ERLI

Pojemniki i kosze do segregacji śmieci

(562 wyniki)
Sortuj wg:  
najlepsze dopasowanie
Kategorie i filtry

Nowoczesne pojemniki na śmieci segregowane – piękno i funkcjonalność

Bezdotykowe cuda techniki lub minimalistyczne, składane pojemniki, które ułatwiają codzienne życie. Jedno jest pewne – jeśli chcesz zaoszczędzić i dbać o środowisko, musisz segregować odpady. Co oddzielamy? Wszystko, co można ponownie wykorzystać, czyli: metale i tworzywa sztuczne, papier, a także opakowania szklane i odpady biodegradowalne. Jak wybrać pojemniki do segregacji śmieci? Czym pojemniki na śmieci segregowane różnią się od zwykłego kosza na odpadki? Poznaj kilka ważnych wskazówek.

Bezdotykowy kosz do segregowania śmieci

Zacznijmy od tego, że kosze do segregowania śmieci mogą być klasy premium lub standard. Jeśli nie przebierasz w środkach, stawiasz na nowoczesność i ekologię, wybierz innowacyjny kosz na śmieci do segregacji wykonany z matowej stali nierdzewnej z powłoką FPP, która nie pozwala na zostawianie odcisków palców. Kosze premium wyposażone są w system bezdotykowego otwierania i zamykania, dzięki dwóm czujnikom – głosu i ruchu – umieszczonym w pokrywie.

Technologia motion sensor to absolutny hit na rynku! W połączeniu z prostym i eleganckim designem, który pozwala zachować idealny wygląd na wiele lat, daje pewność dobrego wyboru. Na platformie zakupowej ERLI.pl znajdziesz jednak nie tylko rozwiązania, które mogą przyprawić o zawrót głowy od technologicznych nowości. Jako wielbiciel minimalizmu i tanich, ale praktycznych systemów, znajdziesz u nas również pojemniki do segregacji śmieci w wersji składanej, w kompaktowych zestawach.

Kosze do segregacji śmieci w domu – rodzaje i zastosowanie

Według badań statystycznych wciąż nie wszyscy wiemy, jak odpowiednio segregować odpady i gdzie wyrzucać zużyte opakowania, zwłaszcza te wieloelementowe. Wiele gmin uświadamia swoich mieszkańców, wydając praktyczne poradniki i umieszczając odpowiednio rozbudowane informacje na kontenerach na odpady. Prawda jest jednak taka, że sami musimy dbać o to, żeby pogłębiać wiedzę o możliwościach zmiany nawyków na lepsze, a przede wszystkim na przyjazne środowisku.

Jakie kosze do segregacji śmieci powinny znaleźć się w Twoim domu? Po pierwsze pojemnik BIO na odpady biodegradowalne, czyli m.in.: części roślin, fusy z kawy i herbaty, owoce, skorupki jajek, słomę, siano i trociny, warzywa, zepsute przetwory owocowe i warzywne (w tym np. zepsuta zupa). Następnie pojemnik na metale i tworzywa sztuczne, pojemnik na papier oraz na szkło.

Do pojemnika na metale i tworzywa sztuczne trafiają m.in.: butelki PET, woreczki foliowe, etykiety z folii termokurczliwej, folia aluminiowa, folia opakowaniowa, aluminiowe wieczka i foliowe saszetki po kosmetykach, sosach, jedzeniu, kartony po napojach i koperty z folią bąbelkową, produkty z gumy i kauczuku, puszki po napojach, konserwach, styropian i tubki po paście do zębów.

Do pojemnika na papier powinny trafiać suche czasopisma, ulotki, kartonowe pudła i opakowania, np. po pizzy, tulejki po papierze toaletowym i ręcznikach, torby papierowe (jeśli nie są tłuste i wykonane z tzw. papieru kredowego).

Pojemniki do segregacji w praktycznych i minimalistycznych zestawach

Jednym z najprostszych rozwiązań w zakresie segregowania odpadów jest zakup zestawu odpowiednich pojemników, które pasują do siebie nie tylko kolorami, ale przede wszystkim są wyprofilowane w taki sposób, aby można je było wygodnie składać i układać jeden na drugim. Bardzo praktycznym rozwiązaniem są również na stałe przymocowane rączki, aby pojemniki można było łatwo transportować i opróżniać.

Wśród dostępnych wzorów koszy na odpady na ERLI.pl znajdziesz pojemniki prostokątne, kwadratowe, półokrągłe, z pedałem, z pokrywą, ze stelażem, w modnym kolorze antracytowym, niebieskim, limonkowym lub w stonowanych kolorach ziemi. Będziesz potrzebować również kompostownika do przechowywania resztek jedzenia i roślinnych odpadów, który umożliwia dopływ powietrza, aby segregowane odpady nie gniły.