ERLI

Elementy elektryczne

(ponad 10 000 wyników)
Sortuj wg:  
najlepsze dopasowanie
Kategorie i filtry

Elementy elektryczne do każdej instalacji

Instalacje elektryczne składają się z licznych, mniej lub bardziej skomplikowanych elementów. Część z nich odpowiada za funkcjonowanie systemów, inne natomiast pełnią funkcje zabezpieczające. Potrzebne Ci elementy i materiały elektryczne znajdziesz na platformie ERLI.pl, niezależnie od tego, czy budujesz złożoną instalację, niewielki układ elektryczny, czy też wykonujesz jedynie niewielki remont.

Elementy elektryczne układów instalacji rozdzielających i zabezpieczających

Nieodłączną częścią niemal każdej instalacji elektrycznej jest dzisiaj aparatura modułowa. Mowa tutaj o układzie zabezpieczającym, zarówno przed wypadkiem, jak i przed zniszczeniem instalacji. Oferujemy liczne wyłączniki nadprądowe, wyłączniki różnicoprądowe i rozłączniki, czyli najważniejsze elementy elektryczne tworzące aparaturę modułową. Ich zadania to zapobieganie nadmiernemu wzrostowi napięcia. W sytuacji, gdy w całym układzie lub w jego części rośnie ono zbyt intensywnie, dochodzi do wyłączenia przepływu prądu. Dzięki temu nie dochodzi do pożaru, wybuchu czy też przepalenia instalacji. Artykuły tego typu stanowią również ochronę dla człowieka i zwierząt, które mogą wejść w kontakt z układem elektrycznym. Części tego typu znajdziesz w kategorii zabezpieczenia i rozdzielnice.

Kluczowe materiały elektryczne – kable i przewody

Na platformie ERLI.pl znajdziesz bogaty asortyment kabli i przewodów w kategorii zabezpieczenia i rozdzielnice.

Wyspecjalizowane sklepy elektryczne, oferujące swoje produkty w ramach naszej platformy, gwarantują rozbudowaną ofertę. Warto przybliżyć, na czym polega różnica pomiędzy kablami a przewodami. Mianowicie kabel to jedna lub kilka wiązek materiału przewodzącego. W tym przypadku są one chronione wspólną osłoną. Natomiast przewód to po prostu wiązka przewodząca z osłoną lub bez niej. Innymi słowy, kabel jest też przewodem, jednak przewód niekoniecznie jest kablem. Dzięki osłonie wiązki tworzące kabel nie są narażone na zniszczenie przez wilgoć, czynniki chemiczne lub mechaniczne. Dlatego też sklepy elektryczne online sprzedają je w kategorii przewodów przeznaczonych zarówno do użytku wewnętrznego, jak i zewnętrznego.

Kable i przewody to artykuły elektryczne wykorzystywane głównie w celu umożliwienia montażu sprzętów elektrycznych. Przydatne okazują się wtedy również inne elementy elektryczne, które także znajdziesz na platformie ERLI.pl. Kable przedłużające, rozdzielniki, przedłużacze – to tylko część z bogatego asortymentu, który udostępniamy.

Elementy elektryczne i akcesoria elektroniczne

Nasza oferta to nie tylko podstawowe elementy instalacji elektrycznych, takie jak kable, przewody i aparatury modułowe. Poza głównymi częściami odpowiedzialnymi za przesyłanie prądu oraz zabezpieczenie instalacji oferujemy również liczne artykuły elektryczne oraz akcesoria elektroniczne pełniące zupełnie inne funkcje. Na naszej platformie znajdziesz zatem między innymi:

  • wkrętarki,
  • szczypce,
  • indukcyjne próbniki napięcia,
  • mierniki,
  • detektory dymu
  • i wiele więcej.

Naszym celem jest zaspokojenie wszelkich potrzeb zarówno klientów indywidualnych, jak i korporacyjnych. Dlatego właśnie oferta dostępna na ERLI.pl jest tak bogata i różnorodna.