ERLI

Zestaw mebli kuchennych

(4 234 wyniki)
Sortuj wg:  
najlepsze dopasowanie
Kategorie i filtry
Zestawy kuchenne to komplet mebli, bez których nie można wyobrazić sobie żadnego wnętrza.więcej

Zestawy mebli kuchennych

Zestawy mebli kuchennych to sposób na niewymagające wielkiego wysiłku urządzenie komfortowej, ergonomicznej kuchni. To także idealnie dopasowane stylistycznie stoły wraz z krzesłami, które często są miejscem najciekawszych spotkań. Ich wybór jest więc istotny, a nie zawsze wiemy, na co zwracać uwagę, kupując je.

Kiedy warto wybrać gotowe zestawy mebli kuchennych?

Urządzanie kuchni to spore wyzwanie i wydatek. Trzeba dobrze przemyśleć ustawienie mebli i sprzętu. Gotowe zestawy mebli kuchennych ułatwiają to zadanie. Składają się z niezbędnych w kuchni szafek oraz mają miejsce na zlewozmywak. Umożliwiają one stworzenie dowolnego układu przestrzennego w kuchni. Można pomiędzy nimi postawić sprzęty oraz swobodnie je przestawiać. Zaletą takiego rozwiązania jest przystępna cena, jaką charakteryzują się zestawy mebli kuchennych. Dzięki temu wyposażenie kuchni nie musi wiązać się z ogromnymi wydatkami. To również dobry pomysł na umeblowanie kuchni w mieszkaniach studenckich czy innych miejscach, przeznaczonych na wynajem. We własnym domu zestawy mebli kuchennych można swobodnie rozbudowywać w razie potrzeby, dostawiając do nich kolejne szafki z tych samych kolekcji.

Na co zwracać uwagę przy zakupie mebli kuchennych?

Wybierając zestawy mebli kuchennych, zwykle kierujemy się wrażeniami estetycznymi i wyobrażeniami o tym, jak powinna wyglądać kuchnia w naszym domu. Warto jednak przyjrzeć się bliżej takim meblom, aby dostosować je do własnych potrzeb. Trzeba zwrócić uwagę na:

  • ilość i rodzaj szafek – warto to dobrze przemyśleć, by zmieścić w szafkach wszystkie niezbędne w kuchni akcesoria, aby nie stały one na wierzchu, sprawiając wrażenie bałaganu. Trzeba też zwrócić uwagę na to, w jaki sposób otwierają się szafki, by dopasować je do swoich upodobań, ale także do ograniczeń związanych z układem pomieszczenia;
  • sposób zabudowy – dzisiejsze zestawy mebli kuchennych występują jako klasyczne meble wolnostojące, ale są dostępne także w formie mebli do zabudowy sprzętu kuchennego. Wybierając je, trzeba zwrócić uwagę na to, zwłaszcza w przypadku mebli do zabudowy, by odpowiednio dopasować do nich sprzęt;
  • rodzaj frontów – to od nich zależy wygląd mebli. Dostępne są fronty w wykończeniu matowym, satynowym czy na wysoki połysk. Najbardziej uniwersalne są meble matowe, które łatwo utrzymać w czystości i nie widać na nich lekkich zabrudzeń. Wymagające większego nakładu pracy są meble na wysoki połysk, na których odbijające się światło podkreśla nawet drobne zanieczyszczenia;
  • design – na to zwykle zwracamy największą uwagę przy wyborze mebli do kuchni. Warto dopasować wygląd mebli do stylu, w jakim zostało urządzone mieszkanie, by kuchnia tworzyła z nim spójną całość. Może być to styl vintage, prowansalski, glamour, nowoczesny, industrialny, skandynawski, rustykalny, czy każdy inny. Dzisiejsze zestawy mebli do kuchni są dostępne w różnorodnej stylistyce.

Jak dopasować zestawy mebli kuchennych do pomieszczenia?

Dobre rozplanowanie przestrzeni w kuchni jest gwarancją jej funkcjonalności. Jak to jednak zrobić z użyciem zestawu mebli kuchennych? Oczywiście, inaczej niż w kuchniach na wymiar, ograniczenia związane z wymiarem pomieszczenia, mogą wpłynąć na dobór odpowiedniego zestawu, jednak trzeba pamiętać, że do wielu z nich można dodawać kolejne szafki i je rozbudowywać. Najpopularniejsze wśród nich są komplety jednorzędowe, dwurzędowe i w kształcie litery L. Jeśli w kuchni można umeblować tylko jedną ścianę, warto wybrać zestawy jednorzędowe. W przypadku szerszych kuchni sprawdzą się meble ustawione na równolegle położonych ścianach, a więc dwurzędowo. Niektóre z kompletów kuchennych oferują także zabudowę narożnika, zajmując dwie, prostopadłe do siebie ściany. Takie ustawienie jest bardzo popularne i funkcjonalne.

Idealne dopasowanie, czyli zestawy jadalniane do kuchni

Kuchnia to także miejsce spotkań przy stole. To właśnie w niej często spożywane są posiłki, dlatego warto wyposażyć ją w stół i krzesła. Zestawy jadalniane do kuchni dzięki bogatej stylistyce oraz różnorodnym rozmiarom można dopasować do każdego wnętrza. Przy ich zakupie warto zwrócić uwagę na:

  • wymiary – stół wraz z krzesłami musi pasować gabarytowo do powierzchni kuchni. Nie może być zbyt duży, by nie utrudniał komunikacji, ale także zbyt mały, bo będzie wyglądał groteskowo. Zawsze warto wymierzyć przestrzeń, na której planujemy go postawić i porównać z wymiarami, podanymi w opisie zestawu na ERLI.pl, by mieć pewność, jak dużą powierzchnię zajmie;
  • materiał, z jakiego są wykonane stół i krzesła – na obicie zwracamy uwagę głównie ze względów estetycznych, wybierając to, co nam się podoba. Warto jednak zastanowić się również nad praktycznym aspektem takiego wyboru. Choć krzesła tapicerowane są piękne i wygodne, raczej nie sprawdzą się w domu, gdzie mieszkają małe dzieci. Łatwiejsze do utrzymania w czystości są krzesła drewniane lub wykonane z trwałego tworzywa. Łatwo można je przetrzeć mokrą ściereczką, by wyglądały jak nowe. W domach bez zwierząt i dzieci można wybrać również krzesła obite skórą lub jej ekologicznym wariantem, a także różnego rodzaju materiałami, występującymi w wielu pięknych kolorach;
  • ilość krzeseł w zestawie – zestawy jadalniane do kuchni mogą zawierać różną liczbę krzeseł – od podstawowych dwóch, do nawet kilkunastu. To sprawia, że bez względu na wielkość kuchni, można dopasować je do własnych potrzeb.

Zestawy mebli do kuchni są ciekawą alternatywą dla ich droższych odpowiedników, wykonywanych na wymiar i pozwalają na uzyskanie pięknego i funkcjonalnego wnętrza w przystępnej cenie.