Stoły kuchenne

(4 224 wyniki)
Sortuj wg:  
najlepsze dopasowanie
Kategorie i filtry

Stoły kuchenne - jak wybrać idealny model?

Kompletując elementy składające się na wyposażenie domu lub mieszkania, najczęściej zaczynamy od najbardziej potrzebnych mebli. Wybieramy łóżko, komody i szafy, czyli meble do sypialni, salonu czy garderoby. Naszą uwagę angażują takżestoły do kuchni. Ten dodatek stanowi serce całego wnętrza, bo właśnie przy nim spędzamy chwile z bliskimi. Ze względu na ważną rolę stołu, należy dokładnie zastanowić się nad wyborem - tak, aby mebel był jak najbardziej funkcjonalny i spełniał nasze oczekiwania.

Stoły kuchenne - małe modele do niewielkich wnętrz

Na sporej wielkości stół zazwyczaj mogą pozwolić sobie posiadacze przestronnych domów. Niestety w kilkupokojowych mieszkaniach taki mebel może okazać się problematyczny. Z jednej strony będzie zajmować sporo miejsca, z drugiej na co dzień nie wykorzystamy jego możliwości. Znacznie lepszym rozwiązaniem są małe stoły do kuchni. Warto zainteresować się przede wszystkim modelami kwadratowymi lub prostokątnymi, które można łatwo ustawić przy ścianie. Okrągłe wersje prezentują się bardzo ciekawie, niestety w praktyce mocno ograniczają przestrzeń. Z tego względu są przeznaczone raczej do większych pomieszczeń. Na jakie egzemplarze możemy jeszcze się zdecydować?

  • Małe stoły kuchenne w formie składanego blatu, który jest mocowany do ściany to idealne rozwiązanie w przypadku naprawdę niewielkich wnętrz. Przez większość dnia może pozostać złożony, co przełoży się na powiększenie dostępnej przestrzeni. Aby rozłożyć blat, wystarczy pociągnąć go do siebie, co zajmuje dosłownie chwilę. Oprócz funkcji stołu może być miejscem, w którym dziecko odrabia lekcje. Może także stać się dodatkowym blatem do przygotowywania posiłków.
  • Stoły rozkładane to świetna propozycja, gdy od czasu do czasu zdarza się nam przyjmować gości. W takim przypadku wystarczy wysunąć dodatkowe blaty, które przez większość czasu są schowane. Zyskujemy zatem model, który sprawdzi się w codziennym użytkowaniu w niewielkiej kuchni, jak i podczas organizowania przyjęć dla większej liczby osób.

Stół kuchenny - jak wybrać idealny model?

Gdy wybierzemy już kształt, który nas interesuje, warto zastanowić się nad wielkością mebla.Stoły do kuchni, które znajdziesz na ERLI.pl sprostają oczekiwaniom zarówno wieloosobowej rodziny, małżeństwa z jednym dzieckiem, jak i par oraz singli. Jedną z najbardziej powszechnych praktyk jest zakup modelu, który oferuje liczbę miejsc odpowiadającą liczbie domowników + 2 dodatkowe osoby. Jednocześnie należy mieć na uwadze fakt, iż przestrzeń dla pojedynczego użytkownika nie powinna być mniejsza niż 60 x 40 cm. Zwróćmy również uwagę na szerokość blatu. Minimalna wartość to 1 m. Tanie stoły kuchenne bardzo często występują w mniejszych rozmiarach niż te wskazane wyżej. Należy jednak mieć na uwadze fakt, iż są to zazwyczaj modele przeznaczone dla jednej, maksymalnie dwóch osób.

Stoły kuchenne rozkładane - co jeszcze warto o nich wiedzieć?

Z uwagi na popularność tego rozwiązania warto wspomnieć o tym, jakie są najpopularniejsze rodzaje mechanizmów oraz czym jeszcze wyróżniają się takie stoły do kuchni. Rozkładane modele najczęściej są wyposażone w prowadnice, na których zamocowano dodatkowe blaty. Te z kolei znajdują się w ukrytej szufladzie. Gdy chcemy powiększyć stół, po prostu umieszczamy wysuwane elementy na stelażu i składamy. Drugą popularną opcją są blaty w formie dostawek. W tym przypadku są one zamocowane pod głównym blatem, nierzadko z dodatkowymi nogami, które zapewniają większą stabilność konstrukcji. Nowoczesne stoły kuchenne wyróżniają się szybką i prostą obsługą całego mechanizmu, praktycznie niewymagającą użycia siły.