ERLI

Wózki głębokie

(341 wyników)
Sortuj wg:  
najlepsze dopasowanie
Kategorie i filtry
Na liście wyprawkowej przygotowanej przez każdego rodzica znaleźć można wózki głębokie.więcej

Wózek głęboki - warto go mieć!

Powitanie dziecka na świecie wiąże się z koniecznością zakupu wyprawki niemowlęcej, w której znajduje się nie tylko łóżeczko czy ubranka, ale także i wózek. Pierwsze modele to tzw. wózki głębokie z gondolą, które umożliwiają spacerowanie z dzieckiem, które jeszcze nie siedzi. Na ERLI.pl znaleźć można ich bogaty wybór, który pozwoli każdemu na zakup produktu dopasowanego do potrzeb całej rodziny.

Jak spacer, to tylko w wózku głębokim

Na liście wyprawkowej przygotowanej przez każdego rodzica znaleźć można wózki głębokie. To one umożliwiają spacerowanie z maluchem już w pierwszych dniach życia, co jest niezwykle ważne i wpływa pozytywnie na dziecko. Opcji jest wiele, tak samo jak i producentów, którzy tworzą dopasowane do potrzeb artykuły.

Wózek dziecięcy głęboki składa się ze stelaża z czterema kołami, przeważnie koszem lub miejscem na zakupy, a także gondoli. W zależności od wybranego modelu gondola może być mniej lub bardziej obła, większa lub mniejsza, a także cięższa lub lżejsza. Wszystkie te aspekty wpływają na komfort korzystania z wózka.

Kształt gondoli w wózku niemowlęcym ma przede wszystkim funkcję estetyczną, niemniej jednak będzie on także wpływać na zakup dodatkowych akcesoriów jak śpiworek czy kombinezon, a także gwarantować więcej lub mniej miejsca dziecku. Obłe gondole są zazwyczaj większe - dłuższe i szersze - dzięki czemu łatwiej wyciągać i wkładać dziecko, które jest nawet bardzo grubo ubrane. W takich modelach bez problemu mieszczą się wszystkie dostępne śpiworki. Niestety są one zazwyczaj także cięższe, przez co przenoszenie gondoli samej lub z dzieckiem w środku może być problematyczne, zwłaszcza dla drobniejszych osób.

Bardziej kwadratowe modele gondoli wózków głębokich odznaczają się lżejszą wagą. Są one także przeważnie węższe, a czasami nawet i krótsze aniżeli modele obłe, co dla grupy osób stanowi ważny aspekt podczas przechowywania wózka w domu. Problematyczne może być jednak dobranie odpowiedniego śpiworka, który będzie „ładnie leżał” w gondoli. Nie oznacza to jednak, że nie istnieją śpiworki, które da się dopasować do tego typu gondoli - wielu producentów oferuje odpowiednie wielkościowo produkty, jednak trzeba każdorazowo zapoznać się z rozmiarem.

Wózki głębokie będą niewątpliwie różnić się także kolorystyką. Współcześnie dostępna jest szeroka gama kolorów - od jasnych barw ziemi, przez kolory nieba, aż po ciemne, klasyczne rozwiązania. Nie brakuje wózków różowych, zielonych, ani we wzory. Dzięki temu każdy jest w stanie znaleźć model odpowiedni pod względem estetyki.

Zarówno wózki głębokie, jak i spacerówki posiadać mogą różne koła. Dostępne na rynku są pompowane, piankowe i żelowe. Każde z nich mają swoje mocniejsze i słabsze strony. Jedne lepiej sprawdzą się na nierównym terenie, inne natomiast poradzą sobie ze śniegiem czy błotem. Dobór odpowiednich kół pozostaje zatem kwestią rodzica, gdyż to on dokładnie wie, gdzie będzie spacerować i jakich parametrów od wózka oczekiwać.

Wózek dla dziecka - co warto, aby zawierał?

Świetnym rozwiązaniem, które docenią wszyscy rodzice, jest zakup wózka głębokiego z opcją spacerówki, czyli tzw. wózki 2w1. Dzięki temu nie tylko zaoszczędzą oni sobie czasu na szukaniu spacerówki, gdy dziecko zacznie siadać, ale także i pieniądze. W końcu podczas zakupu jednego produktu otrzymają oni dwa!

Wybierając wózek, warto także zwrócić uwagę czy model posiada liczne akcesoria. Do najbardziej pożądanych z pewnością należy torba dla mamy. To w niej znajdować się będą najpotrzebniejsze podczas spaceru akcesoria, dlatego dobrze, aby była pojemna, z licznymi kieszonkami i przegródkami, tym samym umożliwiając łatwe znalezienie tego, czego akurat potrzeba. Podczas zimowych spacerów przydatne są muffki czy też uchwyty na kubek. Możliwość ogrzania dłoni na spacerze oraz napicia się ciepłego napoju na pewno sprawi, że spacer nawet w chłodne dni nie będzie udręką. Latem przydatne okazują się parasolki czy moskitiery, które chronią maluszka od słońca czy robactwa latającego nad wózkiem. Jesienią niezastąpiona okazuje się folia przeciwdeszczowa, która zapobiega przemoknięciu wózka i pociechy.

Bardzo ważną kwestią podczas wyboru wózka głębokiego jest jego zwrotność. Wózek powinien łatwo się poruszać, nie wymagać od rodziców siły. Ponadto powinien mieć możliwość prostego i szybkiego uruchomienia hamulca, jak również składania i podwyższania rączki - wysokość, na jaką maksymalnie da się ją podnieść, także ma znaczenie dla wielu par, zwłaszcza takich, w których jedno z rodziców jest bardzo wysokie. Będąc przy składaniu rączki, dobrze, aby także sam wózek łatwy był w złożeniu. Niektóre modele składają się przy pomocy jednego przycisku, inne natomiast wymagają większego zaangażowania i siły.

Dodatkowa amortyzacja kół to kwestia, o jakiej warto pamiętać, wybierając wózek. Jeśli rodzice są fanami pieszych wycieczek, spacerów po lasach i innych nierównych terenach, to prócz odpowiednich kół, potrzebna jest także amortyzacja. To ona uchroni pociechę od wstrząsów i nie pozwoli na wybudzenia nawet podczas spacerowania po naprawdę sporych nierównościach.

Wózek głęboki pierwszym pojazdem malucha

Zakup wózka dziecięcego głębokiego powinien być przemyślany i przede wszystkim podyktowany potrzebami rodziców i dziecka. Na ERLI.pl czekają wózki o różnorodnej estetyce i funkcjonalnościach, a wszystko po to, aby zagwarantować komfort podczas wszelkich spacerów - niezależnie czy letnich, czy zimowych.