ERLI

Kosiarki elektryczne

(419 wyników)
Sortuj wg:  
najlepsze dopasowanie
Kategorie i filtry
Kosiarki elektryczne do trawy to idealna propozycja dla właścicieli małych i średnich ogródków. więcej

Kosiarki elektryczne

Kosiarki elektryczne to zasilane elektrycznie urządzenia do koszenia trawy. Piękny i zadbany ogród wymaga estetycznie i równo przyciętych terenów zielonych. Kosiarka elektryczna jest znacznie bardziej wydajna i skuteczna niż model ręczny, i jednocześnie mniejsza, bardziej poręczna i cichsza od kosiarki spalinowej.

Kosiarki elektryczne – czym się kierować przy wyborze?

Wybór odpowiedniej kosiarki jest bardzo istotny. Dobrze dobrana do Twojego ogrodu oraz Twoich potrzeb pozwoli zaoszczędzić Ci sporo czasu oraz sprawi, że prace ogrodowe będą bardziej wydajne i przyjemne. Przed zakupem kosiarki elektrycznej warto sprawdzić jej parametry i warunki techniczne, takie jak:

  • wielkość i waga urządzenia – chociaż modele elektryczne są na ogół znacznie mniejsze niż spalinowe, dostępne są w różnych rozmiarach. Wielkość należy dostosować do powierzchni ogrodu, a także osoby, która będzie zazwyczaj kosiła trawę;
  • pojemność kosza na trawę – to bardzo ważny parametr. Zbyt mały kosz będzie wymagał częstej wymiany, a co za tym idzie, znacznie wydłuży się czas pracy;
  • kształt noży – odpowiada nie tylko za jakość pracy, ale również za poziom wydzielanego hałasu.
  • napęd – kosiarki elektryczne do trawy, które nie zostały wyposażone w napęd, dedykowane są raczej do bardzo małych, równych ogrodów. Konieczność użycia siły do wprawienia urządzenia w ruch przed dłuższy czas jest męcząca;
  • moc silnika – to od mocy kosiarki zależy wydajność efektywności pracy;
  • szerokość robocza- im większa szerokość robocza kosiarki elektrycznej, tym praca przebiega szybciej i sprawniej, ponieważ pozwala na jednorazowe koszenie szerokiego pasma trawy;
  • funkcja mulczowania – jest bardzo praktyczna. Mulczowanie pozwala na zostawienie ściętej trawy na glebie – skoszone źdźbła trawy są bardzo mocno rozdrabniane.

Poza tymi podstawowymi czynnikami determinującymi zakup kosiarki, warto również sprawdzić poziom emitowanego hałasu, a także jakość materiału, z którego została wykonana.

Czy warto kupić kosiarkę ręczną?

Kosiarka ręczna „zasilana” jest siłą i pracą rąk. Wprowadzenie kosiarki w ruch powoduje, że uruchamia się mechanizm tnący. Urządzenie jest bardzo poręczne i lekkie oraz pozwala na szybkie i dokładne ścięcie trawy. Nie generuje ona hałasu, dlatego stanowi idealną alternatywę dla kosiarki elektrycznej do trawy, zwłaszcza w przypadku niewielkich ogrodów. Możesz mieć pewność, że korzystanie z tego urządzenia nie będzie problematyczne dla sąsiadów. Nie jest głośna, nie emituje szkodliwych spalin, ani nie wydziela brzydkiego zapachu. Warto dodać, że jest bardzo tania w utrzymaniu. Nie pobiera prądu elektrycznego ani nie wymaga do pracy paliwa. Jej koszty serwisowe również są niewielkie, ponieważ mechanizm i budowa nie są zbyt skomplikowane. Jest bardzo mała, dzięki czemu z łatwością ją przechowasz, nawet jeśli nie dysponujesz dużą ilością miejsca. Sprawdzi się świetnie do ogrodów nieprzekraczających 250 metrów kwadratowych. W przypadku większej powierzchni lepszym wyborem będą kosiarki elektryczne.

Kosiarki elektryczne do trawy – przygotuj sprzęt do sezonu

O kosiarkę należy dbać, a przed sezonem warto poddać ją przeglądowi i przygotować, aby uniknąć przykrych niespodzianek. Większość producentów zaleca, aby kosiarki elektryczne do trawy kontrolować 3 razy w roku – przed, w trakcie i po zakończeniu sezonu. W pierwszej kolejności powinniśmy sprawdzić i ewentualnie oczyścić urządzenie z resztek roślin. Można również uzupełnić ubytki w lakierze, jeśli jakieś są widoczne. Koniecznie należy sprawdzić stan przewodów elektrycznych. Mogły zostać np. pogryzione przed gryzonie i mogą stwarzać zagrożenie. Stan noży jest kluczowy dla sprawnego i wydajnego koszenia, a uszkodzone lub tępe nie będą spełniały swojej funkcji i mogą przyczynić się hamowania wzrostu darni. Warto również sprawdzić stan kosza, który być może wymagać wymiany na nowy. W celu zapewnienia sobie bezpieczeństwa oraz uniknięcia ewentualnego uszkodzenia maszyny sprawdź, czy wszystkie śrubki są dokręcone – w razie potrzeby należy je dokręcić. Odpowiednia konserwacja i eksploatacja kosiarki elektrycznej zapewni wydajną pracę, długą żywotność urządzenia, a Tobie komfort i bezpieczeństwo pracy.