ERLI

Wózki spacerowe

(2 129 wyników)
Sortuj wg:  
najlepsze dopasowanie
Kategorie i filtry
Wózek spacerowy jest towarzyszem wielu dziecięcych wypraw w pierwszych latach życia, dlatego jego funkcjonalność jest bardzo ważna. Warto sprawdzić, czy ma przekładaną rączkę, możliwość zmiany położenia siedziska lub inne przydatne rozwiązania. Znajdź najlepsze dla siebie na ERLI.pl!więcej

Komfortowe wózki spacerowe dla dzieci

Pierwsze miesiące życia dziecka to świetny czas na rozpoczęcie wspólnych spacerów. Wychodząc na przechadzkę z dzieckiem trzeba się przygotować na każdą pogodę – również na ewentualne opady deszczu lub chłód. Podczas takiego spaceru, bez względu na porę roku, warto mieć ze sobą zestaw akcesoriów, które skutecznie ochronią wózek i siedzące w nim dziecko. Dokonując wyboru wózka spacerowego, porównaj modele, które posiadamy w naszej wyjątkowej ofercie. Dlaczego? Ponieważ staramy się na bieżąco dbać o to, byś miał dostęp do najciekawszych produktów na rynku. Poza tym, zawsze stawiamy na produkty, które sprawdzają się w codziennym użytkowaniu. Z nami zyskujesz pewność, że ciekawy design wózka będzie szedł w parze z jego funkcjonalnością.

Kiedy zacząć korzystać ze spacerówki dla dzieci?

Czy Twój maluch zaczyna wyrastać z gondoli? To najlepszy czas na zakup spacerówki dziecięcej! Umiejętność siadania i możliwość widzenia świata z nowej perspektywy zwykle tak cieszą maluchy, że chętnie siedzą w wózku i obserwują zmieniające się otoczenie. Należy jednak zadbać, żeby podróż w wózku była w pełni bezpieczna. Zapewnienie bezpieczeństwa w gondoli może być prawdziwym wyzwaniem, a jazda bez szelek stwarza potencjalne zagrożenie, zwłaszcza przy ruchliwym i ciekawym świata szkrabie. Właśnie dlatego na tym etapie bezpieczniejsza będzie już spacerówka wyposażona w odpowiednie szelki, które po pierwsze zabezpieczą dziecko, a po drugie - zapewnią mu swobodę ruchów.

Spacerówki dla dzieci najmłodszych

Co zatem jest ważne podczas wybierania spacerówki dziecięcej? Jeśli myślisz o zakupie wózka spacerowego dla malutkiego dziecka, starannie wybierz jego model. Półroczne dziecko nie powinno jeszcze zbyt długo siedzieć, więc przeglądając ofertę sprawdź, czy siedzisko jest komfortowe i rozkładane. Od długości i szerokości siedziska będzie zależało, ile czasu spacerówka posłuży dziecku. Dobrze będzie kupić wózek spacerowy z regulowanym podnóżkiem. Ma to znaczenie podczas spania – nieco starsze dziecko będzie mogło wygodnie oprzeć na nim nóżki. Pamiętaj, że zawsze możesz wybrać model wielofunkcyjny z naszej oferty, który posłuży Ci przez wszystkie lata, w których dziecko będzie potrzebowało tego rodzaju środka transportu. Za jednym zakupem rozwiązujesz problem z wózkiem dla dziecka.

Spacerówki dziecięce – co zapewni komfort?

Niektóre wózki dziecięce spacerowe mają przekładaną rączkę, która pozwala na usadowienie dziecka przodem do kierunku jazdy. To przydatna funkcja, ponieważ czasami wiatr lub słońce mogą wymusić zmianę pozycji dziecka. Innym razem maluch po prostu może być płaczliwy i będzie chciał Cię widzieć. Teleskopowa rączka o regulowanej wysokości przyda się zwłaszcza rodzicom o różnym wzroście. Będą mogli wysunąć rączkę odpowiednio do swoich potrzeb i wygodnie poprowadzić wózek spacerowy. Co jeszcze ma znaczenie przy wyborze wózka dziecięcego spacerowego? Zwróć uwagę na tkaninę, którą wyściełane jest siedzisko i ewentualny daszek wózka - czy materiał jest plamoodporny, łatwy do ściągnięcia i czyszczenia? Musisz się przygotować, że wózek będzie się regularnie brudził, więc warto sprawdzić to przed zakupem.

Bezpieczeństwo spacerówki dziecięcej

W spacerówce konieczne są pasy bezpieczeństwa lub szelki. Muszą być odpowiednio mocne i posiadać solidne zapięcie. Najlepiej, żeby były to szelki pięciopunktowe, które są zamocowane nad ramionami dziecka, po bokach i pomiędzy jego nóżkami. Są one bezpieczniejsze niż trzypunktowe uprzęże, ponieważ łatwiej jest dokładnie je dopasować do dziecka. Bardziej równomiernie rozkładają siłę nacisku malucha, dzięki czemu go nie uwierają.

Nawet, jeśli spacerówka, którą wybierzesz, nie będzie miała szelek, to zawsze możesz je osobno dokupić. Możesz wybrać uniwersalne pasy bezpieczeństwa w komplecie z pięciopunktową klamrą, które można zastosować do każdego typu wózka spacerowego. Zwykle mają możliwość regulacji długości, można również dokupić do nich ochraniacze.

Wózek dziecięcy spacerowy

Wózki spacerówki dla dzieci muszą być solidne, aby zapewnić maksymalny komfort jazdy. Zwłaszcza, jeśli lubisz długie spacery z maluszkiem. Dla nieco starszych dzieci możesz wybrać wózki spacerowe typu parasolka. Doświadczenie pokazuje, że ten lekki wózek dziecięcy spacerowy świetnie sprawdza się w przypadku rodziców, którzy aktywnie spędzają czas na świeżym powietrzu. To również idealny produkt, jeśli musisz wnosić wózek spacerowy po schodach na wysokie piętro. Zaletą parasolki jest też jej kompaktowość, dzięki której zajmuje niewiele miejsca w mieszkaniu lub bagażniku samochodowym. Dlatego spacerówka to wózek, który jest najlepszym wyjściem na niewielkim metrażu.

Wózek spacerowy parasolka

Wózek typu parasolka będzie dobrym towarzyszem dla dziecka, które opanowało już umiejętność pewnego i swobodnego siedzenia. Co jest ważne przy wyborze spacerówki typu parasolka? Przede wszystkim wózek powinien mieć trwały i lekki stelaż. Poza tym musi być wygodny, by maluch chciał w nim siedzieć, a gdy się zmęczy - mógł komfortowo zasnąć. Dobrze, jeśli wózek ma daszek, którym osłonisz dziecko przed słońcem lub deszczem. Jeśli go nie ma, to zawsze możesz dokupić małą parasolkę do wózka. Pomyśl również o moskitierze oraz folii przeciwdeszczowej.