ERLI

Zestawy AGD do zabudowy

(159 wyników)
Sortuj wg:  
najlepsze dopasowanie
Kategorie i filtry
Zestawy AGD do zabudowy to najwygodniejszy sposób na wyposażenie kuchni w sprzęt spójny estetycznie. Czym kierować się, wybierając takie urządzenia?więcej

Zestawy AGD do zabudowy

Wyposażenie AGD do zabudowy cieszy się coraz większą popularnością i jest chętnie wybierane przez osoby, urządzające nowe kuchnie. Nic dziwnego, to nie tylko ergonomia, ale także wysoka estetyka i komfort.

Jakie urządzenia AGD można zabudować w kuchni?

Większość producentów sprzętu AGD ma w swojej ofercie zarówno urządzenia wolnostojące, jak i te do zabudowy. Trend ukrywania sprzętu w meblach ma stosunkowo długą historię i wiąże się głównie z chęcią zachowania maksymalnej estetyki pomieszczenia. Choć dzisiejsze urządzenia kuchenne są zwykle wykonane ze starannością, to jednak nic nie zastąpi estetycznej spójności mebli, jak właśnie ich zabudowa, tak by stały się ich częścią i były niewidoczne. Wśród urządzeń do zabudowy dostępne są wszystkie, które zwykle stosuje się w kuchni.

Płyta grzewcza

To podstawowe wyposażenie każdej kuchni. Wśród nich dostępne są płyty grzewcze gazowe, indukcyjne i ceramiczne. Pierwsze z nich wybierane są najczęściej tam, gdzie jest dostęp do sieci gazowej. Ich zaletą jest gotowanie na prawdziwym ogniu i stosunkowo niskie koszty eksploatacji, ze względu na ceny gazu. Ich wadą jest trudność związana z czyszczeniem, dotycząca szczególnie rusztów, wymagających regularnego mycia. Bardzo popularne są również płyty indukcyjne, które jednak w większości wymagają specjalnego przyłącza elektrycznego, tak zwanej siły. Są dostępne co prawda płyty indukcyjne podłączane do standardowego gniazdka, jednak wybór ich modeli jest niewielki. Ich ogromną zaletą jest szybkość gotowania i łatwość czyszczenia. Tańszą alternatywą dla płyt indukcyjnych są płyty ceramiczne, także zasilane prądem. Ich działanie polega na rozgrzewaniu poszczególnych pól, dlatego trzeba z nimi rozsądnie postępować, zwłaszcza gdy w domu są dzieci, by się nie poparzyły.

Lodówka

Ogromną zaletą lodówek przeznaczonych do zabudowy jest to, że są one właściwie niewidoczne. Ukryte za płytą meblową, stanowią element spójnego wyposażenia. W przypadku lodówek ma to duże znaczenie, ze względu na gabaryty tego sprzętu. Lodówki wolnostojące zwykle ciężko wpasować w charakter wnętrza, by wyglądały na pasujące i dostosowane do otoczenia. Z lodówkami do zabudowy ten problem znika. Jedyną wadą urządzeń tego typu jest ich wielkość. Trzeba pamiętać, że lodówki do zabudowy mają ograniczoną pojemność ze względu na konieczność dopasowania ich gabarytów do zabudowy meblowej.

Piekarnik

Wybierając piekarnik, należy kierować się przede wszystkim funkcjami, jakie są w nim dostępne, ale także wyglądem. Choć będzie on zabudowany w meblach, jego front pozostanie widoczny i stanie się uzupełnieniem wystroju kuchni. Piekarniki dostępne są zwykle w stylu nowoczesnym oraz retro, w kolorach białym, czarnym, ecru oraz inox.

Zmywarka

Niezastąpione urządzenie do zabudowy w każdej kuchni. Zmywarki te występują w dwóch podstawowych wariantach: z widocznym lub z ukrytym panelem. Ta druga opcja jest bardziej popularna, gdyż umożliwia zabudowę całego urządzenia, tak, że jest ono w pełni ukryte. Panel zmywarki widoczny jest po jej otwarciu.

Okap

Usuwanie zapachów z kuchni ma ogromne znaczenie, zwłaszcza na fali popularności łączenia kuchni z salonem. Choć w wielu z nich eksponuje się te urządzenia, to okapy do zabudowy umożliwiają dyskretne usuwanie aromatów i oszczędzanie miejsca, co jest ogromną zaletą w niewielkich kuchniach.

Dlaczego warto wybrać zestawy AGD do zabudowy?

Na ERLI.PL dostępne są sprzęty AGD, przeznaczone do zabudowy w różnych konfiguracjach. Umożliwia to wybranie takiego zestawu, jaki będzie odpowiedni do naszej kuchni. Zaletą zakupu zestawu AGD do zabudowy jest z pewnością ułatwienie, polegające na tym, że nie trzeba dobierać pasujących do siebie sprzętów i wyszukiwać ich w najlepszych cenach. Zestaw gwarantuje wszystkie te cechy. Ma to znacznie estetyczne i praktyczne. Przede wszystkim zestawy AGD do zabudowy pasują do siebie kolorystycznie. Choć większość z nich jest zasłaniana frontami kuchennymi, to płyta grzewcza i piekarnik powinny ze sobą współgrać.

Na co zwrócić uwagę wybierając zestaw AGD do zabudowy?

Szukając zestawu do zabudowy, należy przede wszystkim określić swoje potrzeby, a więc zdecydować, jakie sprzęty chcemy kupić. Następnym krokiem może być wybór preferowanej marki urządzeń, a także ich design. Trzeba pamiętać, że sprzęty do zabudowy, oprócz płyty grzewczej i piekarnika, są urządzeniami niemal surowymi estetycznie, gdyż nie są wyposażone w ładne fronty – te stanowić będą fronty kuchenne, do nich zamontowane. Warto więc kierować się ich jakością oraz funkcjami. Wybierając zestaw AGD do zabudowy, nie musimy poświęcać czasu na szukanie najlepszych ofert na poszczególne urządzenia. To oszczędność czasu i pieniędzy, gdyż są one zwykle atrakcyjne cenowo. Warto zwrócić uwagę na gabaryty poszczególnych sprzętów, by dopasować je idealnie do kuchni. Chodzi zarówno o szerokość, jak i wysokość urządzeń. Głębokość zwykle jest standardowa. Trzeba także pamiętać, by niektórym sprzętom zapewnić odpowiednią cyrkulację powietrza.

Zestawy AGD do zabudowy to oferta dla osób, które nie lubią poświęcać czasu na mozolne poszukiwania idealnego sprzętu, spędzając na tym długie godziny. Taki komplet przygotowany jest tak, by spełniać wysokie wymagania estetyczne i funkcjonalne.