ERLI

Samochody i pojazdy

(ponad 10 000 wyników)
Sortuj wg:  
najlepsze dopasowanie
Kategorie i filtry
Współcześnie popularne jest tworzenie zabawek, które pozwalają zaangażować ideę STEM, która pozwala na połączenie 4 dyscyplin. Mowa o naukach przyrodniczych, technologiach, inżynierii oraz matematyce. Wszelkie produkty stworzone zgodnie z tą ideą kładą zdecydowanie większy nacisk na aktywne rozwiązywanie problemów oraz pobudzanie zdolności manualnych. Poszukaj takich zabawek w naszej ofercie!więcej

Samochody dla dzieci – zabawki, które nigdy się nie nudzą

Życiowa pasja często zakorzeniona jest w dzieciństwie. Pierwsze zabawki rozwijają nasze zdolności poznawcze i sprawiają, że zaczynamy rozumieć, w jaki sposób funkcjonuje otaczający nas świat. Nic więc dziwnego, że tak wielu dorosłych pasjonuje się motoryzacją. Samochody dla chłopców i dziewczynek to jedne z najpopularniejszych zabawek na świecie – są tanie, przyciągają uwagę i zapewniają wielogodzinną rozrywkę. Im więcej samochodzików, tym lepsza zabawa, dlatego na ERLI.pl znajdziesz kilkaset zróżnicowanych modeli od najlepszych producentów. Odkryj nasze zabawkowe samochody dla dzieci i zaszczep w swoim maluchu pasję na całe życie!

Czy autka dla dzieci to zabawki edukacyjne?

Choć mogłoby się wydawać, że samochody dla dzieci to zabawki, które zapewniają wyłącznie rozrywkę, w rzeczywistości mają one wiele walorów edukacyjnych. Auta dla chłopców i dziewczynek nie tylko pozwalają rozładować energię, lecz również pomagają zrozumieć prawa rządzące naszym światem. W trakcie zabawy dziecko poznaje prawa fizyki, doświadczając, czym jest prędkość, grawitacja, odległość czy ciężar.

Podobnie jak budowanie z klocków, zabawa autkami, szczególnie tymi, które można demontować, składać czy egzemplarzami zdalnie sterowanymi, doskonale wpisuje się w tzw. ideę STEM, czyli połączenie 4 dyscyplin: nauk przyrodniczych (Science), technologii (Technology), inżynierii (Engineering) i matematyki (Mathematics). Koncepcja STEM skupia się na zainteresowaniu dziecka przedmiotami ścisłymi, a tym samym zachęca go do odkrywania świata poprzez doświadczenie. STEM przedkłada działanie nad bierne uczestnictwo, a także wspiera samodzielne rozwiązywanie problemów oraz rozwój zdolności manualnych i wyobraźni przestrzennej.

Czego uczą zabawkowe samochody dla dzieci?

Poprzez powtarzanie określonych czynności, takich jak dźwiganie, chwytanie, rzucanie, pchanie, ciągnięcie czy podnoszenie, rozwijają się zdolności motoryczne dziecka. Zabawa autkami wspiera również rozwój zręczności i koordynacji wzrokowo-ruchowej, dzięki czemu dziecko znacznie lepiej radzi sobie później z pracami ręcznymi, trzymaniem kredki czy wycinaniem nożyczkami. Urozmaiceniem zabaw mogą być tory samochodowe i wielopoziomowe garaże, które dają mnóstwo frajdy i jeszcze lepiej rozwijają kreatywność oraz zdolności motoryczne malucha. Wspólna zabawa autkami pomaga również kształcić umiejętności społeczne i komunikacyjne, a uczestnictwo w wyścigach uczy przyjmowania sukcesów i akceptowania porażek.

Autka dla dzieci to zabawki, które można również wykorzystywać do nauki znaków drogowych i zasad bezpiecznego poruszania się po drodze. W ofercie samochodzików dostępne są nie tylko modele osobowe i wyścigowe, lecz także traktory, ciężarówki, koparki, betoniarki, wywrotki, dźwigi, radiowozy, wozy strażackie czy ambulanse. Takie samochody zabawkowe dla dzieci kształtują szacunek dziecka do pracy i mogą posłużyć do nauki popularnych zawodów. Zabawkowe śmieciarki można również wykorzystywać do nauki segregacji śmieci i edukacji ekologicznej.

Samochody dla chłopców i dziewczynek

Auta dla chłopców, lalki dla dziewczynek – takie stereotypy płciowe funkcjonują w naszym społeczeństwie od pokoleń. Coraz częściej jednak odchodzi się od tego schematu, pozwalając dzieciom bawić się takimi zabawkami, jakie im się podobają. Zamiast powielać stereotypy, warto przyjrzeć się zaletom poszczególnych zabawek. Lalki uczą empatii, odpowiedzialności, troskliwości i wrażliwości oraz przygotowują do roli mamy lub taty. Z kolei auta dla dzieci to zabawki rozwijające zdolności motoryczne i społeczne oraz wspierające poznawanie praw fizyki. Pamiętajmy, że nie tylko dziewczynki zostaną rodzicami i nie tylko chłopcy będą nosili prawo jazdy w kieszeni. Samochodzik do zabawy to produkt skierowany zarówno do chłopców, jak i dziewczynek pasjonujących się motoryzacją i wyścigami.

Jakie autka dla dzieci wybrać?

Na ERLI.pl stawiamy na różnorodność, dlatego oferujemy kilkaset zabawkowych pojazdów w kilkunastu atrakcyjnych kategoriach. Twój maluch uwielbia pojazdy z bajek? A może pasjonują go motory? Skocz do wybranej kategorii i przeglądaj wszystkie przygotowane przez nas zabawki. Samochody osobowe, ciężarówki i radiowozy z niecierpliwością czekają na swój pierwszy start na torze wyścigowym! Spragnionym niezapomnianych wrażeń polecamy również nasze zestawy, które skutecznie urozmaicą codzienną zabawę. Oprócz klasycznych samochodzików przygotowaliśmy także interaktywne zabawki – samochody dla dzieci z efektami dźwiękowymi lub świetlnymi, które jeszcze bardziej przypominają prawdziwe pojazdy i pomagają dzieciom oswajać się z dźwiękami radiowozów, wozów strażackich czy ambulansów.

Wybór autka dla dzieci warto dopasować do wieku i pasji malucha. Dla najmłodszych przeznaczone są duże samochody pozbawione drobnych elementów, które rozwijają wyobraźnię i zręczność dziecka. Małe autka dla dzieci to z kolei najlepszy wybór dla kolekcjonerów, którzy uwielbiają urządzać wyścigi. Wybierz samochodziki najlepiej dopasowane do Twojego malucha i rozwijaj jego motoryzacyjną pasję od najmłodszych lat!