ERLI

Akcesoria łazienkowe

(ponad 10 000 wyników)
Sortuj wg:  
najlepsze dopasowanie
Kategorie i filtry
Łazienka jest luksusem, na który możemy sobie pozwolić stosunkowo od niedawna. Na początku XX wieku dostęp do łazienek mieli wyłącznie zamożni. Oczywiście również wygląd tego pomieszczenia uzależniony był od rozwoju cywilizacyjnego. Dziś możemy wybierać spośród setek akcesoriów łazienkowych, które uprzyjemnią poranną higienę lub wieczorną kąpiel.więcej

Jakie akcesoria do łazienki?

Dziś łazienka jest nieodłącznym elementem każdego mieszkania i trudno wyobrazić sobie życie, codzienne funkcjonowanie bez niej. Warto jednak wiedzieć, że nawet jeszcze na początku XX wieku był to luksus dostępny wyłącznie dla zamożnych. Co ciekawe, wygląd łazienki zawsze jest uzależniony od rozwoju cywilizacyjnego! Pierwsze toalety z prymitywnymi podłączeniami do systemu kanalizacyjnego w postaci drenów powstawały już 5000 lat temu. Akcesorium łazienkowe takie jak wanna zawdzięczamy natomiast Grekom. Najstarsze odkrycie tego typu pochodzi z 1700 roku p.n.e. i pochodzi z Krety! W XVII wieku szalejące epidemie sprawiły, że o publicznych łazienkach zapomniano na dłuższy czas, a higiena ograniczała się do mycia rąk oraz twarzy. Dziś na szczęście niemalże wszyscy mamy dostęp do łazienki w swoim domu, a dodatkowe akcesoria ułatwiają nam codzienne funkcjonowanie.

Akcesoria łazienkowe to niemalże najważniejsze element w tym pomieszczeniu. Pełnią one wiele funkcji, a co ważne stanowią również nie lada dekorację. Właśnie dlatego ich dobór jest bardzo ważny - trzeba każdy element dostosować do charakteru wnętrza, aby stworzyć wnętrze spójne i takie, o jakim marzy wielu. Właśnie dlatego w ofercie ERLI.pl udostępniamy szeroką gamę produktów, by każdy mógł skomponować komplet łazienkowy, który wpisze się w jego domową przestrzeń.

Zestaw akcesoriów łazienkowych - jak dobrać

Odpowiedź jest bardzo prosta - kluczową kwestią podczas doboru akcesoriów łazienkowych jest charakter wnętrza. Jeżeli pomieszczenie jest utrzymane w stylu nowoczesnym, to doskonale sprawdzą się rozwiązania proste, jednokolorowe, czarne lub białe, a także wszelkie chromowane. Jeśli jednak łazienka nawiązuje do baroku, angielskiego przepychu i miłości do bibelotów, to również akcesoria do łazienki muszą nawiązać do ozdobnego i bogatego stylu. W pomieszczeniach industrialnych współcześnie królują betonowe dodatki, miedź, kolory ceglane i inne, które spotyka się w lokalach postindustrialnych. Niemałą popularnością cieszą się też dodatki, zbliżające nas do natury i tworzące klimat SPA w łazience. Niezastąpione są w takich pomieszczeniach elementy drewniane, bambusowe, wieszaki w kolorach piaskowych i inne podobne dodatki.

Niezmiernie ważna jest również zasada, aby wybierać wyłącznie elementy kompletów łazienkowych pochodzące z jednej linii, co pozwoli uniknąć problemów z niedopasowaniem dodatków do siebie. Oczywiście możliwe jest łączenie zestawów, ale trzeba znać się na aranżowaniu wnętrz. Jeżeli więc dobierasz wieszaki w czerni, to nie łącz ich z koszem na śmieci o zupełnie innej barwie. Spójność dodatków do łazienki wprowadzi odrobinę harmonii i ładu. Z pewnością łatwiej będzie o relaksujący prysznic, kiedy przestrzeń zostanie odpowiednio uporządkowana.

Funkcjonalność przede wszystkim

Przestrzeń łazienkowa musi zostać przede wszystkim dobrze zorganizowana - to w końcu tam w pośpiechu przygotowujemy się do pracy, na imprezę lub spotkanie z najbliższymi. Co pomoże w uporządkowaniu wszelkich urządzeń i kosmetyków? Nie może zabraknąć w mieszkaniu licznych pojemników, kartoników i innych akcesoriów do łazienki, pozwalających na skuteczne i estetyczne przechowywanie. W wielu domach pojawia się problem ze szczoteczkami, dlatego warto kupić odpowiedni kubeczek dopasowany kolorystycznie do wnętrza. Nie można pominąć również wszelkich skrzynek oraz pojemników! Umożliwią bezproblemowe przechowywanie suszarek, golarek i innej elektroniki, gwarantując przy tym wyjątkowy porządek. Mało tego, nic nie stoi na przeszkodzie, aby umieścić w nich ręczniki!

Należy pamiętać, że nie wolno ignorować tego, z jakiego materiału został wykonany dany produkt. Łazienka jest pomieszczeniem, w którym gości wilgoć, często zmienia się temperatura, a także podczas sprzątania działa wiele środków chemicznych. Świetnie sprawdzą się więc dodatki do łazienki z ceramiki, tworzywa sztucznego, szkła, stali nierdzewnej, a także odpowiednio zaimpregnowanego drewna. Dodatkowo wszystkie te materiały z łatwością wyczyścisz, co oznacza, że cotygodniowe sprzątanie nie zajmie wiele czasu.

Zestaw łazienkowy - sposób na metamorfozę wnętrza

Skoro akcesoria tego typu stanowią główny element nadający łazienkom charakter, to oznacza, że dzięki nim można przeprowadzać szybkie, skuteczne i niedrogie metamorfozy. Wystarczy zamówić nowe półki, dywaniki, zasłonę prysznicową i kilka innych elementów, a łazienka będzie prezentowała się zupełnie inaczej. W takich pomieszczeniach świetnie sprawdza się też zabieg przenoszenia ciężkości przestrzeni na charakterystyczne dodatki, które skupiają wzrok i tworzą klimat wnętrza. Oznacza to, że w jednokolorowym wnętrzu warto postawić na oryginalne i charakterystyczne dodatki do łazienki np. czerwone lub czarne. Warto jednak kierować się też zasadą umiaru, aby przestrzeń nie była kiczowata. Na ERLI.pl zebraliśmy ogromną ofertę wszelkich akcesoriów łazienkowych, które sprawdzą się w wielu domach. Stosuj się do wszelkich porad, a z pewnością stworzysz pomieszczenie pełne harmonii, które będzie zachęcało do relaksu.