ERLI

Zdrowa żywność

(8 197 wyników)
Sortuj wg:  
najlepsze dopasowanie
Kategorie i filtry

Zdrowa żywność – naturalnie, że warto!

„Jesteś tym, co jesz” – stwierdził Hipokrates ponad 2000 lat temu. Mimo upływu czasu słowa te są nadal aktualne, a coraz więcej osób decyduje się na zmianę nawyków żywieniowych. Bycie fit i eko jest w modzie, lecz zdrowa żywność to nie tylko chwilowy trend, lecz sposób na lepsze życie. Dzięki rosnącej świadomości żywieniowej konsumentów sklepy ze zdrową żywnością jeszcze nigdy nie były tak popularne i tak dobrze zaopatrzone jak dziś. Na platformie zakupowej ERLI.pl znajdziesz eko żywność od najlepszych producentów, dzięki której skomponujesz zdrowe dania i przekąski na każdy dzień tygodnia.

Zdrowa żywność – dlaczego warto po nią sięgać?

Wszyscy wiemy, jak ważna jest zdrowa żywność. Sklepy zachęcają do odwiedzania działów eko, celebryci reklamują bogate w składniki odżywcze przekąski, a dietetycy nawołują do zmiany nawyków żywieniowych. Jednak co tak naprawdę możemy zyskać, sięgając po bio żywność?

  • Naturalność.Ekologiczna żywność powstaje w sposób naturalny, czyli bez zastosowania nawozów sztucznych, pestycydów, hormonów, antybiotyków, GMO, sztucznych aromatów i ulepszaczy smaku.
  • Lepsze samopoczucie. Zmieniając dietę na zdrowszą, szybko odczuwamy poprawę samopoczucia. Wszystko dlatego, że urozmaicona dieta pozwala uzupełnić niedobory, co wpływa na nastrój i energię.
  • Lepsza kondycja skóry, włosów i paznokci. Nieprawidłowe odżywianie prowadzi do trądziku, łamliwych paznokci i wypadania włosów. Uzupełniając niedobory witamin i minerałów, wzmacniamy organizm nie tylko od wewnątrz, lecz także od zewnątrz.
  • Profilaktyka chorób cywilizacyjnych. Nieprawidłowa dieta jest wymieniana jako jedna z przyczyn cukrzycy, otyłości, miażdżycy, nadciśnienia i nowotworów. Sklepy z żywnością ekologiczną oferują zdrowsze zamienniki słodyczy i przekąsek, przez co można wspomóc pracę wszystkich układów i narządów.

Zdrowa dieta, czyli jaka? 5 zasad zdrowego odżywiania

Jedząc zdrowo, automatycznie kontrolujemy masę naszego ciała, bez stosowania restrykcyjnych diet. Na czym jednak polega zdrowe odżywianie?

  1. Urozmaicenie. Spożywanie różnorodnych produktów pozwala uniknąć niedoborów pokarmowych i zaopatruje organizm w niezbędne składniki odżywcze. W codziennej diecie nie może więc zabraknąć produktów zbożowych, pieczywa, warzyw, owoców, nabiału i zdrowych tłuszczów. Weganie, wegetarianie i osoby z nietolerancjami pokarmowymi powinny natomiast zadbać o zamienniki poszczególnych produktów spożywczych.
  2. Systematyczność. Dietetycy zalecają spożywanie 4-5 posiłków dziennie. Jedząc częściej, jemy mniej, a organizm na bieżąco przetwarza pokarm na energię. Jeśli natomiast po kilku godzinach głodówki zjemy obfity obiad, możemy spodziewać się gwałtownego wzrostu poziomu insuliny we krwi, co z kolei prowadzi do magazynowania kwasów tłuszczowych i przybierania na wadze.
  3. Eliminacja. Warto przyjrzeć się swoim dotychczasowym nawykom żywieniowym i wyeliminować lub ograniczyć produkty, które zawierają tzw. puste kalorie. Należą do nich przede wszystkim cukier, słodzone napoje, słodycze, sól i tłuszcze pochodzenia zwierzęcego. Większość tych składników można zastąpić, sięgając po zamienniki cukru, zdrowe napoje, superfood czy orzechowe kremy i smarowidła.
  4. Zdrowe przekąski. Po niezdrową żywność sięgamy najczęściej wtedy, kiedy odczuwamy głód, a w najbliższym automacie znajdują się wyłącznie wysokokaloryczne batony. Warto przygotować się na taką ewentualność i zawsze mieć pod ręką fit słodycze i przekąski.
  5. Sport. U podstawy nowej piramidy żywieniowej znajduje się aktywność fizyczna. Sport jest uzupełnieniem diety i sposobem na wzmocnienie organizmu. Już 30 minut marszu dziennie poprawia kondycję, samopoczucie i metabolizm.

ERLI.pl to coś więcej niż sklep z ekologiczną żywnością. Jesteśmy nowoczesną platformą zakupową, na której znajdziesz także tysiące innych produktów wspierających zdrowy styl życia, takich jak akcesoria treningowe czy suplementy diety.