ERLI

Żarówki

(5 399 wyników)
Sortuj wg:  
najlepsze dopasowanie
Kategorie i filtry

Żarówki do różnych typów oświetlenia samochodowego

Odpowiednie oświetlenie samochodu to nie tylko kwestia komfortu i bezpieczeństwa poruszania się po drodze, ale również wymóg formalny. Za niesprawny reflektor główny czy przepaloną żarówkę światła STOP można nawet dostać mandat. Dlatego ważne jest, aby zawsze być przygotowanym na awarię oświetlenia i mieć w zanadrzu zapasowe żarówki do auta. Na ERLI.pl znajdziesz je w wielu wariantach, w tym odpowiednich do różnych lamp samochodowych.

Rodzaje oświetlenia samochodowego wymagane przez prawo

Ustawa Prawo o ruchu drogowym oraz Rozporządzenie w sprawie warunków technicznych pojazdów nakazują wyposażenie aut i innych pojazdów uczestniczących w ruchu w określone (obowiązkowe) rodzaje świateł. Jedna żarówka samochodowa może obsługiwać dwa lub trzy z nich. Na platformie zakupowej ERLI.pl żarówki samochodowe tworzą bogatą grupę asortymentową, dostosowaną do zróżnicowanego oświetlenia w samochodzie.

Obowiązkowe oświetlenie samochodu to światła: drogowe, mijania, hamowania STOP, pozycyjne, awaryjne, przeciwmgłowe, postojowe, cofania, do jazdy dziennej oraz kierunkowskazy.

Niezbędne jest też oświetlenie tablicy rejestracyjnej. Każdy z wymienionych elementów musi spełnić określone warunki. Przykładowo światła drogowe powinny oświetlać 100 m odległości przed pojazdem, a światła przeciwmgłowe - zapewniać widoczność w trudnych warunkach. Dlatego żarówki do samochodustosowane w tych lampach powinny mieć znaczną moc.

Również żarówki do świateł mijania charakteryzują się mocą świecenia o wartości 50 W. Są wykonane w różnych technologiach. Na ERLI.pl. znajdziesz m.in. cieszące się coraz większą popularnością żarówki LED, które długo zachowują żywotność i są energooszczędne.

Jakie żarówki do auta znajdziesz na ERLI?

ERLI.pl prezentuje szeroki asortyment produktów z branży motoryzacyjnej, wśród których ważne miejsce zajmują też żarówki do auta. Duże zróżnicowanie dostępnego towaru sprawia, że znajdziesz w nim model najbardziej odpowiadający Twoim potrzebom. Są to zarówno żarówki LED, jak i halogenowe wytwarzane przez znanych na rynku producentów. Marki takie jak Bosch, General Electric, M-Tech, Osram, Philips czy Valeo stanowią gwarancję wysokiej jakości produktów.

W asortymencie znajdziesz:

  • żarówki samochodowe do świateł pozycyjnych,
  • żarówki do świateł mijania,
  • żarówki do auta do świateł przeciwmgielnych,
  • kierunkowskazy,
  • żarówki samochodowe do świateł drogowych.

Żarówka do świateł mijania, pozycyjnych, drogowych – szeroki wybór wariantów

Żarówka do samochodu musi się charakteryzować konkretną mocą i kształtem, dzięki którym można ją zamontować w danym reflektorze. Nie są to jedyne cechy, jakimi wyróżniają się te produkty. Istotny jest też typ, standardowo oznaczany literą i cyfrą lub liczbą. Żarówki do auta przeznaczone do świateł mijania to typy: D1S, D2S, D3S, H1, H4 i H7. Jeśli potrzebna Ci żarówka samochodowa do świateł drogowych, znajdziesz ją wśród modeli o podobnych oznaczeniach, natomiast oświetlenie kierunkowskazów jest dostępne w węższym zakresie wariantów.

Każda żarówka świateł mijania, pozycyjnych, drogowych czy przeciwmgielnych jest kompatybilna z wieloma modelami i markami samochodów. Dlatego bez względu na to, jakim pojazdem jeździsz, podczas zakupu zwracaj uwagę głównie na typ i przeznaczenie produktu.

Potrzebujesz żarówek do samochodu? Znajdziesz je na ERLI.pl!