komputerowe i na konsole to nie tylko wciągające scenariusze, ale również szereg zalet. Dlaczego warto grać w gry na konsole i komputerowe?

  • Sposób na odstresowanie: po ciężkim dniu każdemu należy się odpoczynek; warto zasiąść na kanapie lub przy biurku, włączyć ulubioną grę i zafundować sobie rozgrywkę. W ten sposób możesz rozładować stres, ale również oderwać się od przykrych myśli czy odpocząć po pracy;
  • Trening dla mózgu: gry komputerowe rzadko kiedy opierają się na bezmyślnym wciskaniu przycisków; obecnie coraz więcej gier posiada rozbudowaną fabułę i wymaga od gracza podejmowania decyzji w czasie rzeczywistym, planowania oraz strategii. Podczas gry ćwiczymy także spostrzegawczość, a najnowsze badania wskazują, że granie w gry komputerowe wcale nie jest tak szkodliwe dla oczu, jeśli tylko zachowamy podstawowe zasady higieny wzroku;
  • Poznawanie nowych ludzi: poprzez gry online możemy poznawać nowe osoby, które łączy wspólna pasja. Takie znajomości często przenoszą się także do świata rzeczywistego; poprzez gry wymagające współpracy z innymi graczami rozwija się także nasza umiejętność pracy w grupie. Wiele grupowych gier komputerowych bazuje na znajomości języka angielskiego, dlatego poprzez kontakt z innymi graczami możesz również ćwiczyć swoje umiejętności językowe;
  • Gry jako źródło ruchu – coraz częściej gry na konsole wymagają od gracza powstania z kanapy czy wygodnego krzesła; nowoczesne gadżety do grania: kontrolery ruchowe, okulary do VR czy nawet smartfony zsynchronizowane z konsolą pozwalają na rozgrywkę, która staje się całkiem niezłym treningiem.

Gry karciane i inne propozycje na wyjazd

Podczas wyjazdów nie zawsze możemy liczyć na dobrą pogodę; ulewny deszcz, mróz czy intensywne opady śniegu potrafią pokrzyżować wszystkie plany. Co robić, gdy jesteśmy zmuszeni do pozostania w pensjonacie, schronisku czy hotelu? Warto zabierać ze sobą talię zwykłych kart, gry planszowe czy proste gry towarzyskie – dzięki nim nawet nagłe załamanie pogody nie będzie problematyczne. Z myślą o osobach wybierających się w dalszą podróż powstały także podróżne wersje znanych i lubianych gier; bez problemu zmieszczą się w każdym plecaku, a plansze zostały wyposażone w dodatkowe zabezpieczenia, dzięki którym nie zgubisz potrzebnych do gry elementów. Na ERLI.pl znajdziesz bogaty wybór gier dla starszych i młodszych dzieci oraz dla dorosłych. Możecie zabierać je ze sobą na wyjazdy lub grać podczas podróży pociągiem czy autobusem. Przygotujcie ulubione przekąski, zorganizujcie wygodne miejsce do grania i bawcie się, korzystając z dni wolnych od pracy i obowiązków szkolnych.

Rodzinna rozrywka – gry planszowe

Dzieci kochają gry planszowe! Nawet najprostsza fabuła staje się jednak ciekawsza, gdy do gry zasiada cała rodzina. Gry dla całej rodziny to sposób na zabawę i alternatywa dla kreskówek czy gry na komputerze. Wbrew pozorom wcale nie polegają jedynie na przestawianiu pionków na kolorowej planszy; coraz więcej firm przygotowuje oparte na tradycyjnych grach familijne wydania planszówek. Dzięki temu cała rodzina może grać w dostosowaną do wieku uczestników rozgrywki wersję Monopoly czy 5 sekund. Rodzinna rozgrywka to sposób na długie zimowe wieczory: możecie zorganizować turniej w ulubione gry i przygotować specjalne nagrody dla zwycięzców. Gry planszowe to propozycja nie tylko dla najmłodszych, ale również dla nastolatków czy dorosłych.