ERLI

Kawa

(3 188 wyników)
Sortuj wg:  
najlepsze dopasowanie
Kategorie i filtry

Zabrakło kawy? Sklepy online szybko uzupełnią braki!

Mieszkańcy krajów skandynawskich piją najwięcej kawy w całej Europie. Na pierwszym miejscu od lat utrzymuje się Finlandia, gdzie na jednego obywatela przypada średnio 12 kg kawy rocznie. Do największych kawoszy zaliczamy też Norwegów, Islandczyków, Duńczyków i Szwedów. Co ciekawe, Włosi znaleźli się poza pierwszą dziesiątką, nie mówiąc już o Polakach, których nie ma nawet w top 20! Jeśli więc uważasz, że przesadzasz, parząc właśnie swoją trzecią kawę, wyobraź sobie, że przeciętny Fin dopija właśnie szóstą filiżankę. Rozsiądź się wygodnie w fotelu z kubkiem ulubionego napoju i sprawdź, co dobrego mają do zaoferowania sklepy z kawami. Na ERLI.pl znajdziesz zarówno popularne kawy ziarniste, mielone i rozpuszczalne, jak i kawy premium z najbardziej cenionych plantacji i palarni.

Fika, czyli kilka słów o szwedzkiej przerwie na kawę

Dlaczego w Skandynawii pije się tak dużo kawy? Otóż wiele tamtejszych krajów traktuje picie kawy jako świętość i nie wyobraża sobie dnia bez tego napoju. W szwedzkiej kulturze zakorzeniła się tzw. fika, czyli przerwa na kawę i cynamonową drożdżówkę. Fika jest swego rodzaju rytuałem, który praktykuje każdy Szwed – w domu, w pracy czy na mieście. Tradycja ta nie ma jednak nic wspólnego z polskim zwyczajem, czyli piciem stygnącej kawy w trakcie odpisywania na maile. Podczas fiki należy odłożyć wszystkie obowiązki na bok i skupić się na magicznym „tu i teraz”. Warto też zadbać o odpowiednie towarzystwo, ponieważ kawa najlepiej smakuje wtedy, gdy pijemy ją z ludźmi, których lubimy. Co ciekawe, fika zaczerpnęła swoją nazwę od XIX-wiecznego słowa „kaffi”, które oznacza oczywiście kawę. A gdyby tak teraz rzucić wszystko i zrobić sobie przerwę na fikę?

Kawa kofeinowa czy bezkofeinowa – jaką wybrać?

W trosce o zdrowie coraz częściej sięgamy po produkty bezkofeinowe. Jednak kofeina wcale nie jest tak zła, jak ją malują. Umiarkowane spożywanie kofeiny (do 3-4 kaw dziennie) przynosi wiele korzyści zdrowotnych:

  • łagodzi bóle głowy i zmęczenie,
  • poprawia nastrój,
  • wzmacnia koncentrację,
  • pobudza metabolizm,
  • wzmacnia pracę serca,
  • ogranicza ryzyko rozwoju cukrzycy typu 2.

Najlepiej zaopatrzone sklepy z kawą online

Jedni nie wyobrażają sobie śniadania bez cappuccino z mleczną pianką, inni piją wyłącznie małą czarną. Odwiedzając dobrze zaopatrzone sklepy z kawą, możesz nabyć dokładnie takie produkty, jakie preferujesz. W trosce o preferencje wszystkich kawoszy zaopatrzyliśmy naszą platformę zakupową w najlepsze kawy ziarniste do samodzielnego mielenia, kawy mielone, których aromat zachwyca od razu po otwarciu opakowania, a także kawy rozpuszczalne – pyszne w smaku i łatwe w przygotowaniu. Oprócz klasycznych kaw z kofeiną zadbaliśmy także o szeroką ofertę bogatych w błonnik kaw zbożowych, wygodnych w użyciu kapsułek do ekspresów i kaw w saszetkach, mielonych, ziarnistych i rozpuszczalnych kaw bezkofeinowych, ekologicznych napojów kawowych oraz kaw zielonych o właściwościach antyoksydacyjnych. Dobre sklepy z kawą online to także skarbnice akcesoriów i dodatków, które ułatwią codzienne przygotowywanie ulubionego napoju.