ERLI

Produkty jednorazowego użytku

(1 512 wyników)
Sortuj wg:  
najlepsze dopasowanie
Kategorie i filtry

Produkty jednorazowego użytku do szpitali i gabinetów lekarskich

Jeszcze w XX wieku stosowano materiały medyczne wielokrotnego użytku. Wraz z rosnącą liczbą zakażeń przenoszonych przez kontakt z krwią chorego oraz pojawieniem się wirusa HIV coraz większą popularnością zaczęły cieszyć się produkty jednorazowego użytku. Ich zaletą jest sterylność, która znacząco zmniejsza ryzyko zakażenia, chroniąc zarówno personel, jak i pacjentów szpitali. Na platformie zakupowej ERLI.pl znajdziesz szeroki wybór produktów medycznych do jednokrotnego zastosowania.

Czym wyróżniają się produkty jednorazowego użytku?

Zgodnie z dyrektywą europejską dotyczącą wyrobów medycznych (MDD) produkty jednorazowego użytku są wyrobami przeznaczonymi do użycia tylko jeden raz u jednego pacjenta. Każdy wyrób jednorazowy musi zawierać informację o niebezpieczeństwach, jakie mógłby stwarzać dany produkt w przypadku ponownego użycia. Wyroby jednorazowe, takie jak rękawiczki, maseczki, igły, cewniki, dreny, zgłębniki,strzykawki czy wenflony,nie mogą być ponownie stosowane ani poddawane regeneracji. Usunięcie mikroorganizmów z produktów jednorazowego użytku jest często niemożliwe, gdyż proces regeneracji nie usuwa 100% zanieczyszczeń biologicznych. Co więcej, regeneracja niesie również ryzyko zmian właściwości chemicznych i fizycznych produktu. Wszystkie jednorazowe produkty medyczne dostępne na ERLI.pl są więc przeznaczone wyłącznie do jednokrotnego użytku.

Rodzaje jednorazowych produktów medycznych

Kategoria medycznych produktów jednorazowych jest niezwykle rozbudowana. Do najczęściej wyszukiwanych artykułów zaliczamy maseczki chirurgiczne i rękawiczki medyczne (w tym rękawice nitrylowe, gumowe, lateksowe i foliowe). W ofercie ERLI.pl znajdują się także jednorazowe akcesoria medyczne, takie jak igły, strzykawki, pojemniki plastikowe jednorazowe, serwety operacyjne, obłożenia chirurgiczne i wiele innych produktów stosowanych w szpitalach, przychodniach i gabinetach lekarskich. Dobierając produkty do oferty ERLI.pl, zwracamy uwagę na ich jakość, renomę producenta oraz cenę. Zapewniamy dostęp do jednorazowych akcesoriów medycznych z różnych półek cenowych, aby zapewnić działom zaopatrzenia szpitali i klientom indywidualnym szeroki wybór produktów.

Produkty jednorazowego użytku nie tylko dla lekarzy

Mimo że odzież medyczna przeznaczona jest głównie dla personelu pracującego w szpitalach i gabinetach, niektóre produkty jednorazowego użytku są popularne również w innych branżach. Fartuchy medyczne jednorazowe, rękawiczki czy maseczki chirurgiczne to produkty używane na co dzień przez fryzjerów, stylistów paznokci, masażystów, kosmetyczki, kosmetologów czy tatuażystów. Praca z zastosowaniem jednorazowych produktów medycznych jest nie tylko bezpieczniejsza, lecz również bardziej profesjonalna. Klient odwiedzający salon, w którym stosuje się produkty ochrony osobistej, odnosi wrażenie, że ma do czynienia z profesjonalistami, dzięki czemu czuje się bardziej komfortowo.