ERLI

Bramy

(2 022 wyniki)
Sortuj wg:  
najlepsze dopasowanie
Kategorie i filtry

Bramy wjazdowe i napędy prezentowane na ERLI.pl

Brama wjazdowa jest jednym z kluczowych elementów składowych całego ogrodzenia. Jej funkcjonalność wpływa na wygodę mieszkańców danej posesji – wszystko zależy od tego, czy zdecydujesz się na automatycznie otwierane skrzydła bramy, czy tradycyjne, odsuwane lub uchylane ręcznie. Użytkownicy wiele uwagi poświęcają także estetyce bramy, ponieważ jest jedną z wizytówek domostwa. Przed wyborem należy przyjrzeć się również parametrom technicznym danego rozwiązania. Dlaczego? Ze względu na obowiązujące przepisy, bezpieczeństwo kierującego pojazdem i innych uczestników ruchu drogowego. Warto pamiętać, że brama wjazdowa zainstalowana raz nie może zostać zmodernizowana bez przeróbki innych części ogrodzenia. Co więc należy uwzględnić, wybierając ten element?

Szerokość i głębokość bramy wjazdowej

Biorąc pod uwagę przepisy, bramy wjazdowe przesuwane lub dwuskrzydłowe nie mogą być węższe niż 2,4 metra. Związane jest to z komfortem wjazdu i wyjazdu autem. W praktyce jednak dobrze jest uwzględnić szerokość co najmniej 3 metrów, a także inne parametry. Jeśli brama ogrodzeniowa znajduje się bardzo blisko jezdni, powinna być ona zdecydowanie szersza. Wpływ na ten czynnik ma promień skrętu danego pojazdu. W przypadku wąskich rozwiązań trzeba liczyć się z zachodzeniem tyłu pojazdu na elementy bramy.

Kolejnym czynnikiem jest sposób otwierania. Bramy wjazdowe na pilota lub manualne mogą otwierać się wzdłuż ogrodzenia, lub pod kątem. Umiejscowienie innych obiektów w przestrzeni przydomowej determinuje wybór bramy – np. nie zawsze będziemy mogli zastosować bramę jedno- czy dwuskrzydłową otwierającą się do środka, a w innym przypadku będziemy dysponować zbyt małą przestrzenią dla bramy przesuwnej. W pewnych sytuacjach możliwe będzie zastosowanie jednego konkretnego rozwiązania. Brama nie powinna otwierać się na zewnątrz posesji, lecz do jej środka. To również może mieć decydujące znaczenie dla wyboru modelu.

Brama z napędem czy bez?

Bez względu na sposób otwierania bramy wjazdowej można zamontować do niej automatykę pozwalająca na zdalne jej przesuwanie lub uchylanie. O czym należy pamiętać, gdy w kręgu zainteresowań znajduje się brama wjazdowa z napędem? Przede wszystkim takie rozwiązania kojarzą się użytkownikom z dużym komfortem. Podjeżdżając do posesji lub planując wyjazd, trzeba jedynie uruchomić napęd przez naciśnięcie odpowiedniego guzika na pilocie lub przez smartfon. Brama skrzydłowa automatyczna jest również bezpieczna. Nie wpływa na nią porywisty wiatr i nie ma konieczności wysiadania z auta, by ja zamknąć.

Rozwiązanie to sprawdza się w przypadku osób, którym trudność sprawia poruszanie się. Bramy wjazdowe na pilota są zalecane tym użytkownikom, którzy często wjeżdżają i wyjeżdżają na posesję lub rodzinom posiadającym wiele aut. Mozolne otwieranie lub przesuwanie bramy za każdym razem może być dużym utrudnieniem.

Na ERLI.pl można znaleźć wiele rozwiązań do bram wjazdowych automatycznych. Zarówno same skrzydła, jak i napędy oferowane są w konkurencyjnych cenach. Ich jakość zadowala od lat ogromną ilość klientów. Możesz do nich dołączyć, wybierając odpowiedni model dla własnego użytku. Pamiętaj jednak, żeby przed dokonaniem wyboru upewnić się, jaki typ bramy sprawdzi się w Twoim przypadku. Zapraszamy do zapoznania się z całą ofertą.