ERLI

Klocki

(ponad 10 000 wyników)
Sortuj wg:  
najlepsze dopasowanie
Kategorie i filtry
Nie od dziś wiadomo, że wspólna zabawa w gronie rodzinnym znacznie poprawia samopoczucie, a także pozwala się zrelaksować. Nie wspominając już o ogromnym wzmacnianiu więzi. Potwierdza to chociażby raport firmy LEGO, wskazujący na rodziny spędzające na zabawie więcej niż 5 godzin tygodniowo. Potwierdzają one, że wiodą szczęśliwe życie!więcej

Klocki dla najmłodszych – tysiące produktów do wspólnej zabawy!

Aż 88% rodzin spędzających więcej niż 5 godzin tygodniowo na wspólnej zabawie określa swoje życie jako szczęśliwe. Tak wynika z raportu LEGO® Play Well 2018, który udowadnia, że wspólna zabawa przyczynia się do poprawy samopoczucia dzieci i rodziców, stanowi źródło relaksu i wzmacnia więzi rodzinne. Aby nie utracić kontaktu ze swoim wewnętrznym dzieckiem, które pozwala nam podchodzić do życia z dystansem, warto wziąć wyniki tych badań do serca. Wybierając klocki dla dziecka, zwróć więc uwagę na to, czy dany zestaw klocków sprawdzi się podczas wspólnej zabawy. Z doświadczenia wiemy, że klocki to zabawki uniwersalne, po które chętnie sięgają nie tylko dzieci, lecz także dorośli.

Klocki to coś więcej niż zabawki

Czas przeznaczony na zabawę nigdy nie jest czasem straconym. Warto jednak podsuwać dziecku takie zabawki, które będą nie tylko bawiły, ale również uczyły. Do tej kategorii możemy bez dwóch zdań zaliczyć wszelkiego rodzaju klocki. Zabawki w formie klocków pomagają w rozwoju zdolności manualnych, społecznych i intelektualnych, wspierają wyobraźnię przestrzenną i pierwszorzędnie radzą sobie z nudą.

Jakie umiejętności można rozwinąć za pomocą klocków?

  • Zdolności manualne – budowanie konstrukcji z klocków wzmacnia palce i dłonie, a także pozwala pracować nad koordynacją ręka-oko.
  • Umiejętności społeczne – układanie klocków może odbywać się w pojedynkę lub w grupie. Wspólna zabawa pozwala rozwijać umiejętności społeczne i uczy współpracy.
  • Zdolności intelektualne – zabawa sprzyja rozwijaniu zdolności językowych i komunikacyjnych, a także pomaga w nauce geometrii, kolorów i kształtów. Klocki wspierają również rozwój umiejętności matematycznych poprzez grupowanie i liczenie elementów.
  • Kreatywność – większość klocków umożliwia tworzenie dowolnych kształtów, co sprzyja rozwojowi kreatywności i nieszablonowego myślenia.
  • Wyobraźnia przestrzenna – tworzenie budowli z klocków rozwija zdolność postrzegania przestrzeni, uczy planowania i myślenia przyczynowo-skutkowego.

Najpopularniejsze klocki do zabawy

Na ERLI.pl znajdziesz zarówno markowe klocki dla najmłodszych, jak i niszowe produkty edukacyjne. Stawiamy na różnorodność – pod względem materiałów, rozmiarów, poziomu trudności i cen. Oferujemy więc zarówno tanie klocki dla dzieci, jak i produkty z wyższej półki cenowej. Klocki do zabawy dla chłopców i dziewczynek to przede wszystkim kultowe klocki LEGO dostępne w ponad 20 kategoriach, m.in. Duplo, City i Ninjago. Miłośnikom pojazdów z klocków polecamy produkty COBI i Sluban, które umożliwiają budowanie okrętów, radiowozów, wozów strażackich, samolotów, czołgów czy kultowych polskich samochodów, takich jak Polonez i Syrena. Najlepsze klocki do układania domków, pałaców, hoteli, szpitali i innych budynków to te produkowane przez Playmobil i Jixin. Z kolei klocki dla malucha Wader są wykonane z różnorodnych materiałów, takich jak plastik, drewno czy pianka i mogą być wybierane nawet dla rocznych dzieci.

Czym są edukacyjne klocki konstrukcyjne?

Klocki dla dzieci konstrukcyjne to produkty umożliwiające tworzenie budowli, pojazdów czy postaci przy użyciu własnej wyobraźni. Edukacyjne klocki konstrukcyjne zazwyczaj dają maluchowi pełną swobodę i nie sugerują możliwych opcji. W ten sposób dziecko ćwiczy wyobraźnię przestrzenną i kreatywność, samodzielnie podejmuje decyzje oraz rozwija zdolności manualne i intelektualne.

Przygodę z klockami konstrukcyjnymi warto rozpocząć, wybierając wafleklocki, które umożliwiają budowanie wież, pojazdów, domków czy drzew. Jeśli szukasz pierwszych klocków dla swojego dziecka, zwróć uwagę na kolekcję klocków-gigantów, czyli Big – takie klocki mają zaokrąglone krawędzie i umożliwiają wspólne tworzenie ogromnych budowli (np. namiotów). Do popularnych klocków konstrukcyjnych zaliczamy również Clics, które występują w zestawach złożonych z elementów umożliwiających tworzenie dowolnych konstrukcji. Edu klocki to również nowoczesne zestawy magnetyczne, które można ze sobą łatwo łączyć, a także wytrzymałe klocki drewniane – idealne do nauki kształtów i kolorów, budowania wież i ćwiczenia wyobraźni przestrzennej.

5 zasad dobrej zabawy

Klocki bawią i uczą, a przy tym stanowią kreatywny sposób na wspólne spędzanie wolnego czasu. Jak się bawić, by w pełni korzystać ze wszystkich zalet klocków?

  • Pozbądź się rozpraszaczy. Wyłącz telefon i telewizor. Skupcie się na wspólnym byciu tu i teraz. Jeśli Wam to nie przeszkadza, włączcie ulubioną muzykę.
  • Zaplanuj czas na zabawę. Jeśli masz problem ze znalezieniem wolnej chwili na zabawę, wpisz ją do kalendarza. Możecie też wspólnie ustalić dni przeznaczone na wspólną zabawę.
  • Postaw na spontaniczność. Zachęcaj dziecko do kreatywności i działania zgodnie z intuicją. Jeśli ustalone zadanie jest za trudne, obniż poziom.
  • Pozbądź się oczekiwań. Otwórz się na propozycje malucha i pozwól mu prowadzić zabawę. Obudź w sobie ciekawość i wsłuchaj się w głos swojego wewnętrznego dziecka.
  • Nie przejmuj się bałaganem. Tam, gdzie jest dobra zabawa, jest też bałagan. Nie trać energii, starając się sprzątać na bieżąco, lecz zostaw to na sam koniec.

Przeglądaj nasze klocki dla najmłodszych i postaw na produkty, które sprawią Wam najwięcej radości!